Tiglon’dan DVD Kazandıran Yarışma 2 Sonuçlandı!

*** Yarışmamız sonuçlandı ve yapılan çekilişle Gorcun ve Megablast nickli yarışmacılarımız Transformers: Revenge of the Fallen filminin Tiglon tarafından dağıtılan orijinal DVD’lerini kazandılar. Hediyeleri en kısa zamanda adreslerine gönderilecektir. Tebrik ediyoruz. ***

TiglonÖteki Sinema el ele güvenle geleceğe! değilse bile en azından DVD arşivinizi genişletecek yarışmamızın ilki sonuçlandı ve talihliler ekmeği öpüp alnımıza götürerek ettiğimiz yemine uyarak adreslerine gönderdiğimiz DVD’lerini aldılar. Sevinçlerini yüzlerinden okumamız için de Seçkin Bulut ve N. Can Kırık mutluluklarını bizlerle paylaştılar. (Sanal yarışmalar düzenleyip sanal kişilere dağıtanlara da kapak olsun!)

cats

Öncelikle belirtmeliyim ki yarışma epey ilgi gördü ve biz de bundan çok mutlu olduk.  Tiglon DVD’ye  sinema blogculuğuna verdikleri destek için çok teşekkür ediyoruz. Bu sayede yeni okurlar kazandık.  Resimlerden de anlaşılacağı üzere hepsi de okumuş ve efendi insanlar… Fakat bizi üzen bir durum; bazı forum sitelerinin yarışma sorularının cevaplarını ve mail adresimizi yayınlayarak haksız bir duruma yol açmalarıydı. Ne ilginçtir ki bu arkadaşları 5. soruya verdikleri eksik cevap yüzünden tesbit etmekte hiç zorlanmadık ve diskalifiye ettik (5. sorunun cevabı Chuck Norris ve David Carradine olacakkken o forum üzerinden gelen tüm cevaplar da sadece Chuck Norris belirtiliyordu.)

Yemek odası takımı ya da kışlık kar lastiği vereceğimiz günler de yakındır deyip yine Tiglon yapımcılığın sponsorluğunda 2.sini düzenlediğimiz DVD kazandıran yarışmamızı başlatıyoruz. Bu defa dumanı üstünde tüten bir film olan ve DVD teknolojisinin olanaklarını sonuna kadar kullanan bir filmi hediye ediyoruz: Transformers 2

case 3

Film iyi olunca soruları da kazık sorduk netekim… Aşağıda verilen 5 sorunun doğru cevabını yarisma@otekisinema.com mail adresine gönderen 2 talihli Öteki Sinemacı Transformers: Revenge of the Fallen filminin şahane koleksiyon DVD’sini kazanacak… 2. yarışmamızda dışarıdan gelecek haksız rekabeti önlemek adına bir de ufak önlem aldık. Yarışmaya katılmak için Öteki Sinema’ya üye olmak ve üyelik nickinizle başvurmak zorundasınız. Haricen gelen mailler değerlendirme dışı kalacaktır.

Tiglon’dan DVD Kazandıran Yarışma 2’nin Soruları

1 – Franco Nero ile özdeşleşen ünlü Spagetti Western kahramanının 1966 yılında çekilen ve kahramanla aynı ismi taşıyan filmin adı nedir ve yönetmeni kimdir?

2 – Ninja Scroll‘un karizmatik karakterinin ve karşısındaki her biri ayrı bir ölüm makinası olan çetenin adları nelerdir?

3 – Donnie Darko ile özdeşleşen, Gary Jules tarafından seslendirilen 80’ler Tears for Fears coverı olan şarkının adı nedir?

4 – Rupert Everett’ın zombilerle başı dertte olan bir mezarcıyı canlandırdığı Michale Soavi’nin benzersiz zombi filminin adı nedir?

5- Yönetmen Nejat Saydam’ın 1975 yılında çektiği Türk korku komedi filminin adı nedir?

Cevaplarınızı en geç 16 Kasım Pazartesi sabahına kadar yarisma@otekisinema.com adresine otekisinema.com üyelik nickinizle birlikte bekliyoruz.  Başarılar…

Yazar hakkında: Murat Tolga Şen

Yazmaya 2003 yılında DivxTR’de başladı ve halefi olan Divx Planet forumlarında “Raven” takma adıyla devam etti. Divx Planet'te bir forum köşesi olarak başlayan Öteki Sinema'yı, 2005 yılında blog olarak devam ettirdi. 2010 yılının başında Beyazperde.com sitesinin eleştirmen kadrosuna katıldı. Aynı dönemde Yeni Harman ve Fotografya dergileri için sinema makaleleri kaleme aldı, online sinema dergisi Cinedergi için dosyalar hazırladı. 2012’de Medyaradar sitesinin sinema yazarlığı ve TV eleştirmenliği görevini üstlendi. Aynı zamanda lisanslı bir yelken sporcusu olan yazar, bir dönem TYF (Türkiye Yelken Federasyonu) yarış fotoğrafçılığı görevini yaptı. 2014 yılında Sinemerkez Akademi’de eğitmenlik yaptı ve akademinin Kocaeli yapılanmasının direktörlüğünü üstlendi. 2014-2016 yılları arasında Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı TV programının yazı grubunu yönetti. Okan Bayülgen’in yönettiği Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası adlı tiyatro oyununda rol aldı. 2017-2018 arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. OFCS (Online Film Critics Society) topluluğuna üye olan yazar, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da yazmaya, Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası'nda oynamaya ve davet edildiği okullarda sinema üzerine seminerler vermeye devam ediyor.

Bak bunu da seversin...

Okan Üniversitesi 8. Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması

Bu yıl sekizincisi gerçekleştirilecek olan Okan Üniversitesi Öğrenci Filmleri Kısa Film Yarışması, ödüllerini dağıtmaya hazırlanıyor.

2 Yorumlar

  1. Yarışmamız sonuçlandı ve yapılan çekilişle Gorcun ve Megablast nickli yarışmacılarımız Transformers: Revenge of the Fallen filminin Tiglon tarafından dağıtılan Orijinal DVD’lerini kazandılar. Hediyeleri en kısa zamanda adreslerine gönderilecektir. Tebrik ediyoruz.

  2. DVD’yi almış bulunuyorum. Teşekkür ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir