Yeni Evrenol Filmi Housewife İlk Fragman

İstanbul’da gerçekleşen çekimleri 6 Ocak 2017’de başlayan ve yaklaşık bir ay süren yeni Can Evrenol filmi Housewife, taze yayınlanan ilk fragmanıyla kan ve şiddetten taviz vermeyeceğini ayan beyan ilan etti.

İlk uzun metrajlı filmi Baskın ile seyircileri cehennem misali korkunç bir kâbusun içine çeken Evrenol, ikinci korku filmiyle yeni bir yolculuğa hazırlanıyor. Baskın’ın önceki senelerde yurtdışında gördüğü ilgiyi göz önüne alırsak bu sene de Housewife’ı uzun bir festival yolculuğu bekliyor diyebiliriz.

Festivaller için hazırlanan diyalogsuz fragmandan anladığımız kadarıyla yine Türkiye standartlarının üzerinde bir korku filmiyle karşılaşacağız. Fragman dış basında “muhakkak görülmesi gereken”, “David Cronenberg, Clive Barker ve Dario Argento’nun seksi karışımı” gibi yaftalarla selamlandı.

Housewife, henüz yedi yaşındayken, ablası ve babası, annesi tarafından hunharca öldürülen Holly’nin hikayesini anlatıyor. Holly’nin dünyaca ünlü genç ve yakışıklı bir tarikat lideriyle tanışmasıyla rayından çıkacak olan filmin cümlesi; “Sadece rüyaların ve sen”.

Senaryosunu Can Evrenol ile Cem Özüduru’nun yazdığı filmin oyuncu kadrosunda Clementine Poidatz, David Sakurai, Alicia Kapudağ, Defne Halman, Reşit Berker Enhoş ve Ali Aksöz gibi isimler yer alıyor.

İngilizce çekilen filmin şu ana kadar belli olan festival takvimi ise şu şekilde:

  • MotelX Lisbon ………………………. 05-10 Eylül 2017
  • L’Etrange Festival Paris …………… 06-17 Eylül 2017
  • Brooklyn Horror Film Festival …… 12-15 Ekim 2017

Yazar hakkında: Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

2 Yorumlar

  1. film sinemalarda vizyona girecek mi yoksa sadece festival ve dvd için mi çekildi?

  2. Birkaç gün önce Housewife’ın Türkiye prömiyerinin Filmekimi’nde yapılacağı açıklandı. Vizyona girip girmeyeceği ise önümüzdeki aylarda netliğe kavuşur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir