The Walking Dead Sezon Finalinden Geriye Kalanlar 1 – the walking dead 5 sezon 9 bolum fragmani 7951653

The Walking Dead Sezon Finalinden Geriye Kalanlar

31 Mart 2015

Hepimizi hüzne boğan o gün geldi çattı ve bir “The Walking Dead”’ sezonunun daha sonuna geldik. Şimdi yedi ay kadar bir zombi gibi yaşayarak yeni sezonu bekleyeceğiz. Bu arada “Fear the Walking Dead” bir TWD spin-off’u da başlamak üzere. Şimdilik 2 sezon için anlaşılan bu seride ilk defa zombi apocalypse’inin başlangıcını da göreceğiz.

Şimdi finalin akıllarda kalan sahnelerine bir bakalım;

Morgan’a bulaşma!

Eski dostumuz Morgan Jones’u dinlenirken gördüğümüz ilk sahnede “wolves” ile de ilk defa karşılaştık. Gördüğümüz kadar arkadaşlar biraz sorunlu. İnsan alnında kocaman bir W harfi ile neden dolaşır? Morgan’ı rahatsız etmek kurt çetesinin pek alışık olmadığı bir sonla noktalanıyor.

Walking Dead004

Morgan bıraktığımızda normal bir vatandaşken geçen yıllar onu bir Yoda’ya bir Splinter Usta’ya çevirmiş. Bu nasıl olmuş pek de anlam veremedik doğrusu. Ama sopa ile kıç tekmeleyen bir Morgan’a kimse hayır diyemez.

Rick normalleşme sürecinde…

Rick’i son bıraktığımızda güzelim sakalını kestiği gibi kafayı da sanki akıtmıştı beraberinde. Milletin ortasında yüzü elleri kanlar içinde deli gibi bağırırken aslında imdadına dünyanın en sert hatunu Michonne koştu ve Rick’in yıldızları saymasına neden oldu. Rick Grimes şimdi daha iyi düşünebiliyor ve her zamanki gibi saçma da olsa bir planı var.

Walking Dead008

Sasha ile uyku saati

Nedendir bilinmez Sasha’ya bu ara çok yüklendi senaryo. Zaten yitirdikleri yetmiyor gibi bir de Sniperlık görevi verilince Sasha da yalnızlıktan kafayı yedi ve kendini ormanda zombi avlarken buldu. O kadar zombi öldürdüğü yetmiyor gibi bir de onlardan kendine rahat bir yatak yaptı. Hayırlısı olsun.

Walking Dead009

Tuzağa düşme!

Aaron ve Daryl kırmızı kapuşonlu bir adamı ararken kendilerini terk edilmiş bir yerde duran konserve tırlarının önünde buldular. E güzel kardeşim hadi arabanın üstünde yazan wolves yazısını görmedin, tırların içindeki yüzlerce zombinin sesini de mi duymadın. Elinde bir de ses güçlendirici gibi bir alet taşıyorsun.

Walking Dead007

Ama TV tarihinin en güzel zombi katliamlarından biri yaşandı bu sahnede. O yüzden bu saçmalıklaır bir kenara atıyoruz. Evet Daryl’in zincir ile üç zombiyi birden haklaması, Aaron’ın da elindeki plakayı zombinin yüzüne gömmesi sonrası hangimiz araçlara atlayıp Bağdat Caddesinde kutlama yapmaya gitmek istemedik ki?

Walking Dead002

Beyaz giyme söz olur!

Herhalde TWD tarihinin en sevilmeyen karakteri olan Peder Gabriel kırılma noktasına sonunda geldi. Kendini zombilerin önüne atıp ölüme göndermek isterken yine döneklik yapıp ölmek yerine öldürmeyi tercih etti. Peki bu beceriksiz adamın iki zombi haklayıp beyaz ötesi tişörtü ile yola devam etmesine ne diyeceğiz?

Walking Dead003

Sizinle ilgili bir şüphe varsa önlerine zombi atın!

Rick için herkes toplanmış Survivor adası gibi program yapıyorlar. Gitsin mi kalsın mı? Siz bu zamana kadar Rick olmadan nasıl yaşadınız kardeş. Daha bir kapıya bile kapalı tutamıyorsunuz!

Rick de durur mu attı zombiyi önlerine ve devrimi başlattı. Ancak o haliyle Morgan’ı görmesi biraz talihsiz oldu sanki.

Walking Dead005

Böylece sezon finalimizi de irdelemiş olduk. Gelecek sezon belli ki kurt çetesi ile başımız belada. Çizgi Romanından dizi yer yer ayrılsa da olacaklar hakkında aşağı yukarı okuyanlar için bir kaç ipucu var.  Şimdilik bize düşen beklemek ve olası bir zombi apocalypse’inden sağ çıkmak için evde beyzbol sopası bulundurmak.

blank

Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

American Horror Story Asylum

American Horror Story Asylum yeni karakterler ve mekanlar ile farklı
Efsane Dizi Breaking Bad'in Ardından 2 – Breaking Bad 06

Efsane Dizi Breaking Bad’in Ardından

Büyük hayranlık uyandıran Breaking Bad efsanesi, tam zamanında, bitmesi gerektiği