AVP Redemption – Fan Film (2010)

Alex Popov’dan müthiş bir “Alien, Predatöre karşı” fan filmi…

Yönetmenin 2 yıllık bir süre zarfında boş vakitlerinde çektiği ve sadece 500 $’lık bütçe ile kotardığı bu kısayı çok sevdim.  Yönetmenin Vimeo üzerinde yaptığı açıklamaya göre filmin her şeyiyle kendisi ilgilenmiş yani karşımızda hiç de öyle gözükmeyen bir “one man movie” var. Modellemeler, müzik, atmosfer hepsi çok başarılı… Sondaki Mother Alien biraz sırıtıyor ama olur o kadar. Hollywood’da 500 $’a bu filmin adını kağıda yazamazsınız! Sadece efekt değil, oyunculuk anlamında da çok yetkin bir iş olduğunu düşünüyorum. İyi Seyirler…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Çocukluğu Samsun'da eniştesinin müdürü olduğu sinemada film izleyerek, film parçalarına oyuncak merceğinde bakarak geçti. 2005 yılının sonunda "Öteki Sinema" yı kurdu. Beyazperde, Cinedergi ve Medyaradar'da yazıyor. Motor, yelken ve fotoğraf tutkunu... Film izlemeyi ve filmler hakkında yazmayı herşeyden daha çok seviyor.

2 Yorumlar

  1. N. Can KIRIK (j-joey)

    gerçekten hoşuma gitti. canlandırmalarla ilgili genel problem var ama anladığım kadarıyla o konuda profesyonel olduğu iddiasında da değil yönetmen.

    takıldığım bir konu var bütçesi 500$ demiş. bence kısa filmciler genellikle bütçe konusunda bir hata yapıyorlar. sadece ceplerinden fiilen çıkan parayı hesaplıyorlar. kostüm, set, alet edevat için harcadıklarını. ama bunlardan çok daha pahalı olan bir unsur gözardı ediliyor. proje için ayrılan zamanda cebe girebilecek para girmemiş oluyor. dolayısıyla gönüllü çalışan herkesin asgari ücretle bu işte çalıştığını düşünmek gerekli bence.

    uzun lafın kısası, zevkle izledim :)

  2. ortam biraz sırıtsada gayet hoş olmuş izlenmelikti.azıcık ucuza mı kaçmış ne :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: