Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı?

Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı? 1 – Prometheus MovieHerşey Ridley Scott’un Dan O’Bannon’un ‘ucuz’ senaryosunu devşirerek bir başyapıta çevirmesi ile başladı. Senaryo “Starbeast” önadından da anlaşılacağı üzere daha basit bir filmi planlıyordu fakat Ridley Scott’un harika dokunuşu, daha sonra ise James Cameron ve David Fincher’in de desteğiyle (Hiç bakmayın, ben Alien 3′e bayılırım) yaratılan Alien mitosu üzücüdür ki, 20th Century Fox’un paragöz yöneticileri tarafından Alien vs. Predator (Türkçe meali: Ailem Predatore karşı) filmimsilerinde ince ince doğranarak harcandı. Sırada aslında pek yakında Prometheus var.

Yeni Alien projesi Prometheus’un heyecan verici ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmen Ridley Scott yıllar sonra efsaneyi yeniden diriltmeye ve izleyeceğiniz fragmandan anladığım kadarıyla The Pilot’tan Derelict Ship’e kadar tüm merak unsurlarını cevaplamaya karar vermiş gibi görünüyor. Prometheus merakla beklediğimiz, izlemek için gün saydığımız bir proje… Hadi bakalım!

Alien’in soru işaretleri: https://www.otekisinema.com/evrenin-en-acayip-uzaylisi-space-jockey/

blank

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

blank
1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir