Fist of the Vampire (2007) 1 – fotv3

Fist of the Vampire, yönetmen Len Kabasinski’nin 2007’de çektiği filmi… İçinde “Fist” geçen bir filmde Darian Caine’in oynaması, her ne kadar kulağa başka çağrışımlar yapsa da, bu film de o içimize kurt düşürecek tarzda bir aksiyon göremiyoruz.

Fist of the Vampire (2007) 2 – Fistweb

Fist of the Vampire (2007) 3 – fotv1Kabasinski, 2005 yılında çekip, prodüktörlüğünü yaptığı ve B sinemanın kültlerinden sayılan, Swamp Zombies’in kitleler tarafından çok sevilmesinin ardından, bir sene sonra çektiği Curse of the Wolf ile B sinema seyircisinin gönlünde yer etti. (En azından benim gönlümde bir yeri var.)

Bir dönem profesyonel dövüş koreografisinden ekmek kazanan Len Kabasinski’nin, elinde ki malzeme çok iyi olduğu halde, doğru düzgün bir iş çıkartamaması filmin kötü yanlarından biri. Efekt kullanımı bütçenin darlığından olsa gerek, çok ilkel ve 90 dakika boyunca eski bir bilgisayar oyunu oynanıyormuş izlenimi veriyor.

Fist of the Vampire (2007) 4 – fotv21Filmin konusu ise; şehrin başına bela olmuş bir şebeke, kumar, fuhuş ve uyuşturucu gibi tüm yasa dışı işlerini sahibi oldukları dövüş kulübü üzerinden yürütmektedir. Şebekeyi çökertmek isteyen Narkotik amirleri, uzak doğu sporları üstadı kahramanız Lee’yi (Brian Anthony), bir dövüşçü olarak bu yasadışı kulübe sokmak isterler. Bu kulüp sadece yasadışı işlerin döndüğü bir mekân değil, vampirlerin de toplanma merkezidir. On sene önce ailesi vampirler tarafından katledilen kahramanımız için intikam fırsatı da doğar.

Biraz intikam, bol bol kan, kötü efektler ve bu filmde sinemaya merhaba diyen Cheyenne King bu filmden aklıda kalanlar… Dövüş sahnesinde oynayan aktörlerin tamamına yakını profesyonel spor geçmişi olmasına rağmen, aksiyon sahneleri istenilen hızda değil ne yazık ki. IMDB’deki yorumların aksine ben bu filmi beğendim ve türden hoşlananlara tavsiye de ederim. B sinemadan hoşlanıyorsanız, Fist of Vampire’ı seversiniz.

blank

Misafir Koltuğu

Öteki Sinema ekibine henüz katılmamış ya da başka sitelerde yazan dostlarımız her fırsatta harika yazılarla sitemize destek veriyor. Size de okuması ve paylaşması kalıyor...

3 Comments

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Bruce Lee Süpermen'e Karşı (1975) 5 – BLSK04

Bruce Lee Süpermen’e Karşı (1975)

Bruce Lee Süpermen'e Karşı, süper kahraman filmlerine göz kırpan ve
Moon Child (2003) 6 – poster

Moon Child (2003)

Moon Child, Uzakdoğu sinemasına ve vampir filmlerine karşı duruşunuz ne