Ölüler Ordusu'nun Hikayesini Snyder'dan Dinleyin 1 – Army of the Dead Oluler Ordusu 08

Ölüler Ordusu’nun Hikayesini Snyder’dan Dinleyin

21 Mayıs 2021

Zack Snyder ve oyuncu kadrosunun Ölüler Ordusu’nun yapım sürecine ait detayları anlattığı Ölüler Ordusu: Kamera Arkası belgeseli Netflix’te yayınlandı.

Ölüler Ordusu'nun Hikayesini Snyder'dan Dinleyin 2 – Army of the Dead Oluler Ordusu 09

Netflix, Zack Snyder imzalı Army of the Dead / Ölüler Ordusu’nun kamera arkası sürecini anlatan Ölüler Ordusu: Kamera Arkası belgeselini izleyiciyle buluşturdu.

Yaklaşık otuz dakika uzunluğundaki bu belgeselde başta Zack Snyder olmak üzere film ekibinden Deborah Snyder, Wesley Coller, Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Garret Dillahunt, Huma S. Qureshi ile beraber görsel efekt yönetmeni Marcus Taormina, kostüm tasarımcısı Stephanie Porter ve yapım tasarımcısı Julie Berghoff’un röportajları yer alıyor.

Zack Snyder ve Ölüler Ordusu ekibi, sizi kıyamet sonrası Las Vegas’a davet ediyor ve çığır açan görsel efektlerin yaratılmasından zombi türünün evrim süreciyle ilgili detayları paylaşıyor.

Ölüler Ordusu Hakkında

Las Vegas’ta meydana gelen bir zombi salgınının ardından bir grup paralı asker, karantina bölgesine girerek tarihin en büyük soygunlarından birini gerçekleştirmek için harekete geçer.

Doğup büyüdüğü Las Vegas’tan ayrılmak zorunda kalmış eski bir zombi savaşı kahramanı olan ve artık evi olarak gördüğü bir kasabanın dışındaki hamburgercide çalışan Scott Ward (Dave Bautista), kumarhane patronu Bly Tanaka’dan (Hiroyuki Sanada) inanılmaz bir teklif alır. Şehir 32 saat içinde hükûmet tarafından nükleer silahlarla yok edilmeden önce zombi istilası altındaki karantina bölgesine girip, yer altındaki bir kasada duran 200 milyon doları ele geçirecektir.

Kaybedecek pek bir şeyi kalmayan Ward bu zor görevi kabul eder ve soygun için ayak takımından oluşan uzman bir ekip kurar. Ekipte usta bir tamirci ve Ward’un eski arkadaşı Maria Cruz (Ana de la Reguera); zombi öldürme konusunda uzman olan Vanderohe (Omari Hardwick); helikopter pilotu Marianne Peters (Tig Notaro); kazanmak için her yola başvuran Mikey Guzman (Raúl Castillo) ve en yakın arkadaşı Chambers (Samantha Win), kumarhanenin güvenlik şefi Martin (Garret Dillahunt); bir güvenlik görevlisi olan Burt Cummings’i (Theo Rossi) işe alan Coyote (Nora Arnezeder) lakaplı çılgın savaşçı ve Alman kasa hırsızı Dieter (Matthias Schweighöfer) yer alıyor.

Zaman giderek daralırken, açılması imkânsız denilen bir kasa söz konusuyken ve hem daha akıllı hem de daha hızlı olan Alfa zombiler sürüsü giderek yaklaşırken, şimdiye kadar teşebbüs edilen bu en büyük soygunda tek bir şey kesindir. Hayatta kalmayı başaranlar her şeyi alacaktır.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

Army of the Dead / Ölüler Ordusu

Yönetmen: Zack Snyder
Hikaye: Zack Snyder
Senaryo: Zack Snyder, Shay Hatten, Joby Harold
Yapımcılar: Deborah Snyder, Wesley Coller, Zack Snyder
Oyuncu Kadrosu: Dave Bautista, Ella Purnell, Omari Hardwick, Ana De La Reguera, Theo Rossi, Matthias Schweighöfer, Nora Arnezeder, Hiroyuki Sanada, Garret Dillahunt, Tig Notaro, Raúl Castillo, Huma Qureshi, Samantha Win, Richard Cetrone ve Michael Cassidy

[/box]

Ölüler Ordusu'nun Hikayesini Snyder'dan Dinleyin 3 – Army of the Dead Oluler Ordusu poster

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Extraction 2 İlk Tanıtım Fragmanı 4 – Extraction 2 2023 3

Extraction 2 İlk Tanıtım Fragmanı

Tyler Rake geri dönüyor. Başrolünde Chris Hemsworth'ün yer aldığı Extraction
Escobar Sonrası Yeni Düzen: Narcos 3. Sezon 5 – Narcos 04

Escobar Sonrası Yeni Düzen: Narcos 3. Sezon

Narcos, üçüncü sezonda da alışılagelmiş aksiyon ve akıl oyunlarının revaçta