AVP Redemption – Fan Film (2010)

Alex Popov’dan müthiş bir “Alien, Predatöre karşı” fan filmi…

Yönetmenin 2 yıllık bir süre zarfında boş vakitlerinde çektiği ve sadece 500 $’lık bütçe ile kotardığı bu kısayı çok sevdim.  Yönetmenin Vimeo üzerinde yaptığı açıklamaya göre filmin her şeyiyle kendisi ilgilenmiş yani karşımızda hiç de öyle gözükmeyen bir “one man movie” var. Modellemeler, müzik, atmosfer hepsi çok başarılı… Sondaki Mother Alien biraz sırıtıyor ama olur o kadar. Hollywood’da 500 $’a bu filmin adını kağıda yazamazsınız! Sadece efekt değil, oyunculuk anlamında da çok yetkin bir iş olduğunu düşünüyorum. İyi Seyirler…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

2 Yorumlar

 1. blank
  N. Can KIRIK (j-joey)

  gerçekten hoşuma gitti. canlandırmalarla ilgili genel problem var ama anladığım kadarıyla o konuda profesyonel olduğu iddiasında da değil yönetmen.

  takıldığım bir konu var bütçesi 500$ demiş. bence kısa filmciler genellikle bütçe konusunda bir hata yapıyorlar. sadece ceplerinden fiilen çıkan parayı hesaplıyorlar. kostüm, set, alet edevat için harcadıklarını. ama bunlardan çok daha pahalı olan bir unsur gözardı ediliyor. proje için ayrılan zamanda cebe girebilecek para girmemiş oluyor. dolayısıyla gönüllü çalışan herkesin asgari ücretle bu işte çalıştığını düşünmek gerekli bence.

  uzun lafın kısası, zevkle izledim :)

 2. blank

  ortam biraz sırıtsada gayet hoş olmuş izlenmelikti.azıcık ucuza mı kaçmış ne :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir