Pazar Galerisi: Carsploitation Filmleri 1 – wild ride poster 01

Pazar Galerisi: Carsploitation Filmleri

8 Ocak 2012

Öteki Sinema’da yeni bir galeri keyfi başlatıyoruz. Bundan böyle her Pazar (her mümkün olduğunda desek daha doğru) tematik bir film afişleri galerisini sizlerin beğenisine sunacağız. İlk temamız, arabaların vızır vızır geçtiği, lastik ve balata kokusunun her yeri kapladığı, müthiş takiplerin yaşandığı Carsploitation filmleri

Pazar Galerisi: Carsploitation Filmleri 2 – wild ride poster 01

Resimlerin üzerine tıklayarak büyük hallerini görebilirsiniz, iyi seyirler…

Carsploitation filmler, o dönem popüler olan, araba yarışı ve spor arabaları ile daha büyük arabaların çarpışması sahneleriyle dolu olma özelliğini taşır. Bu türün en olmazsa olmaz filmi Vanishing Point’dir. Diğerleri arasında The Blues Brothers, Cannonball, The Hitcher, Death Race 2000, Dirty Mary Crazy Larry, Gone in 60 Seconds, Mad Max, Race with the Devil ve  Two-Lane Blacktop yer alır.  Quentin Tarantino’nun Death Proof filmi Russ Meyer ve slasher filmlerin yanı sıra bu türün modern modern bir örneğidir. The Cars ve The Fast and the Furious de bu alt türe girmektedir.

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Tayland Film Posterleri 46 – a nightmare on elm street III 1987

Tayland Film Posterleri

Çoğu 70’li ve 80’li yıllara ait korku filmlerinin, Tayland yapımı,
Video Kaset Kapakları Sergisi 47 – videokaset

Video Kaset Kapakları Sergisi

Video Kaset Kapakları Sergisi: Video kaset kiralayan dükkâna girdiğimizde raflardaki