Film Manyakları Hangi Filmde Kaç Kişiyi Öldürdü? 1 – NOES 5 Freddy2

Film Manyakları Hangi Filmde Kaç Kişiyi Öldürdü?

23 Mart 2013

Freddy_Jason_Mike_colored_by_kevinemeinertFilm manyakları; Michael Myers, Jason Voorhees ve Freddy Krueger… Sinemanın uzun soluklu korku serilerinin dehşet saçan ve ne kadar kesseniz, yaksanız, havaya uçursanız, paramparça etseniz de bir şekilde geri dönüp diri vücutlu gençleri sadistçe öldürmeye devam eden insanlıktan çıkmış katilleri!

Önce manyaklarımızı sırayla tanıyalım;

Michael Myers: slasher türündeki Cadılar Bayramı serisinin ana karakteridir. Kendisinin göründüğü ilk film olma özelliğini taşıyan ve John Carpenter’ın yönetmen koltuğunda oturduğu Yabancı (1978) filminde henüz küçük bir çocukken kız kardeşini öldürür. 15 yıl sonra daha fazla genci öldürmek için evine geri döner. Michael Myers’ın yetişkinliğini filmin birçok sahnesinde Nick Castle canlandırdı, final sahnelerinde ise Tony Moran ve Tommy Lee Wallace oynadı. Ayrıca filmin kapanış jeneriğinde karakterin adı The Shape olarak geçmektedir. Debra Hill ve John Carpenter tarafından yaratılan Michael Myers, 10 filmlik serinin Cadılar Bayramı III: Cadının Mevsimi adlı üçüncü film hariç bütün filmlerinde görünür. (Wikipedi)

Jason Voorhees: Victor Miller tarafından yaratılmış kurgusal bir karakter. Jason 13. Cuma serisinin başlıca antagonistidir. Jason psikopat bir seri katildir ve cinayetlerini genellikle Kristal göl’de Cuma günleri işler. Jason hokey maskesini serinin üçüncü filminde kullanmaya başlar. 1.90 m boyundadır,115 kilodadır,.Jason konuşmayı sevmez,sevişenlere asla acımaz,silah olarak kılıç uzunluğundaki ustura Keskinliğindeki bıçağını kullanır. kurbanlarını koşarak yakalamayı tercih etmez. daha çok hızlı veya yavaş yürümeyi tercih eder. Jason ölümsüzdür bir ölü olduğu için ölmek bilmez. Mezara yattığında ise ölmez, yeniden dirilmek için gün sayıp dinlenir. Yüzü, bakılmayacak kadar kötü durumda olduğu için sürekli maske takar. Kadın, çocuk, yaşlı vs. ayırt etmeksizin öldürür. Öldürürken vakit kaybetmez. tek değer verdiği şey annesidir. Jasonun öldürme sebebi Annesinin ölü olması ve kristal göldeki gençler tarafından öldürülmesidir. (wikipedi)

Freddy Charles Krueger: Wes Craven tarafından yaratılmış hayal ürünü kurgusal film medya çizgi roman karakteri. Freddy çocukların gençlerin rüyalarına girer, cinsel yönden istismar eder ve öldürür. Freddy komikliğiyle, espri anlayışı ve sapıklığıyla tanınır. 9 filmi vardır. Gerçek serisi ilk 7 filmidir. Daha sonra çıkan yönetmenliğini Ronny Yu’ nun üstlendiği Freddy Jason’a Karşı adlı filmde Jason Voorhees ile büyük savaş yapmak için geri döndü. Elm Sokağında Kabus serisinin 9 filminin 8’ inde Freddy karakterini Robert Englund canlandırır. 2010 yapımı filmde ise akademi ödüllü Jackie Earle Haley tarafından canlandırılmıştır. (Wikipedi)

* * * *

Peki hangisi bu “insan kasaplığı” işinde en başarılı olmuş? Bunu aşağıdaki çizelgemizden görebilirsiniz. Gayet açık bir şekilde hangisi, hangi filmde kaç kişi öldürmüş ortada… Rekortmen manyağımız Jason, Freddy ise ilginç bir şekilde çok laf az iş yapmış ama benim favori manyağım her zaman Michael Myers olmuştur. Trajedisine kurban!

movie-monster-throwdown

Source

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Doğada Yaşam Savaşı Konulu 10 Film 2 – Alive 1993 Riddl3r P2PDL21 17 29

Doğada Yaşam Savaşı Konulu 10 Film

Vahşi doğadaki yaşam mücadelesini konu alan Diriliş’ten (The Revenant) hareketle,
Aslı Dururken Bu Film İzlenmez 3 – 26776903435 175bf8b462 z

Aslı Dururken Bu Film İzlenmez

Kült film İşkence Odası’nı yeniden uyarlayan ve berbat bir iş