Kurbanları Kadın Olan 5 Kısa Korku Filmi

Ülkemizde hala korku kısa filmi yapılmıyor olsa da yurt dışında bu alanda üretim patlaması olduğunu ve çok sayıda kaliteli festival yapıldığını söylemek gerekir. Sizler için seçtiğimiz bu 5 kısa korku filmi için tek ortak yan kurbanlarının kadın olması değil elbette. Filmler tek mekanda geçiyor ve neredeyse tüm matematikleri aynı.

Kurbanları Kadın Olan 5 Kısa Korku Filmi 1 – Screen Shot 2017 03 01 at 10.28.58 AM copy 1050x474

Tutan bir formül var ve o formülü başarılı bir şekilde filmleştirmiş yönetmenler. Sakin bir gecede başlayıp hızlı bir şekilde kadın kurbanlarını avlayan, nereden geldiği belirsiz doğaüstü varlıklar var karşımızda.

Bunlardan kurtulmak imkansız, asla kaçamazsın, saklanamazsın. Bir tür alın yazısı… Müzikle gerilimi arttıran, ses efektleriyle korkutmaya çalışan, sonu belli olsa da izlemekten kendinizi alıkoyamayacağınız filmler bunlar. İyi seyirler.

Yazar hakkında: Sidar Serdar Karakaş

blank
Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir