Metal Devi Slayer ve Playing With Dolls

Slayer 3 yıl aradan sonra bomba gibi bir albüm ile thrash müziğin zirvesine tekrar yerleşti. Yeni çıkan World Painted Blood albümü, bir de bonus kısa film ile bizlere sürpriz yaptı.

Grubu takip edenler, şarkı sözlerinde birçok ünlü seri katile, kitlesel katliam olaylarına atıf yaptıklarını ve bu konuda engin bir bilgi birikimine sahip olduklarını bilirler.

Mark Brooks’un yönetmenliğini üstlendiği kısa filmde de grubun tarzına yabancı olmayan bir hikaye var. 12 bölümden oluşan ve her biri yeni albümün bir şarkısının ismi ile özdeşleşen grafik roman tarzı filmde bir çocuğun seri katil olmasını adım adım izliyoruz. Çizgi roman ve Slayer sevenler için oldukça güzel bir hediye olmuş.

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bak bunu da seversin...

Özkan Emre: ‘Döngünün dışına çıkmış insanlara saygı duyuyorum’

Özkan Emre ile Çobanın Şiiri sayesinde tanıştık ama kendisi röportaj konusunda beni bir hayli teşvik etti. Köyde yaşayan Özkan doğanın kucağında yaşamaktan çok memnun olduğunu tekrarlıyor ve belgesel çekmeye devam edeceğini de söylüyor.

7 Yorumlar

 1. Slayer’ın son albümü mutlaka satın alınmalı.Koleksiyon değeri taşıyan bu albüm kesinlikle kusursuz..

 2. Trash Müziğin zirvesine tekrar yerleşti derken… :)

 3. ben hiç beğenmedim.
  sen The Road’u beğenme, bunu beğen… teessüf ederim

 4. Yıllar önce, doksanların başında sanırım, bir adventure oyunu vardı: Darkseed. İkincisi de yapılmıştı. Hani Giger’dan esinlenerek hazırlanmış olan. Nedense geçişleri onu anımsattı bana.

 5. Masis Üşenmez

  Darkseed bomba oyundu evet nerde eski adventurelar şimdi. Can zombiler beynimi yiyeydi de Slayer dövmeli birinden bunları duymayaydım. Nerelere gidem kimlere derdimi anlatam:(

 6. evet di mi bir Darkseed havası var..
  Ne bilim Masis çok ucuz geldi bana ya

 7. Bülent Görücü

  Amiga 500’de Darkseed’i saatlerce interlaced olarak oynayıp kör olan arkadaşlarımızı da buradan saygıyla analım bence :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir