İlk Arınma Gecesi Filminden İlk Fragman

Vizyon Tarihi: 20 Temmuz 2018

Her geleneğin ardında bir devrim vardır. Önümüzdeki Bağımsızlık Günü’nde ülkede her yıl 12 saat süren kanunsuzluğun yükselişine tanıklık edin. Basit bir deney olarak başlayan hareketi, İlk Arınma Gecesi’ni karşılayın.

İlk Arınma Gecesi Filminden İlk Fragman 1 – lk Arınma Gecesi

Amerika’nın Kurucuları, suç oranını bir önceki yıla göre %1 oranında düşürmek amacıyla izole bir toplulukta saldırganlığı bir gece için açığa çıkarırlar. Ama şiddet uygulayıcılar, dışlananların öfkesiyle karşılaşınca bu bulaşıcı hastalık test şehrinin sınırlarından taşar ve tüm ülkeye yayılır.

Serinin en başarılı filmi olan Arınma Gecesi Seçim Yılı’nın yaratıcısı James DeMonaco (Arınma Gecesi serisinin yazarı/yönetmeni) bu dünya fenomeninin yapımcıları Blumhouse Productions’dan Jason Blum (Ruhlar Bölgesi serisi, Kapan, Parçalanmış), Platinum Dunes ortakları Michael Bay, Brad Fuller ve Andrew Form (Ninja Kaplumbağalar ve Ölüm Alfabesi serileri, Texas Katliamı) ve DeMonaco’nun uzun süredir yapım ortağı olan Sébastien K. Lemercier (Assault on Precinct 13, Mutlu Azınlık) ile birlikte geri dönüyor.

Filmin yönetmeni Gerard McMurray (Burning Sands), bir kez daha DeMonaco’nun yazdığı senaryo ile çalışıyor.

Yönetmen: Gerard McMurray
Senaryo: James DeMonaco
Oyuncular: Y’Lan Noel, Lex Scott Davis, Joivan Wade, Luna Lauren Velez, Marisa Tomei

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    Fragmanı keşke koysaydınız. Bu seri çok heyecanlı oluyor. Merakla bekliyorum

  2. blank

    Fragman yazının üzerinde duruyor ya daha nereye koysunlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir