Babycall Çok Yakında Sinemalarda 1 – Babycall 2011

Babycall Çok Yakında Sinemalarda

15 Şubat 2012

Babycall Çok Yakında Sinemalarda 2 – babycall poster2Babycall yönetmenliğini Pål Sletaune’nin yaptığı Norveç yapımı bir film. Ülkesinde 7 Ekim’de vizyon gören filmin, Avrupa’da Kasım’dan Ocak 2012’ye kadar değişen farklı tarihlerde vizyona girmesi bekleniyor.

“Anna ve sekiz yaşındaki oğlu Anders, tanık koruma programı altında, ilişkilerinin bozulduğu Anders’in babasından saklanmaktadır. Büyük bir siteye taşınırlar. Anna başına gelenler yüzünden oğlu üzerinde fazla korumacı bir hal almıştır. Oğlunu devamlı takip edebilmek için bir bebek telsizi (baby call) bile alır. Bir süre sonra telsizden garip sesler duymaya başlar. Başka bir daireden geldiği muhtemel seslerin bir çocuğun cinayetine ait olabileceğine kanaat getirir. Bu esnada Anders’in gizemli yeni arkadaşı garip saatlerde Anders’i ziyaret etmeye başlar. Gizemli arkadaş binadaki bütün kapıların anahtarlarına sahip olduğunu iddia eder… Bu yeni arkadaş cinayet hakkında bir şeyler biliyor mudur? Neden Anders’in çizimleri kanla kaplıdır? Anna’nın oğlu hala tehlikede midir?”

Babycall 1960 doğumlu Norveçli yönetmenin filmografisindeki dördüncü uzun metrajlı film. Daha önceki filmleri sırasıyla; Budbringeren (Junk Mail, 1997), Amatørene (You Really Got Me, 2001) ve Naboer (Next Door, Kapı Komşusu, 2005). Bir önceki filmi Naboer ülkemizde de vizyona girmiş, sonrasında DVD olarak piyasaya sürülmüş ve izleyenlerden olumlu tepkiler almıştı.

Başrollerde Noomi Rapace (Anna), Kristoffer Joner (Helge) ve Vetle Qvenild Werring (Anders) var. Filmin en ilgi çeken yönlerinden biri kuşkusuz başroldeki İsveçli aktris Rapace. The Girl with the Dragon Tattoo üçlemesinde canlandırdığı Lisbeth Salander karakteri ile dikkatleri üzerine çeken Rapace, şüphesiz ki birçokları için filmi izleme sebebi olacaktır.

Babycall, 2012 !f İstanbul programında, Nöbetçi Sinema bölümünde yer alıyor. Bu ilgi çekici filmi bir an önce beyazperdede izlemek isteyenler için gösterim tarihleri ve salonlar aşağıdaki gibi:

17 Şubat 2012 / 00:15 / AFM Fitaş Salon 1
24 Şubat 2012 / 00:15 / AFM Fitaş Salon 1
25 Şubat 2012 / 22:00 / AFM Budak Caddebostan

Babycall Çok Yakında Sinemalarda 3 – babycall poster3

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rings / Halka 3 Yeni Fragman 4 – Rings Halka 3 009

Rings / Halka 3 Yeni Fragman

Uzun zamandır beklenen Rings / Halka 3 filmine ait yeni
Pek Yakında Sinemalarda: The Lego Movie 5 – Lego Filmi 01

Pek Yakında Sinemalarda: The Lego Movie

3D formatındaki The Lego Movie / Lego Filmi, sinemalarda gösterime