Netflix ve BKM Ortaklığı: 50m2’nin Çekimleri Başlıyor 1 – 50m2 Çekimler 2

Netflix ve BKM Ortaklığı: 50m2’nin Çekimleri Başlıyor

15 Ocak 2020

Dünyanın lider internet eğlence hizmeti Netflix’in BKM ortaklığında hayata geçireceği kara komedi dizisi 50m2’nin çekimleri bugün İstanbul’da başlıyor.

Başarılı senarist ve yönetmen Burak Aksak’ın hem kaleme aldığı, hem de ünlü yönetmen Selçuk Aydemir ile birlikte yönettiği dizinin yapımcılığını BKM üstleniyor. 8 bölümden oluşan kara komedi kategorisindeki dizinin oyuncu kadrosunda ise Engin Öztürk, Aybüke Pusat, Kürşat Alnıaçık, Cengiz Bozkurt, Tolga Tekin, Yiğit Kirazcı, Özgür Emre Yıldırım, Tuncay Beyazıt, Tuğçe Karabacak, Hasan Yalnızoğlu ve Murat Kılıç yer alıyor.

Netflix ve BKM Ortaklığı: 50m2’nin Çekimleri Başlıyor 2 – 50m2 Çekimler 1

“Yeniden doğmak için 50 metrekareye ihtiyacı var. Ancak 50 metrekareye kaç hayat sığar?’’

Bu yıl içinde tüm dünyada aynı anda yayına girmesi planlanan 50m2, karanlık alemlerde nam salmış, gizemli bir tetikçi olan Gölge’nin kim olduğunu bulma yolculuğunu konu alıyor. Gölge, babası gibi gördüğü Servet tarafından uğradığı ihanetin ardından kaçarken kendini hiç bilmediği bir mahallenin 50 metrekarelik terzi dükkanında bulur. Ortalık durulana kadar oraya sığınan Gölge’yi gören mahalle sakinleri onu yeni vefat etmiş terzi dükkan sahibinin oğlu zanneder. Yalan üzerine kurulu bu yeni kimlik, Gölge’nin geçmişi ve kimliğiyle ilgili sırları ortaya çıkaracaktır. Mahalleye ve buradaki insanlara alıştıkça Gölge yeni birine dönüşecek ve gerçekte kim olduğunu anlamaya başlayacaktır.

Netflix Hakkında

Netflix, 190’dan fazla ülkede 158 milyon ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği dünyanın lider internet eğlence hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

BKM Hakkında

Türkiye’de kültür, sanat ve eğlence endüstrisine yön veren BKM, 1994 yılında Necati Akpınar ve Yılmaz Erdoğan tarafından kurulmuştur. 1994 yılından bugüne yüzbinlerce izleyiciye ulaşan ve günümüzde her biri birer klasik halini almış tiyatro oyunları, milyonlar tarafından ilgiyle izlenen yerli, yabancı konserler ve benzersiz sahne gösterileri organize eden BKM, son 20 yılda ürettiği 70’i aşkın sinema filmi, onlarca dizi ve TV showları ile de Türk sinema, televizyon ve eğlence endüstrilerinde pek çok ilke imza atmıştır. 25. yılını kutlayan BKM, ulusal ve uluslararası alanlarda üretmeye devam etmektedir.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Black Mirror Dördüncü Sezon Kamera Arkası Görüntüleri 3 – Black Mirror

Black Mirror Dördüncü Sezon Kamera Arkası Görüntüleri

Bu sezon pek çok ilk yaşandı! Ses getiren yapımlardan Black
Boşanarak Ayrılamazsın: Marriage Story (2019) 4 – laura dern marriage story

Boşanarak Ayrılamazsın: Marriage Story (2019)

Marriage Story, yeteneklerini işine katmış entelektüel bir çiftin, Charlie ve