İzleyince Kendini Yollara Vurma İsteği Uyandıran 20 Film

ph7Wjp3

Motorcycle Diaries (2004)

1950’li yılların başlarında, 23 yaşındaki Ernesto Guevara de la Serna ile arkadaşı Alberto Granada, Güney Amerika’yı gezmek için Arjantin’in başkenti Buenos Aires’ten bir motosikletle yola çıkar. Bir süre sonra arızalanan motosikletleri yüzünden, yolculuklarına otostop çekerek devam eden bu iki arkadaş, artık yerel halkla da iç içedir. Halka daha da yakınlaşan ikili, Latin Amerika’nın düşlediklerinden çok daha farklı bir yer olduğunu kısa bir zaman sonra fark edecektir. Kıtada yaşanan acılar, adaletsizlikler, yolsuzluklar, yolculukları boyunca görüp yaşadıkları onları ziyadesiyle değiştirecektir. Eğlenmek, yeni yerler görmek için çıktıkları bu macera sadece bu iki genci değil, ileride birçok ulusun da kaderini etkileyecektir.

Yazar hakkında: Begüm Özdemir

1982 doğumlu yazar ilk sinema deneyimini L’ours (The Bear) filmiyle yaşamış olup Öteki Sinema'da yazmaya 2011 yılında başlamıştır. Sinema yazıları yazmasının yanı sıra dizi ve film çevirileri de yapmaktadır. Ayrıca büyük bir Stephen King ve Queen hayranıdır.

3 Yorumlar

  1. “Into the wild” nasıl unutuldu anlamış değilim…

  2. Into The Wild’ı unutmadım Enes Bey, özellikle bu listeye eklemedim, çünkü o filmi Doğada Geçen Hayatta Kalma Filmleri listesine daha çok yakıştırıyorum. https://www.otekisinema.com/2013/09/dogada-gecen-20-hayatta-kalma-filmi/

  3. Listeyi incelerken, bu filmlerin birçoğu bana “Everything is Illuminated” filminde, ayçiçeği tarlaları arasındaki sahneyi de anımsattı. Olur mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.