Duffer Kardeşler'den Hayranlara Açık Mektup 1 – Stranger Things 4 sezon

Duffer Kardeşler’den Hayranlara Açık Mektup

18 Şubat 2022

Stranger Things’in yaratıcıları Duffer Kardeşler, hayranlara yazdıkları açık mektupta yeni bölümlerin Netflix’te ne zaman yayınlanacağını açıklarken, dünya genelinde büyük ilgi gören dizinin geleceğiyle ilgili diğer haberleri paylaştı.

Stranger Things 4’ün 1. kısmı 27 Mayıs’ta ve 2. kısmı ise 1 Temmuz’da yayınlanacak.

Duffer Kardeşler’in Mektubu

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

Selam arkadaşlar! Sesimiz geliyor mu?

Biliyoruz, uzun zaman oldu.

Dokuz senaryo, sekiz yüzden fazla sayfa, neredeyse iki yıl süren çekimler, binlerce görsel efekt ve herhangi bir sezonun neredeyse iki katına varan uzunluğuyla Stranger Things 4, bugüne kadar bizi en çok zorlayan ve aynı zamanda en çok mutlu eden sezon oldu. Yapıma dahil olan herkesin elde edilen sonuçtan inanılmaz derecede gurur duyduğu yeni sezonu sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.

Duffer Kardeşler'den Hayranlara Açık Mektup 2 – Duffer Kardesler Mektup4. sezonu, hem benzeri görülmemiş derecede uzun olduğu hem de mümkün olan en kısa sürede size sunmak istediğimiz için iki kısım halinde yayınlayacağız. 1. kısım, 27 Mayıs tarihinde yayında olacak. 2. kısım ise ilkinden beş hafta sonra, 1 Temmuz’da ekranlarda olacak.

Uzun lafın kısası, haberler iyi. Yeni sezon çok yakında geliyor. Bugüne kadarki en görkemli Stranger Things sezonuna hazır olun.

4. sezon ayrıca sonun başlangıcı olacak.

Bundan yedi yıl önce Stranger Things’in olay örgüsünün tamamını planlamıştık. O zamanlar öykünün dört veya beş sezon süreceğini tahmin ediyorduk. Zaman içinde, dört sezonda anlatılamayacak kadar büyük bir öykü olduğunu ispatladı. Ne var ki çok yakında sizin de fark edeceğiniz üzere artık finale doğru yaklaşıyoruz. 4. sezon, sondan bir önceki sezon olacak. Ardından son sezon olan 5. sezon yayınlanacak.

Stranger Things dünyasında anlatılmayı bekleyen daha pek çok heyecan verici öykü var: Yeni gizemler, sürükleyici maceralar, beklenmedik kahramanlar… Ancak hepsinden önce Eleven adındaki güçlü bir kızın ve onun cesur arkadaşlarının, huysuz bir polis şefinin, gözüpek bir annenin, Hawkins adında küçük bir kasabanın ve Baş Aşağı Dünya olarak bilinen alternatif bir boyutun öyküsünü tamamlarken bizimle olmanızı umuyoruz. Sabrınız ve desteğiniz için her zaman olduğu gibi size minnettarız.

Şimdilik bizden bu kadar.

Matt ve Ross

[/box]

Stranger Things 4 Hakkında

Hawkins’e korku, dehşet ve yıkım getiren Starcourt Savaşı’nın üzerinden altı ay geçmiştir. Savaşın sonuçlarıyla cebelleşen dostlarımız ilk kez birbirinden ayrı düşmüştür. Üstelik lise hayatının zorluklarıyla uğraşmak da işlerini hiç kolaylaştırmaz. Bu hassas dönemde ortaya çıkan doğaüstü yeni ve korkunç bir tehdit, dehşet verici bir gizemi beraberinde getirir. Bu gizem çözüldüğü takdirde Baş Aşağı Dünya kâbusu nihayet son bulabilecektir.

Duffer Kardeşler'den Hayranlara Açık Mektup 3 – Stranger Things 4 poster

2016’da yayına girmesinden bu yana dünya çapında büyük ilgi gören Stranger Things, 65’i aşkın ödül kazandı ve 175 ödüle aday gösterildi. Bu ödüller arasında Emmy’ler, Altın Küre ödülleri, Grammy’ler, SAG, DGA, PGA, WGA, BAFTA, bir Peabody Ödülü, AFI Yılın Dizisi ödülü, People’s Choice Ödülleri, MTV Film ve Televizyon Ödülleri, Teen Choice Ödülleri ve diğer pek çok ödül bulunuyor. En İyi Drama Dizisi dalında üç kez Emmy’ye aday gösterilen Stranger Things, Netflix’in en çok izlenen yapımlarından birisi. Dizinin 3. sezonu 582 milyon saat izlenme elde ederek Netflix Top 10 listelerinin En Popüler İngilizce Dizi kategorisinde 2. sırada yer alırken 2. sezon da 427 milyon saat izlenmeyle Netflix listelerinde 10 numarada. Duffer Kardeşler tarafından yaratılan Stranger Things’in yapımcılığını Monkey Massacre Productions ve 21 Laps Entertainment üstleniyor. Dizinin baş yapımcıları ise Duffer Kardeşler ile birlikte 21 Laps Entertainment’dan Shawn Levy ve Dan Cohen ile Iain Paterson.

Dizinin geri dönüş tarihinin açıklanmasını kutlamak adına 4. sezonun afişi ve bu yeni sezonda geçen dört mekânı temsil eden dört yeni heyecan verici mekân posteri paylaşıldı.

Stranger Things 4’ün 1. kısmı 27 Mayıs’ta ve 2. kısmı ise 1 Temmuz’da yayınlanacak. Dizi, 5. sezonuyla final yapacak.

Netflix Hakkında

Netflix, 190’dan fazla ülkede 214 milyonu aşkın ücretli kullanıcının farklı türlerde ve dillerde diziler, belgeseller ve sinema filmleri izlediği, dünyanın eğlence odaklı lider yayın hizmetidir. Üyeler yayınları istedikleri kadar, istedikleri zaman, istedikleri yerde, internete bağlı tüm ekranlarda izleyebilirler. Yayınların tamamını reklamsız olarak ve herhangi bir taahhütte bulunmadan oynatabilir, durdurabilir ve daha sonra izlemeye devam edebilirler.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Yılın Ödüllü Filmi Çatlak İlk Kez ve Sadece MUBI’de 8 – Catlak Canan Atalay

Yılın Ödüllü Filmi Çatlak İlk Kez ve Sadece MUBI’de

Gösterildiği her festivalden ödüllerle dönen Fikret Reyhan filmi Çatlak, Türkiye’de
Disney Plus İlk Günden 10 Milyon Aboneye Ulaştı! 9 – disney plus launch

Disney Plus İlk Günden 10 Milyon Aboneye Ulaştı!

The Walt Disney Company'nin merakla beklenen dijital platformu Disney Plus,