Tony Scott İntihar Etti!

20 Ağustos 2012

Hollywood’a mal olmuş çok sayıda önemli filmin ünlü İngiliz yönetmeni Tony Scott, ABD’nin Los Angeles kentinde köprüden atlayarak yaşamına son verdi. ‘Top Gun’ ve ‘Crimson Tide’ gibi filmlerin yönetmenlik koltuğuna oturan Scott, 68 yaşındaydı.

Tony Scott İntihar Etti! 1 – Tony Scott 02 3

Los Angeles polis departmanından teğmen Joe Bale, Tony Scott‘ın Vincent Thomas Köprüsü civarında arabasını park ederken görüldüğünü, kendisini köprüden aşağı atarak karanlık sularda kaybolduğunu ve olaydan yaklaşık 2 buçuk saat sonra liman görevlilerince cesedinin bulunduğunu açıkladı. Bale, intihar dışında ölüm sebebi olabilecek herhangi bir ipucu bulunamadığını, kesin sonucun otopsiden sonra belirleneceğini kaydetti.

Tony Scott‘ın arabasında bir de intihar mektubu bulunduğu belirtiliyor. Ancak polis yetkilileri, mektubun içeriğiyle ilgili henüz başka bir açıklama yapmadı.

‘Gladyatör’ filmiyle de tanınan ünlü meslektaşı Ridley Scott’ın küçük kardeşi olan Tony Scott, ‘Top Gun’ ve ‘Crimson Tide’ın yanı sıra, ‘Beverly Hills Cop II’, ‘The Last Boy Scout’, ‘True Romance’, ‘Enemy of the State’, ‘Spy Game’, ‘Man on Fire’, ‘Déjà Vu’,’ The Taking of Pelham 123′, ‘Days of Thunder’ ve ‘Unstoppable’ gibi ünlü filmlerin yönetmenliğini yapmıştı.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Toprağı bol olsun. İzlemeyen varsa The Hunger (1983) filmini öneririm. Ölüm haberlerinde hep Top Gun, Enemy of the State’ten falan bahsediyor ama Scott’ın açık ara en iyi filmi budur.

Bir Cevap Yazın

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Sandman Geliyor! 2 – dario argento sandman

Sandman Geliyor!

Maske Düştü Korkuların Efendisi Dario Argento Gözüktü. Sandman Geliyor!
Sinemada Hong Kong Rüzgarı! 3 – Bruce Lee nunchucks Way of the Dragon

Sinemada Hong Kong Rüzgarı!

Hezarfen Film Galerisi ve Hong Kong Ekonomi ve Ticaret Dairesi