Ama Kısalar İyidir 1 – the apocalypse

Ama Kısalar İyidir

1 Mart 2013

İlgimizi çeken kısalar denk geldikçe bunları siz, Öteki Sinema okurları ile paylaşmaktan imtina etmiyoruz. İnternetin uçsuz bucaksız derinliğinde gezinirken oltamıza birkaç iyi kısa daha takıldı.

the apocalypse

‘Fikrim geldi’ diyenleri pişman eden kıyamet senaryosu ile oldukça ürkütücü ama bir o kadar da komik The Apocalypse, Alejandro González Iñárritu filmleri 21 Grams, Amores Perros ve Babel’in senaristi Guillermo Arriaga’nın yazıp yönettiği huzursuz edici bir kabus gibi çöken Broken Night ve hiç beklenmedik bir anda en olmadık yerden vuran Fuel.

Tabutta Rövaşata’nın unutulmaz repliklerinden birini azıcık bozarak ‘ama kısalar iyidir’ diyelim ve bir an önce aradan çekilelim. İyi seyirler dileriz!

The Apocalypse (2013, ABD)

Yönetmen: Andrew Zuchero

Canı çok ama çok sıkılan dört arkadaş evde pineklerken aniden içlerinden birinin aklına parlak bir fikir gelir ve olanlar olur.

 

Broken Night (2013, ABD)

Yönetmen: Guillermo Arriaga

Genç bir kadın, dört yaşındaki kızı ile birlikte ıssız dağların çevrelediği yolda seyahat etmektedir. Yolculuğun keyfini süren ana kız, anlık bir dalgınlık sonucu gerçekleşen trafik kazası sonrasında lanet bir kabusun ortasına düşer.

 

Fuel (2003, Avustralya)

Yönetmen: Nash Edgerton

Yeni evli bir çift arabayla uzun bir yolculuğa çıkar. Benzinleri bitince o ana kadar sorunsuz devam eden seyahatleri yerini şok eden olaylara bırakır.

 

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Cesaretiniz Varsa Karanlıkta İzleyin: Not Alone in Here 2 – Not Alone in Here

Cesaretiniz Varsa Karanlıkta İzleyin: Not Alone in Here

Evde kalma sürecinin uzamasının ardından David F. Sanderg'den Shadowed'dan sonra
Tribute to Eric Rohmer (2010) 3 – Eric Rohmer

Tribute to Eric Rohmer (2010)

Godard özlüyor, Rohmer'i anıyor. Peki ya Godard monolog mu yapıyor?