İzleyince Kendini Yollara Vurma İsteği Uyandıran 20 Film

p140683044-3

Im Juli (2000)

Daniel, sosyal hayatı pek olmayan içine kapanık bir fizik öğretmenidir. Bir gün evine gittiği her zamanki yolu kullanırken onu uzun zamandır izleyen ve takılar satan Juli’den bir yüzük satın alır. Juli aldığı bu yüzüğün ona şans getireceğini ve aradığı aşkı bulacağını söyler. Gerçekten de aynı gece Daniel, Melek adındaki bir Türk kızına sırılsıklam aşık olur ve onun peşinden İstanbul’a gitmeye karar verir. Ertesi gün tesadüfen Juli ile karşılaşan Daniel’ın yolculuğu Juli’nin de katılmasıyla benzersiz bir deneyime dönüşür.

Yazar hakkında: Begüm Özdemir

1982 doğumlu yazar ilk sinema deneyimini L’ours (The Bear) filmiyle yaşamış olup Öteki Sinema'da yazmaya 2011 yılında başlamıştır. Sinema yazıları yazmasının yanı sıra dizi ve film çevirileri de yapmaktadır. Ayrıca büyük bir Stephen King ve Queen hayranıdır.

3 Yorumlar

  1. “Into the wild” nasıl unutuldu anlamış değilim…

  2. Into The Wild’ı unutmadım Enes Bey, özellikle bu listeye eklemedim, çünkü o filmi Doğada Geçen Hayatta Kalma Filmleri listesine daha çok yakıştırıyorum. https://www.otekisinema.com/2013/09/dogada-gecen-20-hayatta-kalma-filmi/

  3. Listeyi incelerken, bu filmlerin birçoğu bana “Everything is Illuminated” filminde, ayçiçeği tarlaları arasındaki sahneyi de anımsattı. Olur mu acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.