İz Bırakan Game of Thrones Sahneleri!

12 – Melisandre’nin Gerçek Suratı (6*1)

Işık tanrısına tapan, kehanetleri çıkan ve siyah dumandan şeytanlar doğurmayı başaran biri Melisandre. Stanis ile başladığı yolculuğu Jon Snow ile bitti. Birçok şey gördü, anlattı fakat biz kendisini bir türlü anlamadık. Dizinin en karışık karakterlerinden biri. 6. sezonun ilk bölümü de Melisandre adına kafamızın iyice karıştığı bir bölümdü. Ayna vasıtasıyla kendisinin gerçek yüzünü gördüğümüzde kafamız ne kadar iyice karışsa da artık kendisinin gerçekten bir cadı olduğunu öğrenmiş olduk.

13 – Hodor’un Ölümü (6*5)

Game of Thrones’da bir sürü karakter öldü ama en üzüldüğümüz karakter kesinlikle Hodor’dur. Özellikle Hodor isminin nereden geldiğini öğrenmemizden ötürü, Hodor’un ölümü gerçekten aşırı duygusal oldu. Koca yürekli Hodor 6 sezon boyunca koruduğu Bran için kendini feda etti ve hepimizi yasa boğdu. 6 sezon boyunca kalmasının verdiği alışkanlıktan ötürü de sahnenin etkisi çok büyük oldu. 8. sezon galasında oyunculara sorulan en çok kimin ölmesine üzüldünüz sorusuna neredeyse hepsi Hodor demişti.

14 – Sept of Baelor Patlama Sahnesi (6*10)

Cersei, çırılçıplak bir şekilde bütün halkın önünde yürütüldükten sonra şatosuna geri döndü. Ama Cersei’yi tanıyorduk ve bir şey yapacağından adımız gibi emindik. Ama bu kadarını da kimse beklemiyordu. Cersei; inancın askerlerinin, krallığın birçok önemli üyesinin buluştuğu Sept of Baelor’u havaya uçurarak tek hamle ile bütün düşmanlarını yok etti. Margaery’nin durumu fark edip kaçmaya çalışırken ki suratı sanırım seyirci olarak hepimizin suratının tezahürüydü.

15 – Kaos Merdivendir (7*4)

En şok sahnelerden olmasa da en harika, en havalı sahnelerden biri olabilir. Baelish, Winterfell’e geri dönen Bran’ı ziyaret eder ve onun 3 gözlü kuzgun olduğunu bilmediğinden kendisine çocuk muamelesi yapar. Abilik yapmaya kalkışan Baelish, aldığı cevap ile şok oldu. Biz de şok olduk ama cevabın Baelish’e verdiği tedirginlikten ötürü zevk aldık. Bran’ın duymasının imkanının olmadığı kendi sözünü Bran’dan duyması ile Baelish, 7 sezon boyunca ilk defa birinden sağlam bir cevap aldı.

16 – Buz Ejderi (7*7)

Beyond the Wall, dizinin en hareketli bölümlerden biri oldu. Cersei’yi ikna etmek için bir Ak Yürüyen kaçırmaya giden grup, kendini bir anda koca bir wight ordusuna karşı buldu. Ne kadar savaşsalar da tam kaybedeceklerken Khaleesi, ejderhaları ile ortaya çıktı ve hepsini kurtardı. Fakat Khaleesi, bu gelişten maalesef zararlı çıktı. Night King, yıllarca bu günü bekliyormuşcasına attığı mızrak ile Khaleesi’nin ejderlerinden birini devirdi. Devirmekle kalmadı, bölümün sonunda, acaba olur mu dediğimiz şeyi gerçekleştirdi. Ölmüş ejderhayı kaldırarak, finalde duvarı yıktı.

Yazar hakkında: Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

Bak bunu da seversin...

Kirpiler mi Daha Çok Üşür Yoksa Köpekler mi: Dogs of Berlin

Tutuk başlayıp sonradan açılan Dogs of Berlin, toplumun parçalanmasını eleştirirken, parçalanmaya çanak tutanları ifşa etmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir