İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri!

4 – Red Wedding (3*9)

Game of Thrones’da en çok şok olduğunuz bölüm, sahne hangisi dense, büyük ihtimal oylamalarda The Rains of Castamere bölümü ile Red Wedding çıkacaktır. Altyapısı bile hazırlanmayan, bir anda gerçekleşen Stark katliamında izleyicilerin hepsi korkunç bir şok yaşamıştı. Boltonlar, Starklara ihanet ederek Catelyn Stark, Rob Stark ve hamile Lady Talissa’yı öldürerek, Stark hanedanının çökmesine sebep olmuştu. Arya, kaçmak zorunda kalmış, Sansa kendini Bolton’ların mahkümu olarak bulmuştu. Red Wedding; sadece katliamın verdiği şoktan ötürü değil, belki de dizinin bütün seyrini değiştirdiği için de çok önemli bir olaydı.

5 – Sam’in Ak Yürüyen Öldürmesi (3*8)

Ak Yürüyenler ufaktan ağırlığını arttırırken Sam, ormanın ortasında kalmış, yolunu bulmaya çalışıyordu. Ve karşısına adını sürekli duyduğumuz, ara ara karşılaştığımız bir Ak Yürüyen çıktı. Belki eski bir Craster bebeği. Tam hepimiz Sam gibi pasif biri öldü derken o, elindeki camı Ak Yürüyen’e sallaydı ve kendisini öldürmeye çalışan varlık tuzla buz oldu. Biz o an bir acaba dedik. Elindeki neydi? Tam olarak neye yarıyordu ve Sam gibi bir sümsük nasıl bir Ak Yürüyen’i öldürebilmişti? Cevabını ilerideki sezonlarda aldık tabii.

6 – Joffrey’nin Ölümü (4*2)

Tahta oturduğu ilk günden beri her türlü zulmün, çirkinliğin, pisliğin mesulü olan Joffrey, 4. sezon 2. bölümde korkunç bir ölüm ile GoT ekranlarına veda etti. Ama öyle bir ölüm değil. Boğulmaktan beter olan, gözlerinden kanlar fışkıran Joffrey’nin kitaba göre çok daha korkunç ölmesi gerekiyordu. Bu sahnenin en şaşırtıcı tarafı ise hiç beklemediğimiz bir anda gerçekleşmiş olmasıydı. Güzel bir ortamda, eğlenceli bir partide, ruh hastası Joffrey korkunç bir ölümle ekranlara veda etti.

7 – Dağ ve Oberyn Dövüşü (4*8)

Oberyn Martell ya da diğer adıyla Viper, King’s Landing’e gelip kardeşinin intikamını almak istemişti. Cersei’yi kardeşinin ölümünden suçlayan Oberyn, aslında hiç alakası olmayan bir kavganın içinde buldu kendini. Cersei, kardeşi Tyrion’u, oğlu ve kral olan Joffrey’i öldürmek suçundan hain ilan etti. Tyrion ise kendini kurtarmak için düello davetinde bulundu. Tyrion, ne yapıp ne edip Viper’ı onun yerine düelloya katılmaya ikna etti. Fakat Cersei ise Tyrion’un karşısına kardeşinin katili olan Dağ’ı çıkardı. Oberyn, Viper lakabına yakışır bir şekilde dövüştü ve Dağ’ı devirdi. Ama… Kendini konuşmaya öyle bir kaptırdı ki, Game of Thrones ekranlarında gördüğümüz en korkunç ölümlerden biri gerçekleşti. Dağ, yakaladığı Oberyn’in kafasını sıkarak patlattı. Sahnenin verdiği şok bir yana, Tyrion da artık bir şekilde King’s Landing’den kaçmak zorunda kaldı. 8. sezon galasında oyunculara dizideki en korkunç ölüm sorulduğunda çoğu, Oberyn’in ölümünü söylemişti.

SEVDİYSEN PAYLAŞ BAŞKALARI DA OKUSUN
Share

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir