Replicas

30 Ağustos 2012

Replicas 1 – Replicas posterReplicas, Jeremy Power Regimbal tarafından yönetilmiş olan Kanada yapımı bir gerilim. In Their Skin olarak da biliniyor. Senaryo Joshua Close tarafından yazılmış.

“Altı yaşındaki kızlarının bir kazada can vermesi sonrasında, günlük şehir hayatının karmaşasından bunalan Hughes ailesi, bir süre her şeyden uzak kalmak için kırsaldaki ıssız evlerine gider. Arkadaş canlısı komşularıyla beraber geçirdikleri sakin bir akşamüstü, bir adamın mükemmeliyet takıntısı yüzünden vahşi bir mücadeleye dönüşür. Evdeki herkes, hayatta kalmak için yapabileceğini düşündüğünün çok ötesinde şeyler yapmak zorunda kalır.”

Haneke’nin Funny Games’ini (1997) andıran Replicas, gayet ilgi çekici bir konuya sahip. (Posterdeki poz bile Funny Games’i fazlasıyla anımsatmıyor mu?) Bakalım Jeremy Power Regimbal ilk yönetmenlik denemesinde ne derece başarılı olacak?

Başrollerde Selma Blair, Joshua Close, James D’Arcy, Rachel Miner, Quinn Lord ve Alex Ferris var.

Replicas’ın vizyon tarihi henüz belli değil.

Replicas 2 – Replicas 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış 3 – Evil Dead Rise Kotu Ruh Uyanis 2023 2

Efsanevi Korku Serisi Geri Dönüyor: Kötü Ruh Uyanış

Efsanevi korku serisi, yeni filmi Evil Dead Rise / Kötü
Hababam Sınıfı Yeniden Teaser Fragman 4 – Hababam Sınıfı Yeniden 4

Hababam Sınıfı Yeniden Teaser Fragman

Hababam Sınıfı Yeniden teaser fragmanı yayında! Film, sinemaseverlere "Hababam" ruhunu