AVP Redemption – Fan Film (2010)

Alex Popov’dan müthiş bir “Alien, Predatöre karşı” fan filmi…

Yönetmenin 2 yıllık bir süre zarfında boş vakitlerinde çektiği ve sadece 500 $’lık bütçe ile kotardığı bu kısayı çok sevdim.  Yönetmenin Vimeo üzerinde yaptığı açıklamaya göre filmin her şeyiyle kendisi ilgilenmiş yani karşımızda hiç de öyle gözükmeyen bir “one man movie” var. Modellemeler, müzik, atmosfer hepsi çok başarılı… Sondaki Mother Alien biraz sırıtıyor ama olur o kadar. Hollywood’da 500 $’a bu filmin adını kağıda yazamazsınız! Sadece efekt değil, oyunculuk anlamında da çok yetkin bir iş olduğunu düşünüyorum. İyi Seyirler…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Yeni Predator Filmi Çocuklara Göre Değil!

Ormanın içlerinde başlayan ve sonra şehrin sokaklarına taşınan macera, yeni Predator filmi ile devam ediyor.

2 Yorumlar

  1. N. Can KIRIK (j-joey)

    gerçekten hoşuma gitti. canlandırmalarla ilgili genel problem var ama anladığım kadarıyla o konuda profesyonel olduğu iddiasında da değil yönetmen.

    takıldığım bir konu var bütçesi 500$ demiş. bence kısa filmciler genellikle bütçe konusunda bir hata yapıyorlar. sadece ceplerinden fiilen çıkan parayı hesaplıyorlar. kostüm, set, alet edevat için harcadıklarını. ama bunlardan çok daha pahalı olan bir unsur gözardı ediliyor. proje için ayrılan zamanda cebe girebilecek para girmemiş oluyor. dolayısıyla gönüllü çalışan herkesin asgari ücretle bu işte çalıştığını düşünmek gerekli bence.

    uzun lafın kısası, zevkle izledim :)

  2. ortam biraz sırıtsada gayet hoş olmuş izlenmelikti.azıcık ucuza mı kaçmış ne :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir