İlk Kez Bir Türk Korku Filmi Amerika’da Vizyona Giriyor!

Sitemizin bir dönem en aktif yazarlarından olan, sevgili dostumuz Can Evrenol’un yönettiği ilk uzun metrajı filmi ”Baskın: Karabasan’’ başarılı festival gösterimleri ve aldığı ödüllerle dikkatleri üzerine çekti. Sonunda beklenen güzel haber de geldi ve ”Baskın: Karabasan’’ filminin Amerika dağıtım hakları IFC Midnight tarafından satın alındı.

BASKIN_ana_afiş

İlk kez bir yerli korku filminin Amerika’da gösterime girecek olmasının yanı sıra ABD’de en fazla kopya sayısı ile gösterime giren Türk filmi de Baskın:Karabasan olacak.

Uluslararası basında; “IFC Midnight büyük ihtimalle elinde altın değerinde bir potansiyel tuttuğunun farkında. Film, Toronto Film Festivali Midnight Madness seçkisinde gösterildi ve yoğun kan ve acımasız vehşeti ile övgü topladı.” şeklinde yorumlar aldı. Film Amerika’da 2016’nın ilk yarısında, New York dahil en az 5 şehirde olacak şekilde korku filmi severler ile buluşacak.
”Baskın: Karabasan’’ Almanya, İtalya, İngiltere, Kanada, Avustralya, Avustralya, Çin, Japonya, İslandinav ülkeleri ve Bağımsız Devletler Topluluğu’na üye ülkerlerde de vizyona girmeye hazırlanıyor.

10675617_642542785850740_4454191816338162091_n
Beş polisin gece devriyesi sırasında gelen yardım çağrısı üzerine destek için gittikleri terkedilmiş tarihi bir Osmanlı karakolunda başlarına gelenleri konu eden ”Baskın:Karabasan’’ korku filmi severler tarafından heyecanla beklenmekte. Film Türkiye’de 1 Ocak’ta vizyonda olacak.

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

2 Yorumlar

  1. blank

    Tebrikler, başarılar. Merak ettim filmi bende, beklemedeyim.

  2. blank

    Fragmanı bile heyecanlandırmaya yetti, vizyona girmesini sabırsızlıkla bekliyorum. Kısa filmlerdeki başarısını uzun metrajlı bu film ile devam ettiren Can Evrenol’a kocaman tebrikler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir