Kurbanları Kadın Olan 5 Kısa Korku Filmi 1 – Screen Shot 2017 03 01 at 10.28.58 AM copy

Kurbanları Kadın Olan 5 Kısa Korku Filmi

25 Haziran 2017

Ülkemizde hala korku kısa filmi yapılmıyor olsa da yurt dışında bu alanda üretim patlaması olduğunu ve çok sayıda kaliteli festival yapıldığını söylemek gerekir. Sizler için seçtiğimiz bu 5 kısa korku filmi için tek ortak yan kurbanlarının kadın olması değil elbette. Filmler tek mekanda geçiyor ve neredeyse tüm matematikleri aynı.

Kurbanları Kadın Olan 5 Kısa Korku Filmi 2 – Screen Shot 2017 03 01 at 10.28.58 AM copy 1050x474

Tutan bir formül var ve o formülü başarılı bir şekilde filmleştirmiş yönetmenler. Sakin bir gecede başlayıp hızlı bir şekilde kadın kurbanlarını avlayan, nereden geldiği belirsiz doğaüstü varlıklar var karşımızda.

Bunlardan kurtulmak imkansız, asla kaçamazsın, saklanamazsın. Bir tür alın yazısı… Müzikle gerilimi arttıran, ses efektleriyle korkutmaya çalışan, sonu belli olsa da izlemekten kendinizi alıkoyamayacağınız filmler bunlar. İyi seyirler.

blank

Sidar Serdar Karakaş

Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ersin Karabulut Öyküsü Kısa Film Oldu: Eski Koltuklar 3 – Eski Koltuklar002

Ersin Karabulut Öyküsü Kısa Film Oldu: Eski Koltuklar

Tanju Berk, Eski Koltuklar adlı distopik çalışmasıyla Öteki Sinema takipçilerinin
Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi 4 – swartic

Rise Of The Rebellion / Türk Star Wars Fan Filmi

Rise of The Rebellion projesi Ankara'daki birkaç Star Wars hayranı