Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç 1 – Shazam 6 Güç 01

Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç

14 Mart 2019

Zachary Levi’ın canlandırdığı DC süper kahramanının başlangıç hikâyesinin anlatıldığı, kötü karakter Dr. Thaddeus Sivana rolünde Mark Strong’un, Billy Batson rolünde Asher Angel’ın olduğu, yönetmenliğini David F. Sandberg’ün yaptığı Shazam! 6 Güç, bir New Line Cinema filmi. Filmin yapımcısı Peter Safran.

Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç 2 – Shazam 6 Güç 02

Hepimizin içinde bir süper kahraman vardır, bunu ortaya çıkarmak için sadece biraz sihir gerekir. Billy Batson, zorlu şartların üstesinden gelmeyi bilen 14 yaşındaki kimsesiz çocuk, “Shazam!” diye bağırdığı zaman, eski zamanlardan kalan bir büyücü sayesinde, yetişkin süper kahraman Shazam’e dönüşüyor.

Kaslı, heykel gibi bir vücudun içinde hâlâ bir çocuk olan Shazam, kendisinin bu yetişkin hâlinin, her ergenin süper güçlerle yapacağı şeyleri yaparak tadını çıkarıyor: Onlarla eğleniyor! Uçabiliyor mu? Röntgen görüşü var mı? Ellerinden şimşek fırlatabiliyor mu? Sosyal bilimler sınavından kaçabiliyor mu? Shazam, bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla yeteneklerinin sınırını sınamaya girişiyor. Ama Dr. Thaddeus Sivana’nın kontrolündeki ölümcül kötü güçlerle mücadele etmek için bu güçleri kısa sürede ustaca kullanmayı öğrenmesi gerek.

Shazam! 6 Güç filminin diğer oyuncuları ise şöyle: Billy’nin en yakın arkadaşı ve süper kahraman hayranı Freddy rolünde Jack Dylan Grazer, büyücü rolünde Oscar adayı Djimon Hounsou, Faithe Herman, Grace Fulton, Ian Chen, Jovan Armanda, Marta Milans ve Cooper Andrews.

Pek Yakında Sinemalarda: Shazam! 6 Güç 3 – Shazam 6 Güç poster

Büyük oranda DC evreninde geçen ama kendine has eğlenceli, aile odaklı havaya sahip filmin senaryosu Henry Gayden’a, DC karakterlerinden uyarlanan hikâyesi de Gayden ve Darren Lemke’ye ait. Shazam’in yaratıcıları Bill Parker ve C.C. Beck. Filmin başyapımcıları ise Jeffrey Chernov, Christopher Godsick, Walter Hamada, Geoff Johns, Adam Schlagman, Richard Brener, Dave Neustadter, Dany Garcia, Hiram Garcia ve Dwayne Johnson.

Sandberg’ün yaratıcı ekibindeki diğer üyeler ise; Annabelle: Creation’ın görüntü yönetmeni Maxime Alexandre, yapım tasarımcı Jennifer Spence, kurgucu Michel Aller ve kostüm tasarımcı Leah Butler. Müzikler de Blade Runner 2049, IT, Annabelle: Creation gibi filmlerden hatırlayacağımız Benjaming Wallfisch’e ait.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]

SHAZAM! / SHAZAM! 6 GÜÇ

Gösterim Tarihi: 05 Nisan 2019
Dağıtım: Warner Bros.
Yönetmen: David F. Sandberg
Senaryo: Henry Gayden
Oyuncular: Mark Strong, Asher Angel, Jack Dylan Grazer, Djimon Hounsou

[/box]

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Airborne: Uçağın İçine Sıkışıp Kalmak 4 – Airborne 2012

Airborne: Uçağın İçine Sıkışıp Kalmak

Dominic Burns’ün yönettiği Airborne, İngiltere yapımı bir film. Çıkış noktasını
Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman 5 – Three Thousand Years of Longing Uc Bin Yillik Bekleyis 2022 2

Three Thousand Years of Longing / Üç Bin Yıllık Bekleyiş Fragman

George Miller'ın yönettiği Three Thousand Years of Longing / Üç