No Way Out (2011)

No Way Out (2011) 1 – no way outNo Way Out, yönetmenliğini Kristoffer Aaron Morgan’ın yaptığı yaklaşık 9 dakikalık bir kısa film. Senaryoyu ise Eric Vespe yazmış.

“Peşindeki yaratıktan kaçmaya çalışan bir adam, kapana kısıldığı ıssız mekânda kaçış yolunu bulmaya çabalar.”

Yaklaşık 3.000 dolarlık bir bütçeye sahip No Way Out, tek mekânda geçen, tek oyunculu, fazla derinliği olmayan ama aksiyonu yerinde bir kısa. İlk dakikalarda yakaladığı Lovecraftvari havayı finale dek koruyamasa bile belli oranda ilgiyi hak ediyor. The House of the Devil (2009), Hatchet II (2010) ve A Horrible Way to Die (2011) gibi filmlerden tanıdığımız AJ Bowen kısada rol alan tek oyuncu. Korku filmlerinden yana tecrübeli olan Bowen, oyunculuk açısından fazla sıkıntılı bir durum yaşanmamasını sağlamış, fakat öyle çok fazla öne çıkan bir performans gösterdiğinden de bahsedemeyiz.

Yönetmen Kristoffer Aaron Morgan’ın bir önceki kısası Blind (2004), açıkçası pek umut vadetmeyen bir filmdi (pek tavsiye etmem ama izlememiş olanlar, şu linkten izleyebilirler). Özellikle dövüş sahnesindeki zayıf, hatta komik, koreografiler kısanın değerini fazlaca düşürüyordu. İki kısayı karşılaştırdığımızda, Morgan’ın bir hayli yol kat ettiğini söylemek mümkün.

Aşağıda No Way Out’un tamamını izleyebilirsiniz. İyi seyirler!

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir