Despair (2010)

Despair (2010) 1 – despair posterDespair, yönetmenliğini Alex Prager’in yaptığı 4 dakikalık bir kısa film.

“Despair, 1960’ların Los Angeles’ında geçer. Alımlı ve şık giyinmiş bir kadın, telefon kulübesindeki konuşmasını bitirir ve ‘kalabalıklar içinde yalnızım’ tribiyle kaldırımda yürümeye başlar.”

Hayat, umutsuzluğun diğer tarafında başlar’ alt başlığı ile sunulan kısanın başrolünde ünlü yönetmen Ron Howard’ın kızı Bryce Dallas Howard var. 1981 doğumlu Howard, daha önce The Village (2004), Manderlay (2005), Lady in the Water (2006) ve Terminator Salvation (2009) gibi filmlerde rol almıştı.

Despair, Los Angeles’lı fotoğrafçı Prager’ın ilk kısa filmi. Geçtiğimiz günlerde, Öteki Sinema’da da duyurduğumuz, Touch of Evil ana başlıklı ses getiren 13 videonun da yönetmenliğini yapan Prager, kısa filmini “sadece tek bir duyguyu, umutsuzluğu yakalamaya çalışan bir çaba” olarak tarif ediyor.

Alex Prager’ın ilk kısasının tamamını aşağıdan izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

blank

Yazar hakkında: Murat Kızılca

blank
1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir