Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı? 1 – ridley scott prometheus alien prequel

Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı?

25 Aralık 2011

Pek Yakında Prometheus: Sırlar Açıklanacak mı? 2 – Prometheus MovieHerşey Ridley Scott’un Dan O’Bannon’un ‘ucuz’ senaryosunu devşirerek bir başyapıta çevirmesi ile başladı. Senaryo “Starbeast” önadından da anlaşılacağı üzere daha basit bir filmi planlıyordu fakat Ridley Scott’un harika dokunuşu, daha sonra ise James Cameron ve David Fincher’in de desteğiyle (Hiç bakmayın, ben Alien 3′e bayılırım) yaratılan Alien mitosu üzücüdür ki, 20th Century Fox’un paragöz yöneticileri tarafından Alien vs. Predator (Türkçe meali: Ailem Predatore karşı) filmimsilerinde ince ince doğranarak harcandı. Sırada aslında pek yakında Prometheus var.

Yeni Alien projesi Prometheus’un heyecan verici ilk fragmanı yayınlandı. Yönetmen Ridley Scott yıllar sonra efsaneyi yeniden diriltmeye ve izleyeceğiniz fragmandan anladığım kadarıyla The Pilot’tan Derelict Ship’e kadar tüm merak unsurlarını cevaplamaya karar vermiş gibi görünüyor. Prometheus merakla beklediğimiz, izlemek için gün saydığımız bir proje… Hadi bakalım!

Alien’in soru işaretleri: https://www.otekisinema.com/evrenin-en-acayip-uzaylisi-space-jockey/

blank

Murat Tolga Şen

6 Kasım 1973 doğumlu ve tipik bir Akrep burcu olan Murat Tolga Şen, 2005 yılında Öteki Sinema'yı kurarak yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

OFCS (Online Film Critics Society) üyesidir. 2010 yılından bu yana Beyazperde sitesinde yazarlık yapmaktadır. 2012-2023 yılları arasında Medyaradar sitesinde TV sektörüne dair eleştiriler kaleme aldı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti.

2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. 2014-2023 yılları arasında Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yaptı. Bir Notanın Hikayesi adlı belgeselin senaryo yazarıdır ve Agatha'da Cinayet adlı tiyatro oyununu yazmıştır.

Ayrıca, Bir İz - Madımak belgeselinin danışmanlığını üstlenmiştir. Yazılarına Beyazperde ve Öteki Sinema'da devam etmektedir. Veteran bir yelkenci olan Murat Tolga Şen, 2021'den bu yana ressam Yalçın Gökçebağ'ın sanat menajerliğini yapmaktadır.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

When the Lights Went Out 3 – when the lights went out poster

When the Lights Went Out

The Exorcist ile zirve yapmış ‘şeytan çıkarma’ filmleri nedense son
Zombieland 2: Double Tap Filminden Fragman Geldi! 4 – Screen Shot 2019 07 26 at 1.54.26 PM

Zombieland 2: Double Tap Filminden Fragman Geldi!

Yönetmenliğini Ruben Fleischer'ın üstlendiği ve merakla beklenen Zombieland 2: Double