Öteki Sinema, HBBA Blog Oscarını Kaptı!

Her Boku Bilen Adam, şahane blogunda düzenlediği 2010 HBBA Blog Oscarları seçkisinde Öteki Sinema yılın sinema blogu seçilmiş. Çok mutluyuz, pek gururluyuz. Friendfeed üzerinden tanıdığımız, bloguyla da ayrıca sevdiğimiz “Her Boku Bilen Adam”a çok teşekkür ediyor, bloguna daha nice yıllara uzun ömürler diliyoruz.

Her Boku Bilen Adam, sonuçları açıkladığı yazısına şöyle başlıyor: “Şaka maka 1 yılı daha devirdik sevgili izleyenler.. Gazetelerimizin internet sitelerine nazire yaparcasına yaptığım bu girişten sonra “Blog alemi olarak bizim gazetelerden neyimiz eksik, hatta fazlamız var” diyerekten “2010’un en seksileri, 2010’dan akılda kalanlar, 2010’da donu gözükenler” tadında bir liste ile utanmadan devam etmek istiyorum yeni yılın ilk yazısına. geçtiğimiz yılın blog alemindeki (bana göre) “En”lerini sıralayacağım. Öyle ödül falan yok bende. Davetiyedir, tanıtım ürünüdür falan da vermiyorum. Sırtınızı sıvazladım sayın.”

HBBA Blog Oscarları Tüm Sonuçları Görmek için Link:

http://herbokubilenadam.blogspot.com/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

2 Yorumlar

  1. melahat yılmaz

    ya ba da ba du ne mutlu bize:)))))) herkesin eline ve gönlüne sağlık

  2. severek, beğenerek, yeri geldiğinde özenerek takip ediyorum.

    hayranlığımı bir nebze de olsa dile getirebildiysem ne mutlu bana. sevgiler saygılar sunuyorum efendim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: