Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış 1 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 2

Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış

29 Ocak 2023

Efsanevi korku serisi, yeni filmi Evil Dead Rise / Kötü Ruh: Uyanış ile sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

Kötü Ruh serisinin yaratıcılarından yönetmen Sam Raimi’nin yönetici yapımcı olarak karşımıza çıktığı filmin yönetmen koltuğunda Lee Cronin oturuyor. 1980’lerin başından günümüze kadar izleyiciyi yarattığı doğaüstü evrenle korkutmayı başaran Evil Dead serisinde bu kez aksiyon ormandan şehre taşınıyor!

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği ve korku sineması tutkunları tarafından merakla beklenen Kötü Ruh: Uyanış, 21 Nisan’da sinemalarda!

Korku sinemasının klasikleri arasında yer alan ünlü Kötü Ruh filmi, serinin beşinci filmi Kötü Ruh: Uyanış ile geri dönüyor. Ormanda bir kulübede geçen serinin diğer filmlerinin aksine şehirde geçecek olan hikâye, Sutherland ve Sullivan’ın canlandırdığı, birbirine yabancılaşmış iki kız kardeşin karmaşık hikâyesini konu alıyor.

Kâbus gibi bir hayatta kalma mücadelesi

Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış 2 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 3

Korku filmi tutkunları tarafından heyecanla beklenen Kötü Ruh: Uyanış, izleyiciyi kâbus gibi bir hayatta kalma mücadelesine ortak ediyor. Zamanla birbirlerinden uzaklaşmış iki kardeşin bir araya gelişinin, et yiyen kötü ruhların canlanmasıyla sekteye uğradığı hikâyede, iki kardeş bir ailenin karşı karşıya gelebileceği en kâbus dolu anları yaşıyor ve vahşi bir hayatta kalma savaşının ortasında kalıyor.

A New Line Cinema / Renaissance Pictures’ın sunduğu, Pacific Renaissance ve Wild Atlantic Pictures yapımı Kötü Ruh: Uyanış’ın yönetmenliğini ve senaristliğini Lee Cronin yapıyor. Filmin başrollerini Lily Sullivan (I Met a Girl, Barkskins), Alyssa Sutherland (The Mist, Vikings), Morgan Davies (Storm Boy, The End) ve Gabrielle Echols (Reminiscence) paylaşıyor. Kötü Ruh: Uyanış, Nell Fisher’ın (Northspur) rol aldığı ilk film olarak tarihe geçiyor.

Kötü Ruh: Uyanış’ın yapımcısı Rob Tapert (Ash vs Evil Dead, Don’t Breathe), yönetici yapımcısı ise film serisinin aynı zamanda yaratıcısı ve korku sinemasının ikonlarından Sam Raimi. Korku filmleri efsanesi “Ash” Bruce Campbell, John Keville, Macdara Kelleher, Richard Brener, Dave Neustadter, Romel Adam ve Victoria Palmieri de filmin diğer yapımcıları arasında yer alıyor.

Cronin’e kamera arkasında görüntü yönetmeni Dave Garbett (Z for Zachariah, Underworld: Rise of the Lycans) eşlik ederken, yapım tasarımcılığını Nick Bassett, (Guns Akimbo, Sweet Tooth), kurguyu Bryan Shaw, (Ash vs Evil Dead, Spartacus) kostüm tasarımını Sarah Voon, (Chasing Great, Inside), müzikleri ise Stephen McKeon (The Hole in the Ground, Primeval) üstleniyor.

Dağıtımını Warner Bros. Pictures’ın yaptığı filmin ülkemizdeki dağıtımını TME Films üsteniyor.

Kötü Ruh: Uyanış, 21 Nisan’da sinemalarda olacak.

Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış 5 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 Poster

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

TME Films Hakkında

2014 yılından bu yana dünyanın önemli sinema yapım şirketlerinin Türkiye’deki pazarlama faaliyetlerini yürüten TME Films, sinemaseverleri prestijli yapımlarla buluşturan dağıtımcı bir firmadır. Bağımsız yapımlar için TV satışları da yapan TME Films, 2020 yılına kadar 20th Century Fox’un Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan’daki lisansörlüğünü yürütmüştür. Eylül 2022 itibariyle Sony Pictures yapımı filmlerin ülkemizdeki dağıtımcılığını üstlenen TME Films, ayrıca yerli ve bağımsız yapımların da dağıtımcılığını yapmaktadır. Sektörün en hızlı büyüyen firmalarından olan TME Films, bugüne kadar La La Land, 1917, The Fabelmans gibi ödüllü yapımların yanı sıra Hunger Games serisi gibi dünya çapında hit olmuş çok sayıda gişe rekortmeni filmi Türk sinema izleyicisi ile buluşturmuştur. TME Films, Sony Pictures ile birlikte Spiderman, Ghostbusters ve Venom gibi tüm dünyanın merakla beklediği seri filmleri ve daha nice kaliteli yapımı izleyiciye sunmaya devam ediyor.

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Edge of Tomorrow Fragman 6 – tom cruise edge of tomorrow suit

Edge of Tomorrow Fragman

Tom Cruise bilim kurguya iyice ısınmış gibi görünüyor. Edge of
Man of Steel Fragman Yayında 7 – Man of Steel002

Man of Steel Fragman Yayında

Man of Steel fragman yayında! Zack Snyder'ın yönettiği filmde Clark