İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri! 1 – baelor 06 1920

İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri!

29 Nisan 2019

Game of Thrones, 18 eylül 2011 yılında başladığı ilk günden beri televizyon tarihini en büyük dizilerinden biri oldu. Sakin, ağları örerek başlayan dizi, ilk sezonun 9. bölümünden sonra muhteşem bir tempoya girdi. Ned Stark’ın ölümüyle aranan o taht kavgaları resmen başladı. En başta sadece entrika üzerinden ilerleyen dizi ardından fantastik kısmını arttırarak, entrikaları azaltıp daha da çılgın bir hikayeye dönüştü.

İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri! 2 – n

Game of Thrones’u başarılı kılan şey, acımasız olması ve herkesi şaşırtacak inanılmaz olaylara imza atmasıdır. Çok karakterli, çok mekanlı anlatısı ile birden fazla hikaye sunan dizi, illaki birine bağlanmanızı sağladı. Çok hikayeli bir dizi zamanla tek bir yolda birleşti. Bu yollarda bir sürü olay yaşandı. Bazılarını asla unutamayacağız. Unutamayacağımız, bize göre dizinin en efsane sahnelerini derledik. Hani şu Amerikalıların “WTF Moments” dediklerinden.

Konuk yazar: kopuksenaryoo

1 – Ned’in Ölümü (1*9)

Ned Stark… 2011 yılında televizyon tarihini değiştiren bir karakter. Winterfell’den çıkıp, King’s Landing’e kralın sağ kolu olmaya giden Ned Stark, içine düştüğü örümcek ağından maalesef ölerek ayrıldı. Bizler, dizilerde hep iyilerin kazanmasına oldukça alışkın seyirciler, dizinin en yapıcı insanının kafasının herkes önünde kesilmesini hem de kızlarının önünde kesilmesini görünce ciddi bir şok geçirdik. Bu durum hem televizyon dizilerindeki yaklaşımı değiştirdi hem de Game of Thrones efsanesini resmen başlatmış oldu. Stark kızlarının da dağılması demek olan bu olay, Joffrey’nin 3 sezon boyunca sürecek sapkın hükümdarlığının da başlamasına da sebep olmuştu.

2 – Çılgın Ateş ile Tanışma (2*9)

Stanis, hakkı olduğunu düşündüğü tahtı almak için ordusunu toparlayıp ve King’s Landing’e doğru yola çıktı. Stanis’i durduracak komutan ise savaşla alakası olmayan, hiçbir bilgisi bulunmayan Tyrion oldu. Tyrion da ilginç bir yola başvurudu ve vakti zamanında King’s Landing’i ele geçirmek için kullanılan Çılgın Ateş’i kullanmaya karar verdi. Adı geçmiş olsa da gücünü görememiştik. Ta ki Tyrion, Stanis’in gemilerinin çoğunu patlatana kadar. Patlama sahnesinde seyirciler olarak hepimizin ağzı açık kaldı. Başarılı olması bir yana, görüntü olarak da oldukça başarılı bir sahneydi.

3 – Jaqen H’ghar (2*10)

Arya, erkek kılığında Tywin’in yaverliğini yaparken bir taraftan da kendisine kötü davrananların listesini hazırlıyordu. Ardından Jaqen adında bir asker ile tanıştı. Jaqen ona 3 dilek tut, gerçekleştireceğim dedi. Ve dediğini de yaptı. Arya’nın bütün dilekleri gerçekleşti. Ardından 2. sezon finalinde el birliği Tywin’in kalesinden kaçtılar. Jaqen’ın nereye gittiği bilinmese de Arya artık özgür kalmıştı. Aralarındaki son konuşmada da, Jaqen, elveda dedikten sonra kafasını çevirdi ve bambaşka bir suratla geri döndü. Amerikalıların WTF dediği olayı yaşadık. Bu sahne aynı zamanda ejderhalardan sonra dizideki en ilgi çekici fantastik olaydı; fantastik bir evren olduğumuzu hatırlatan bir sahneydi.

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

1 Comment

  1. Kanlı Düğün’ü Tyrion’un babasını öldürmesini Jon Snow’un. Daenerys Targaryeni öldürmesini anmadınız.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

2022 Yılının En İyi Korku Filmleri 3 – The Sadness 2021 2

2022 Yılının En İyi Korku Filmleri

Öteki Sinema'nın her yıl merakla beklenen En İyi Korku Filmleri
Amerikan Filmlerinde Görüp Tadını Merak Ettiğimiz 10 Yiyecek ve İçecek 4 – Yiyecek Icecek

Amerikan Filmlerinde Görüp Tadını Merak Ettiğimiz 10 Yiyecek ve İçecek

Amerikan filmlerinde görüp tadını merak ettiğimiz 10 yiyecek ve içecek