Aquaman ve Kayıp Krallık İlk Fragman 1 – Aquaman and the Lost Kingdom Kayip Krallik 2023 1

Aquaman ve Kayıp Krallık İlk Fragman

17 Eylül 2023

Aquaman and the Lost Kingdom / Aquaman ve Kayıp Krallık filminin ilk fragmanı yayınlandı!

Tüm zamanların en çok hasılat yapan DC filmi, devam filmi Aquaman ve Kayıp Krallık ile geri dönüyor. Başrollerinde Jason Momoa, Patrick Wilson, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II ve Nicole Kidman’ın yer aldığı filmin ilk fragmanı ve posteri yayınlandı.

Macera ve aksiyon tutkunlarının heyecanla beklediği Aquaman and the Lost Kingdom / Aquaman ve Kayıp Krallık, 22 Aralık tarihinde vizyona girecek.

Tüm zamanların en çok hasılat yapan DC filmi Aquaman, ilk filmde yer alan tüm başrol oyuncularıyla geri dönüyor!

Aquaman’i ilk seferinde yenmeyi başaramayan Black Manta, babasının intikamını alma arzusuyla Aquaman’i sonsuza dek alt etme konusunda engel tanımayacaktır. Black Manta bu kez her zamankinden daha dişli bir düşmandır; elinde ise kadim ve kötücül bir gücü açığa çıkaran efsanevi Black Trident vardır. Aquaman bu güçlü düşmanı yenmek için Atlantis’in eski Kralı olan hapisteki kardeşi Orm ile beklenmedik bir ittifak kurmayı seçer. Krallıklarını korumak ve Aquaman’in ailesini ve dünyayı geri dönüşü olmayan bir yıkımdan kurtarmak için iki üvey kardeşin anlaşmazlıklarını bir kenara bırakmaları gerekecektir.

Aquaman ve Kayıp Krallık İlk Fragman 2 – Aquaman and the Lost Kingdom Kayip Krallik 2023 2

Orijinal filmin kadrosundaki tüm başrol oyuncuları rollerine geri döndüler: Artık hem Atlantis Kralı hem de yeni baba olmuş biri olarak görevlerini dengeleyen Arthur Curry / Aquaman rolündeki Jason Momoa, Aquaman’in üvey kardeşi ve düşmanı olan ama şimdi gönülsüz de olsa onun müttefiki olarak yeni bir görev üstlenmek zorunda kalan Orm rolündeki Patrick Wilson, Atlantis’in Kraliçesi ve tahtın varisinin annesi Mera rolünde Amber Heard, Aquaman’i, ailesini ve Atlantis’i yok edip babasının intikamını almaya her zamankinden daha kararlı olan Black Manta rolünde Yahya Abdul-Mateen II ve bir savaşçının kalbine sahip sert lider ve anne Atlanna rolünde Nicole Kidman. Ayrıca Kral Nereus rolündeki Dolph Lundgren ve Dr. Stephen Shin rolündeki Randall Park da yardımcı rollerini yeniden üstlendiler.

James Wan’ın yönettiği Aquaman ve Kayıp Krallık filminin yapımcılığını Peter Safran, James Wan ve Rob Cowan; uygulayıcı yapımcılığını ise Galen Vaisman ve Walter Hamada gerçekleştirdi.

Filmin, DC karakterlerine ve Paul Norris ile Mort Weisinger’ın yarattığı Aquaman’e dayanan hikayesini James Wan, David Leslie Johnson-McGoldrick, Jason Momoa ve Thomas Pa’a Sibbett kaleme aldı, David Leslie Johnson-McGoldrick senaryolaştırdı.

Wan’ın kamera arkasındaki başarılı yaratıcı ekibi ilk filmdeki usta sanatçılardan oluşuyor. Görüntü yönetiminde Don Burgess (The Conjuring 2), yapım tasarımında Bill Brzeski (Jumanji: The Next Level), kurguda Kirk Morri (Furious 7) ve kostüm tasarımında Richard Sale (Doctor Strange in the Multiverse of Madness, Ready Player One). Filmin müziklerini Rupert Gregson-Williams (Wonder Woman) besteledi. Aquaman ve Kayıp Krallık’ın müzik amirliğini Michelle Silverman (Malignant), görsel efektler amirliğini ise Nick Davis (The Clash of the Titans filmleri, The Dark Knight) üstlendi.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Aquaman ve Kayıp Krallık, 22 Aralık’ta sinemalarda olacak.

Aquaman ve Kayıp Krallık İlk Fragman 3 – Aquaman and the Lost Kingdom 2023 poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yerli Korku Filmi Cin Tepesi'nden Fragman 4 – Cin Tepesi 10

Yerli Korku Filmi Cin Tepesi’nden Fragman

16 Kasım'da gösterime girecek yerli korku filmi Cin Tepesi'nden fragman
Ön Bakış: Alien Covenant 5 – three new alien covenant photos 1

Ön Bakış: Alien Covenant

Alien Covenant’ın fragmanına bakmanın iki yolu var. Bunlardan biri, Prometheus’u