2 Dergi 1 Yönetmen: Can Evrenol

Etkili İngiliz sinema dergisi Little White Lies’ın “rahatsız edici seyirliğin kralı” ilan ettiği genç yönetmen Can Evrenol, Altyazı ve Bant Mag’ın 2 Dergi 1 Yönetmen gösterim serisinin bu ayki konuğu oluyor.

https://www.otekisinema.com/wp-content/uploads/2009/03/can_evrenol.jpgSon olarak Anneme ve Babama adlı kısa filmi birçok uluslararası festivalde gösterilen ve ödül kazanan Evrenol, özellikle korku sinemasına getirdiği yeni algıyla gelecek vaat eden genç yetenekler arasında gösteriliyor. Evrenol’un kısalarından oluşan “gergin” gösterimin ardından da Seda Niğbolu korku filmleri müzikleri seçkisiyle gecenin müzik etabını başlatıyor olacak.

GÖSTERİM PROGRAMI:
Anneme ve Babama / To My Mother and Father (2010) 10dk.
Kurban Bayramı (2008) 6 dk.
My Grandmother (2008) 6 dk.
Sandık (2007) 6 dk.
Vidalar (2006) 10 dk.

CAN EVRENOL KİMDİR?

Atlantik Film’de yönetmen. Reklam ve klip çekmenin yanında Atlantik’le ilk uzun metrajı KAPICI için ön hazırlıklara devam ediyor. Üsküdar Amerikan Lisesi, sonrasında University of Kent’ten Sanat Tarihi ve Film Çalışmaları mezunu. Öteki Sinema yazarı. Ayrıca Türkiye’nin tek MMA blogunun kurucusu. Karanlık ve fantastik edebiyat ile ilgileniyor. Anneme ve Babama adlı kısa filmiyle Boston Yeraltı Film Festivali’nde Yılın En İyi Kısa Filmi, Portland’da Yılın En Rahatsız Edici Filmi, Sydney’de ise Yılın En İyi Lovecraftvari Filmi ödüllerini aldı.

2 Dergi 1 Yönetmen: Can Evrenol 1 – To My Mother and Father

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    tebrikler can,yolun acik olsun.

  2. blank

    emin ve kararlı adımlarla ilerliyor can evrenol bir gün büyük bir yönetmen olacağına inanıyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir