İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri!

8 – Ygritte’in Ölümü (4*9)

Jon Snow, Mance’in ordusu ile bir barış sağlamak için çıktığı yolda onlardanmış gibi davranarak kavgayı duvara kadar getirmeyi başardı. Bu taraf numarasını yaparken de kampta Ygritte ile ilk defa bir kadınla yakınlaştı. İlk yakınlaştığı kadına da aşık oldu diyebiliriz. Duvarın ötesindekilerle gece bekçileri arasındaki savaşta gece bekçileri kazansa da savaşta Ygritte, Olly’nin oku ile vurulmuştu. Çok alakasız bir durum olmasından ötürü de sahne hepimizi şok etmişti. Ama o Olly yok mu? Birazdan gene karşımıza çıkacak.

9 – Tyrion’un Shae ve Babasını Öldürmesi (4*10)

Ne kadar artık ülkemizle anılmak istemese de Sibel Kekilli, Game of Thrones’da oynayan Türk karakterlerden biri. Hatta Sibel, birden fazla sezonda kaldı. Tyrion’un sevgilisi olarak karşımıza çıkan Shae, birçok konuda Tyrion’un arkasını kollamıştı. Fakat Tyrion’un ablası Cersei ve babası Tywin tarafından hain olarak suçlanması sonucunda Shae aradan çekilmek zorunda kalmıştı. Fakat ortada kalmak yerine Tywin’in yatak odasına gitmeyi tercih etti. Shae için bu bir hayatta kalma hareketi olsa da Tyrion bunu affetmedi ve onu boğarak, büyük bir aşkı kendi elleriyle öldürdü. Ardından da onu hain ilan eden babasını öldürerek yapılabilecek en mükemmel finale imza atmıştı. Ama babasını öldürme şekli, cümlesini kurarken bile ilginçliğini koruyor: Babasını, helada, büyük abdestini yaparken arbalet ile öldürmüştür. Muazzam!

10 – Brienne of Tarth’ın Tazı’yı Yenmesi (4*10)

Arya ve Tazı, 2 sezon maceradan maceraya atılarak bir sürü belaya bulaştı. Yine bir yolculuk esnasında karşılarına Brienne çıktı. Brienne, Catelyn Stark’a kızlarını koruyacağına dair söz vermişti. Tazı ve Arya’nın öyle geçip gitmesine izin veremezdi. Böylece dizinin en cüsseli 2 karakteri kılıç dövüşüne başladı. Belki de dizinin en haz veren dövüşlerinden biriydi. Fakat Brienne, Westeros’un en iyi kılıç dövüşçüsü olabilir. Tazı, ne kadar tecrübeli olsa da savaşı kaybetti. Belki de Brienne’e şans vermeyen hepimiz büyük bir şoka uğradık.

11 – Jon’un Ölmesi ve Dirilmesi (5*10/6*2)

Game of Thrones’un en sevilmeyen karakteri anketi yapsak, sanırız Olly birinciliğe oynar. Jon, gece bekçilerinin vahşi olarak adlandırdığı halkı Westeros’a alarak baya bir nefret oyu topladı. Bunun sonucunu da 5. sezon finalinde ölerek ödedi. Gene beklemediğimiz bir durum olduğundan ve baş karakter olmasından ötürü ölmesi belki de dizi tarihindeki en şaşırtıcı olaylardan biridir. Aynı şekilde bunu Olly’nin yapması… Unutamıyoruz.

Yazar hakkında: Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

Bak bunu da seversin...

Kirpiler mi Daha Çok Üşür Yoksa Köpekler mi: Dogs of Berlin

Tutuk başlayıp sonradan açılan Dogs of Berlin, toplumun parçalanmasını eleştirirken, parçalanmaya çanak tutanları ifşa etmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir