Sinemanın En İyi 20 Araba Takibi

maxresdefault (1)

Sinemada koltuğa kurulup sıkı bir araba kovalamaca sahnesi izlemenin keyfine paha biçilemez. Sinema tarihi dublör marifetiyle çekilen bu sahnelere sahip filmlerle doludur. Bu kez bol videolu bir listeyle karşınızdayız. En iyi araba kovalama sahnelerinin yer aldığı filmler şöyle…

Not: Normalde listeleri aynı sayfada yayınlamaya gayret ediyoruz ancak videoların yükleme sıkıntısı ve browser kilitlenmesine yol açmamasını istediğimizden her sayfaya beş film düşecek şekilde sayfalandırdık.

20. The Cannonball Run (1981)

Zeki bir Gumball tarzı kovalamaya dayanan bu lastik yakar komedide, rakip iki takımın oyuncuları (Burt Reynolds ve Roger Moore) yolları ve çölü aşındırarak birinci gelmek için yarışırlar.

19. To Live and Die in LA (1985)

Klasik bir polis aksiyonu olan filmde iki gizli servis ajanı, Los Angeles’da gizli bir ajanın peşinden giderlerken bir yandan da çatışırlar. Sıradan bir sürüş ve Avaitor gözlüklerden daha fazlasını sunuyor.

18.  The Italian Job (1969)

Michael Caine’nin canlandırdığı Charlie Croker’ın liderliğindeki Mini Cooper’lar, Turin sokaklarında giderlerken insanların öğle yemeklerini keyifle araklarlar.

17. The Driver (1978)

Filmdeki tüm bu kovalamacıların arasından Ryan O’Neal’ın, Los Angeles sokaklarını altını üstüne getirmesi öne çıkıyor.

16. Dirty Mary, Crazy Larry (1974)

İyi bir başlık, daha iyi bir kovalama. Peter Fonda’nın canlandırdığı Nascar yarışçısı Larry, bir iş adamına şantaj yapmaya karar verir ve sonu polis arabaları ve helikopterlerle biter.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

3 Yorumlar

 1. blank

  Ben konuya girmeden önce 1’e Blues Brothers, 2’ye Bullitt, 3’e Death Proof koymuştum. Hatırlayamadığım daha tonla film varmış.

 2. blank

  Bence Drive 2011 Soygun sonrası araba kovalamaca sahnesi bu listede olmalıydı.
  https://www.youtube.com/watch?v=_z5LXyWn3-w

  James Bond varsa Aston Martin de olmalı
  https://www.youtube.com/watch?v=BsBd9tPK4uE

  Söz 007’den açılmışken, elinizi bile süremeyeceğiniz o Aston Martin’lerin başına gelenler tek kliple geçiştirilemez
  https://www.youtube.com/watch?v=64CDKLMiTGY

 3. blank

  Kimsenin bilmediği adı sanı duyulmamış bir film daha var…Bu da benden olsun. “Short Time (1990)” isimli filmde de akıllara zarar bir kovalama sahnesi var. Youtube’da bu isimle aratırsanız karşınıza çıkıyor. Bakmanızı tavsiye ederim. Çok güzel…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir