Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı?

Herşey Ridley Scott’un Dan O’Bannon’un ‘ucuz’ senaryosunu devşirerek bir başyapıta çevirmesi ile başladı. Senaryo “Starbeast” önadından da anlaşılacağı üzere daha basit bir filmi planlıyordu fakat Ridley Scott’un harika dokunuşu, daha sonra ise James Cameron ve David Fincher’in de desteğiyle (Hiç bakmayın, ben Alien 3′e bayılırım) yaratılan Alien mitosu üzücüdür ki, 20th Century Fox’un paragöz yöneticileri tarafından Alien vs. Predator (Türkçe meali: Ailem Predatore karşı) filmimsilerinde ince ince doğranarak harcandı. Sırada aslında pek yakında Prometheus var.

Yeni Alien projesi Prometheus’un heyecan verici ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmen Ridley Scott yıllar sonra efsaneyi yeniden diriltmeye ve izleyeceğiniz fragmandan anladığım kadarıyla The Pilot’tan Derelict Ship’e kadar tüm merak unsurlarını cevaplamaya karar vermiş gibi görünüyor. Prometheus merakla beklediğimiz, izlemek için gün saydığımız bir proje… Hadi bakalım!

Alien’in soru işaretleri: https://www.otekisinema.com/evrenin-en-acayip-uzaylisi-space-jockey/

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Güçlü Kadınlardan Tüm Kadınlara İlham Olacak Replikler

Semra Doll, 8 Mart'a özel listesinde öteki filmlerin ve dizilerin güçlü kadınlarından tüm kadınlara ilham olacak replikleri bir araya getirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir