Bahri Beyat’ı Kaybettik

Acı bir haber için kısa bir ara veriyoruz. Bahri Beyat’ı kaybettik. Onu Nejat Uygur’a laf anlatmaya çalışan adam olarak tanıdık yıllarca. Gülüşü de kendine hastı. Yer etti çocukluğumuzda.

Yeni yeni oyunculuk gücünü Yazı Tura, Beynelmilel gibi filmlerde de göstermişti. Ama işte bu kanser illeti onu da aldı. Umarım gittiği yerde rahat eder. Huzur içinde yatsın.

“Türk tiyatrosu bir ustasını daha kaybetti. Son dönemde sinemaya da ağırlık veren Bahri Beyat, hayata veda etti.

Uzun süredir akciğer kanseri tedavisi gören Bahri Beyat, kaldırıldığı hastanede bugün vefat etti.

1934 doğumlu olan tiyatro ve sinema oyuncusu Bahri Beyat, son yıllarda sinemaya da ağırlık vermiş Vizontele Tuuba filminde Türkçe öğretmeni, Yazı Tura filminde Cemil, Aşka Sürgün dizisinde Azzam Şahvar ve Beyaz Gelincik dizisinde Sulhi Karakucak rollerini oynamıştı.

Bahri Beyat'ı Kaybettik 1 – Bahri Beyat

Sanatçının cenazesi 2 Temmuz Çarşamba günü Selimiye Camii’nde kılınacak öğle namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.”

Kaynak: internethaber

blank

Yazar hakkında: Masis Üşenmez

blank
1979 İstanbul doğumlu yazar ilk sinema deneyimini Superman ve Star Wars’la yaşayıp kendini çizgi roman ve bilim kurgu dünyasına atar. 2006 yılında "Öteki Sinema" kadrosuna katılır ve sitenin gelişiminde önemli rol üstlenir. Halen Öteki Sinema'da editörlük ve Cinedergi'de yazarlık yapmaktadır.

2 Yorumlar

  1. blank

    Ben de Nejat Uygur’a laf anlatmaya çalışan adam olarak hatırlayanlardanım Bahri Beyat’ı. Nedense çok severdim kendisini. Allah rahmet eylesin.

  2. blank

    slm

    ALLAH tan kendisine rahmet geride kalanlara da ahayırlı uzun ömürler dilerim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir