Ayça’yı Neden Seviyorum? (2006)

Öteki sinema gururla sunar:  Ayça’yı Neden Seviyorum?

 • YAPIM YILI: 2006
 • Oyuncular: Ece Okay Işıldar-Şener Savaş
 • Görüntü Yönetmeni: Ali Cihan Yılmaz
 • Yardımcı Yönetmen: Neslihan Siligür
 • Müzik: Cem Adrian
 • Senarist: Müfit Samık
 • Yapımcı: Müfit Samık & Gülcin Gülmez
 • Yönetmen: Müfit Samık
 • ÖDÜLLER: 13. Adana Altınkoza Film Festivali, Öğrenci Filmleri, Kurmaca Dalı. 2006Metro Group 4. Kısa Film Yarışması, İkincilik Ödülü, Londra New York Film Akademisi’nde 2007 yılında burslu sinema eğitimi ve 1500 Avro. 2006Sinepark Kısa Film Festivali, Korku Tüneli Kategorisi, Finalist Film. 2007


Yazar hakkında: Masis Üşenmez

1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

Bak bunu da seversin...

Özkan Emre: ‘Döngünün dışına çıkmış insanlara saygı duyuyorum’

Özkan Emre ile Çobanın Şiiri sayesinde tanıştık ama kendisi röportaj konusunda beni bir hayli teşvik etti. Köyde yaşayan Özkan doğanın kucağında yaşamaktan çok memnun olduğunu tekrarlıyor ve belgesel çekmeye devam edeceğini de söylüyor.

3 Yorumlar

 1. Çoğu kişinin izlediği en müthiş kısalardan birisiymiş.
  Tamam, filmin tuhaf ve bunun yanı sıra her nasılsa doğallığının olduğu ortada. Nitekim ben de filmi izlemeye başladığımda, hafiften solcu romantik, kamusal aşk tatlarında duygular barındıran bir sıradan bir kısa film olduğunu düşünmüştüm. Filmin böylelikle beni ters köşeye yatırması -ki muhtemelen herkesi- büyük bir başarı. Yine de etkileyici bulduğumu söyleyemiyorum, fakat gerçekten çok farklı olduğu burada belirtilmeli.

  Leopold von Sacher-Masoch.

 2. sadık ortakale

  kısa basit vurucu

 3. Bu filmle hemen hemen aynı dönemlerde “Refakatçi” isimli, işkence, sadizm gibi unsurların olduğu bir kısa film daha çekilmişti.

  Çoğu yönetmen uzak doğudan esinlendiğini söylesede ben bu ters köşeye yatırma konusunu 70’ler Italyasının bir tekrar olarak görüyorum.

  Belki çok uç bir örnek olabilir ama gerçekten ters köşeye yatmak isteyenler Fikret Hakan’ın 1976’da çektiği HAMAL filmini izleyebilirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir