Sinemanın En İyi 20 Araba Takibi

10. Mad Max 2 (1981)

Kıyamet sonrası petrolün nadir bulunduğu dünyada geçen ikinci Mad Max filminde, yakıtı dolu bir araçla yola çıkan hırpalanmış Mel Gibson’ın peşine düşüyorlar.

9. Vanishing Point (1971)

Filmin asıl yıldızları soundtracki ve 1970 model Dodge Challenger. Ve bir de çıplak motorcu. Challenger’ın buldozerler tarafından ezildiği final sahnesi oldukça cesur.

8. Gone in 60 Seconds (1974)

HB Halicki’nin yer aldığı ve yönettiği orijinal 60 Seconds’da 93 araba yok edildiği ve 73 model Ford Mustang’in havada uçtuğu 40 dakikalık kovalamaca sahnesi bulunuyor.

7. The Rock (1996)

Sean Connery’i Humvee’ye ve Nicholas Cage’i de Ferrari’ye koyduğunuzda ne beklersiniz? Tabi ki iyi bir kovalamaca. Sean Connery arabasıyla, San Francisco tepelerini aşıp telgraf direklerini ve etrafındaki suları devirerek ilerliyor.

6. The Bourne Identity (2002)

Listedeki düşüncesiz sürücüler kendilerini kovalaya dursun, süper ajan Matt Damon Mini Cooper’ıyla kendisini hiç kasmandan merdivenlerden iniyor.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Yorumlar

 1. Ben konuya girmeden önce 1’e Blues Brothers, 2’ye Bullitt, 3’e Death Proof koymuştum. Hatırlayamadığım daha tonla film varmış.

 2. Bence Drive 2011 Soygun sonrası araba kovalamaca sahnesi bu listede olmalıydı.
  https://www.youtube.com/watch?v=_z5LXyWn3-w

  James Bond varsa Aston Martin de olmalı
  https://www.youtube.com/watch?v=BsBd9tPK4uE

  Söz 007’den açılmışken, elinizi bile süremeyeceğiniz o Aston Martin’lerin başına gelenler tek kliple geçiştirilemez

 3. Kimsenin bilmediği adı sanı duyulmamış bir film daha var…Bu da benden olsun. “Short Time (1990)” isimli filmde de akıllara zarar bir kovalama sahnesi var. Youtube’da bu isimle aratırsanız karşınıza çıkıyor. Bakmanızı tavsiye ederim. Çok güzel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: