Five Nights at Freddy’s Yeni Fragman

Gece vardiyası başladığında, kabus da başlıyor.

Five Nights at Freddy’s / Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece filminin yeni fragmanı yayınlandı.

Beş gece hayatta kalabilir misin?

Dehşet veren korku oyunu fenomeni; Megan, Siyah Telefon ve Görünmez Adam filmlerinin yapımcısı Blumhouse’un Freddy’nin Pizza Dükkanında Beş Gece’yi beyazperdeye taşımasıyla, kan dondurucu bir sinema olayına dönüşüyor.

Five Nights at Freddy’s Yeni Fragman 1 – Five Nights at Freddys 2023 3

Film, sorunlu bir güvenlik görevlisinin Freddy Fazbear’ın Pizza Dükkanı’nda çalışmaya başlamasıyla gelişen olayları konu alıyor. İşin daha ilk gecesinde pizza dükkanındaki gece vardiyasından sağ çıkmanın kolay olmayacağını anlar.

Filmin oyuncuları arasında Josh Hutcherson (Ultraman, Açlık Oyunları serisi), Elizabeth Lail (You, Mack and Rita), Piper Rubio (Holly and Ivy, Unstable), Kat Conner Sterling (Meşhur Hayalet Ernest, 9-1-1), Mary Stuart Masterson (Blindspot, Kızarmış Yeşil Domatesler) ve Matthew Lillard (Good Girls, Çığlık) yer alıyor.

Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece’nin yönetmeni Emma Tammi (The Wind, Blood Moon), yazarları Scott Cawthon, Emma Tammi ve Seth Cuddeback.

Filmin ikonik animatronik karakterlerini Jim Henson’s Creature Shop yarattı.

Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece’nin yapımcıları Jason Blum ve Scott Cawthon. Filmin idari yapımcıları Bea Sequeira, Russell Binder, Marc Mostman ve Christopher H. Warner. Universal Pictures sunar, bir Blumhouse yapımı, Striker Entertainment iş birliğiyle.

Five Nights at Freddy’s

(Freddy’nin Pizza Dükkanı’nda Beş Gece)

Tür: Korku
Yönetmen: Emma Tammi
Senaryo: Scott Cawthon, Emma Tammi, Seth Cuddeback (Scott Cawthon tarafından yaratılan aynı adlı video oyunu serisine dayanmaktadır.)
Oyuncular: Josh Hutcherson, Elizabeth Lail, Kat Conner Sterling, Piper Rubio, Mary Stuart Masterson, Matthew Lillard
Yapımcılar: Jason Blum, Scott Cawthon
İdari Yapımcılar: Bea Sequeira, Russell Binder, Marc Mostman, Christopher H. Warner

Five Nights at Freddy’s Yeni Fragman 4 – Five Nights at Freddys 2023 poster

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir