Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Yapım Notları 1 – captain america civil war trailers clips

Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı Yapım Notları

2 Mayıs 2016

Marvel stüdyolarının çok beklenen ve Kaptan Amerika serisinin üçüncü filmi olan “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filmi aynı zamanda Marvel sinema evreninin üçüncü evresinin ilk filmi.

Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde Steve Rogers insanlığı korumaya devam etmek üzere yeni kurulan Yenilmezler takımının başına geçiyor. Ama Yenilmezler’in dahil olduğu bir kaza sonucu ortaya çıkan ikincil hasarlar yüzünden bir hükümet kolunun takımı denetlediği ve yönlendirdiği yeni bir yükümlülük sistemi kurulmasına dair politik baskı artıyor. Bu mevcut durum Yenilmezler’i parçalıyor ve ortaya iki grup çıkıyor- birinin başında Yenilmezler’in özgür kalmalarına ve insanlığı hükümet müdahalesi olmadan korumaları gerektiğine inanan Steve Rogers geçerken diğer grubun başında şaşırtıcı kararıyla hükümet denetimini ve yükümlülükleri destekleyen Tony Stark bulunuyor.

İlk defa 1941’de yayınlanan sevilen Marvel çizgi roman serisinden uyarlanan Marvel’in “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde simgeleşmiş kahraman karakter Steve Rogers/Kaptan Amerika rolünde Chris Evans (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Marvel’den Yenilmezler”); Tony Stark/Iron Man rolünde Robert Downey Jr. (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Iron Man 3”); Natasha Romanoff/Black Widow rolünde Scarlett Johansson (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Kaptan Amerika: Kış Askeri”); Bucky Barnes/Kış Askeri rolünde Sebastian Stan (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Siyah Kuğu”); Sam Wilson/Falcon rolünde Anthony Mackie (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Ölümcül Tuzak”); Albay James Rhodes/Savaş Makinesi rolünde Don Cheadle (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “House of Lies”); Clint Barton/Hawkeye rolünde Jeremy Renner (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Görevimiz Tehlike 5”) ve Wanda Maximoff/ Scarlet Witch rolünde Elizabeth Olsen (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Godzilla”) yer alıyor.

Filmde ayrıca başarılı yardımcı oyuncular arasında Vision rolünde Paul Bettany (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Iron Man 3”); Scott Lang/Ant-Man rolünde Paul Rudd (“Ant-Man,” “Çılgın Haber Ekibi”);  T’Challa/Black Panther rolünde Chadwick Boseman (“42,” “Get on Up”); Sharon Carter rolünde Emily VanCamp (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Revenge”); Zemo rolünde Daniel Brühl (“Soysuzlar Çetesi,” “Son Ültimatom”); Brock Rumlow/Crossbones rolünde Frank Grillo (“Kaptan Amerika: Kış Askeri”); General Ross rolünde William Hurt (“Şiddetin Tarihçesi,” Marvel’den “The Incredible Hulk”) ve Everett Ross rolünde Martin Freeman (“Hobbit:Beklenmedik Yolculuk,” “Hobbit: Beş Ordunun Savaşı”) yer alıyor.

Marvel Stüdyoları’ndan “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminin yönetmenliğini Emmy® ödülü sahibi Anthony ve Joe Russo kardeşler üstlenirken senaryo yazarlığını da Christopher Markus ve Stephen McFeely yapıyor. Filmin yapımcısı Kevin Feige ve baş yapımcılar da Louis D’Esposito, Victoria Alonso, Patricia Whitcher, Nate Moore ve Stan Lee.

Ayrıca yönetmen Anthony ve Joe Russo’nun yaratıcı takımında görüntü yönetmeni Trent Opaloch (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Elysium: Yeni Cennet”); yapım tasarımcısı Owen Paterson (“Godzilla,” “Matrix”); editörler Jeffrey Ford, A.C.E. (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Kaptan Amerika: Kış Askeri”) ve Matthew Schmidt (“Yenilmezler: Ultron Çağı,” “Iron Man 3”); üç defa Oscar®a aday gösterilen kostüm tasarımcısı Judianna Makovsky (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Harry Potter ve Felsefe Taşı”); görsel efekt denetmeni Jen Underdahl (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Yenilmezler”) ve altı defa Oscar®a aday gösterilen özel efekt denetmeni Dan Sudick (“Kaptan Amerika: Kış Askeri,” “Yenilmezler”) bulunuyor.

“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” 6 Mayıs 2016’da vizyona giriyor.

The-Russo-Brothers-793x457

YÖNETMENLER VE HİKAYE

Yapımcı Kevin Feige ve ekibi “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminin gişe hasılatı ve büyük başarısından dolayı Russo kardeşleri serinin üçüncü filmini yönetmek üzere tekrar çağırmaktan heyecan duydu. Serinin ilk iki filminde farklı tarzlar ve tonlar olduğu için Russo kardeşler “Kahramanların Savaşı” filmine nasıl yaklaştıklarını açıkladılar.

Joe Russo, “Kahramanların Savaşı kavramı çok önemliydi. Eğer başka bir Kaptan Amerika filmi çekeceksek çok radikal bir yönde gitmemiz gerektiğini hissettik. Daha en baştan Kahramanların Savaşını ana hikayesine bağlı kalmayı savunduk. Herkes bu fikre katılınca derhal masaya oturduk ve dikkatlice her karakterin çizgisine karar verdik ki bu da filmin nasıl olmasını istediğimizi bulmamıza yardımcı oldu.” diyor.

Russo kardeşler “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminde yaratılan içsel tonu sürdürmek istemenin yanı sıra bu dinamiğin bütün oyunculara yansımasını da istediler. Anthony Russo, “Bu filmde her karakterin belirgin bir sesi var. ‘Kış Askeri’ filminde birlikte çalıştıktan sonra bu filmlere getirdiğimiz tonu daha derin bir şekilde anladılar. Bu ayakları daha yere basan, gerçekliğe dayalı bir film. Ayrıca gerçek dünyadan hikayeye yansıyan politik konular da var ki bu da seyirciye yakınlık kazandırıyor.” diyor.

Yönetmen sözlerine şu şekilde devam ediyor; “Amacımız hikayeyi iki can alıcı taraftan da anlatmaktı. Tony Stark ve Steve Rogers son derece can alıcı bakış açılarına sahip karakterler. İnsanların ikisi arasında kalmalarını istedik, bu da bundan sonraki filmde neler olacağı konusunda bir gerilim hissi yaratacak. ”

Captain America: Civil War L to R: Captain America/Steve Rogers (Chris Evans) and Iron Man/Tony Stark (Robert Downey Jr.) Ph: Zade Rosenthal ©Marvel 2016

OYUNCULAR TOPLANIYOR

Senaryo yazarları Christopher Markus ve Stephen McFeely senaryoya son rötuşları yaparken film yapımcıları da destansı “Kahramanlar Savaşı” hikayesine dahil olacak karakterleri tamamlamaya başladılar. Sonunda “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” hikayesini anlatmak için çok sayıda karakter gerekse de hikaye Kaptan Amerika lakaplı Steve Rogers’la başlayıp bitiyor.

Chris Evans tüm zamanların en iyi askerini beşinci defa oynuyor ve “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde karakterinin çizgisi konusunda çok heyecanlı. Evans, “Bence bunun en iyi tarafı Steve’i ilk defa cevabını bilmediği bir noktaya ittirmiş olmaları. O her zaman madalyonun hangi yüzünü seçeceğine dair kesin bir karara sahip ama bu defa zorlanıyor çünkü bu çatışma hepimizin her gün yaşadığı ve doğrularla yanlışlar arasındaki çizginin belirsiz olduğu durumlara biraz daha benziyor. Belirli bir görüş açısı var ve bence neyi yapmanın doğru olduğunu, bu defa rolünün ne olduğunu anlamakta zorlanıyor.” diyor.

İlk Kaptan Amerika çıkışını yapan Robert Downey Jr., Süper Kahramanların vaftiz babası Iron Man lakaplı Tony Stark olarak dönüyor. Aktör, Iron Man’le Kaptan Amerika’nın bu film hikayesinde kendilerini zıt taraflarda bulmalarını şöyle açıklıyor: “Bu iki karakterin ilişki kumaşlarında bir yırtık olmasını istemiyorsunuz çünkü bu yırtığın bir anda ne kadar büyüyebileceğini biliyorsunuz. Bu yüzden ortada çok fazla kırık parça var. Her zaman bundan nasıl geriye dönüleceği fikrini sevmişimdir. Steve’le Tony arasında bu tarz bir ayrılık yaşandıktan sonra geriye dönebilmeleri için nasıl bir şey gerekir?”

Tekrar ortaya çıkanlardan biri ise Steve Rogers’ın en iyi dostlarından ve müttefiklerinden biri olan Black Widow lakaplı Natasha Romanoff. Scarlett Johansson için beşinci defa bu karakteri canlandırmak, şöhretli kariyerinde daha önce deneyimlemediği bir şey. Scarlett Johansson şöyle tarif ediyor: “Natasha rolünde olduğu gibi bir karakterle birlikte olgunlaşma şansını yaşayabileceğim başka bir fırsat düşünemiyorum”. Şöyle devam ediyor: ‘Yenilmezler: Ultron Çağı’ filminde olanları biliyoruz, bu defa Natasha’nın daha büyük bir amacı var ve bence bu karakteri asıl kahraman yapan şey de bu. Topuklarını yere gömüyor ve kişisel olarak daha çok istediği yoldan gitmeyi, yani ortadan kaybolup harita yüzünden silinmeyi ve herkesin istediği şeylere sahip olmayı seçmiyor. Kendine daha büyük bir amaç seçiyor ve bu filmde liderlik konumuna daha çok yaklaştığını görüyoruz.”

Steve Rogers’ın zorlandığı şeylerden biri de en yakın arkadaşı Bucky Barnes’ın başına gelenler. Bu karakter yıllarca Kış Askeri formunda bir öldürme makinesine dönüşse de Steve bir şekilde dostunu geri kazanabileceği ümidini taşıyor.

Sebastian Stan için hayranların favorisi olan karakteri üçüncü defa oynama şansı hoş bir sürpriz olmuş. Stan, “Bunu nereye götüreceklerini pek bilmiyordum çünkü bu karakterle oynama sahası çok genişti. Bu karakterle her şeyi yapabilirdiler. Ama aktör olarak çok mutlu oldum çünkü çok farklı taraflarda oynama şansı elde ettiğimi hissediyorum. Kış Askeri bu filmin ortasında geçen bir karakter; Bucky Barnes’den parçalar görüyorsunuz. Bir şeyleri hatırlamaya ve kendi hakkında bir şeyler öğrenmeye başlıyor. Aynı zamanda artık aynı adam değil. Ama her zaman üzerinde Kış Askeri’nin gölgesi olacak.” diyor.

Falcon lakaplı Sam Wilson “Kaptan Amerika: Kış Askeri” filminde ilk çıkışını yaptıktan sonra geri dönüyor. Artık tam teşekküllü Yenilmez olan ve Steve’in takımdaki sağ kolu haline gelen Falcon’u Anthony Mackie canlandırıyor. Mackie, “Bu filmde Falcon’u otoriter bir rolde görüyorsunuz. Burada Steve’i takip etmiyor ya da Steve ona emirler yağdırmıyor. Steve için bir müttefik ve yol arkadaşı durumunda. Görevlere ve olup bitenlere daha fazla katkıda bulunuyor.” diyor.

Kaptan Amerika filminde ilk çıkışını yapan ve yakın zamanda Yenilmez olan Savaş Makinesi lakaplı Albay James “Rhodey” Rhodes’u Don Cheadle canlandırıyor. Cheadle, “Yenilmezler’in yeni bir üyesi olan Rhodey’nin kendilerini evrenin koruyucuları ilan etmiş arkadaşlarının yanında olmaya çalışırken bir yandan da asker duruşunu korumaya ve mümkün oldukça kanunlara uymaya çalıştığını görüyoruz.” diyor.

“Yenilmezler: Ultron Çağı” filmindeki en büyük karakter çıkışlarından biri olan ve Jeremy Renner’ın canlandırdığı Hawkeye lakaplı Clint Burton da bu karışıma giriyor. Renner, “Bu Hawkeye için ‘Yenilmezler: Ultron Çağı’ filminden ‘Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı’ filminde direk bir geçiş oldu. Hawkeye’ı en son gördüğümüzde ailesiyle tanışmıştık. Yenilmezler kavgaya başlayana dek de oradaydı. Bu yüzden Steve gelip yardımını istediğinde de tabir-i caizse emeklilikten çıktı.” diyor.

Elizabeth Olsen da artık Yenilmezler takımının tam teşekküllü bir üyesi olan Scarlet Witch olarak geri dönüyor. Ama Lagos’ta ikincil hasara sebep olunan sorunlu bir görevden sonra hükümet duruma el koyuyor ve Scarlet Witch’in taraf seçmek zorunda kaldığı bir ortam oluşuyor. Olsen bunu şu sözlerle açıklıyor; “Sonunda Yenilmezler arasında kendi kurallarını mı takip edecekler yoksa hükümet kurallarını takip ederek hükümet denetimli bir birlik haline mi geleceklerine dair politik bir tartışma çıkıyor. Filmin o noktasında Wanda insanlara daha fazla zarar vermekten korktuğu için politik tarafı seçiyor. Sonunda kendini Kaptan’ın takımıyla savaş halinde buluyor. Bu aslında politik inançlardan çok kabul edilme isteğiyle alakalı bir durum.”

Filmin başında Wanda’nın edindiği arkadaşlardan biri Paul Bettany tarafından canlandırılan Vision. Bettany için “Yenilmezler: Ultron Çağı” filminde doğan karakteri için tekrar role dönüşü heyecan verici olduğu kadar bu olağanüstü karakteri keşfetmek ve derinleştirmek için gerekli fırsatı da vermiş. Bettany, “Vision’la ilgili en sevdiğim şey kendi arayışında olması ki bu da insan olmayı anlamaktan geçiyor. Şu anda asıl sadakatin sevgiyle gelmesi gerektiğini fark ediyor. Eğer yeni bilgiler gün yüzüne çıkarsa sadakati yön değiştirebilir çünkü o sadece ama sadece mantıkla yaşıyor. Bence sevginin ve ilginin ne olduğunu çok merak ediyor ve bunu anlamaya çalışıyor çünkü bence bu insan özelliklerinden en önemlisi. Bu çok hoşuma gitti; bu duygulandırıcı bir şey çünkü bu özelliğe sahip olmaması onu tehlikeli yapıyor ve bence o da bunun farkında.” diyor.

Yenilmez takımının yeni bir diğer yüzü de Ant-Man lakaplı Scott Lang oluyor. Aktör Paul Rudd için bir başka seriye geçiş yapmak gerçek dışı gibi görünmüş. Rudd, “Şimdilik epey ilginç deneyim oldu ve çok harikaydı. ‘Ant-Man’i çektiğimizde harika ve muhteşem olduğunu düşünmüştüm ama orada bir çeşit baloncuk içersinde çalışıyorduk. Burada ilk defa sete geldiğimde ve Kaptan Amerika, Falcon ve diğerleriyle bir sahne çekiminde 10 yaşında bir çocuğa dönüştüm. Çok garip ve bir o kadar havalıydı. ‘Tanrım, gerçekten bunun bir parçasıyım ve bu çok heyecan verici.’ diye düşündüm.” diyor.

Marvel Sinema Evreninin en beklenen ilavelerinden biri de çıkışını ilk defa “Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” filminde yapacak olan Black Panther lakaplı T’Challa. Film yapımcıları 2018’de kendi serisine başlayacak bu önemli Afrikalı-Amerikalı karakter için oyuncu seçimi sırasında “42” filmindeki Jackie Robinson rolüyle Hollywood’un gözüne giren oyuncu Chadwick Boseman’i seçtiler. Kevin Feige bunu şu sözlerle açıklıyor; “Daha ‘Iron Man 2’ filminde Black Panther ve Wakanda ulusunun tohumlarını ekmeye başlamıştık. Artık kendi planı olan yeni bir karakteri sokmanın tam zamanı olduğuna karar verdik ve onu canlandırması için ilk tercihimiz Chadwick Boseman oldu. O son derece yetenekli bir aktör ve karaktere yansıtmak istediğimiz bütün özelliklere de sahip.”

Boseman, Black Panther’i şu şekilde tarif ediyor; “Bu adam bir muamma. Geleneklerinin ve soyunun son derece farkında ve bunlara çok bağlı. Yine de ileri görüşlü ve başına buyruk biri. Son derece stratejik. Bir sonraki adımının ne olacağını bilemiyorsunuz, bu yüzden bu karakterde belirli bir gizem var. Aynı zamanda bir halk figürü. Herkes onu tanıyor ama kimse onu tanımıyor.”

Yenilmezler farklı gruplara ayrılmakla meşgulken Daniel Brühl tarafından canlandırılan gizemli Zemo da kendi planlarıyla meşgul. Kevin Feige, “’Kahramanların Savaşı’nın hikayesi aslında Kaptan Amerika’yla Iron Man arasındaki çatışmayla ilgili. Aynı zamanda hikayede Kahramanların savaşıyla sonuçlanan olaylar zincirinden sorumlu olmayan ama alevleri daha da canlandıran ve gölgeler içinde çalışan biri daha var.” diyor ve devam ediyor, “kendi hikayesi ve motivasyon sebepleri olan çok farklı bir karakter bu.”

“Kaptan Amerika: Kahramanların Savaşı” için toplanan yetenekli ilave oyuncular arasında Sharon Carter rolünde Emily VanCamp, Crossbones rolünde Frank Grillo, Everett Ross rolünde Martin Freeman ve General Thaddeus Ross rolünde William Hurt yer alıyor.

Marvel's Captain America: Civil War L to R: Black Panther/T'Challa (Chadwick Boseman), Vision (Paul Bettany), Iron Man/Tony Stark (Robert Downey Jr.), Black Widow/Natasha Romanoff (Scarlett Johansson), and War Machine/James Rhodey (Don Cheadle). Photo Credit: Film Frame © Marvel 2016

“KAHRAMANLARIN SAVAŞININ” YAPIMI

27 Nisan 2015’te Pinewood Atlanta Stüdyolarında gerçekleşen film çekimi Marvel Stüdyolarının en  sevilen ve en beklenen hikayelerinden birinin başlangıcını oluşturuyor. Yapımcılar Pinewood Atlanta Stüdyolarını merkez üs olarak kullansalar da bu serinin markası haline gelen daha içe dönük ve ayakları yere basan tonu yakalamak üzere Atlanta bölgesinin içinde ve çevresinde pek çok pratik çekim yapıldı.

Yönetmen kardeşler Joe ve Anthony Russo için pratik yerlerde çekim yapmak bu filme katmak istedikleri ton ve tarz için gerekliydi. Anthony Russo, “Biz her zaman Yenilmezler kapsamında Kaptan Amerika karakterini özel yapan şeyin ayakları daha yere basar ve herkesin pek çok yönden kendinde bir şey bulduğu bir karakter olması olduğunu düşündük. Bu yüzden ‘Kış Askeri’ filminin tarzını süper kahramanlarla yarı Tanrıların yapabileceklerini göstermek yerine insanların kendilerinden bir şeyler bulabilecekleri daha insani bir şekilde oluşturmaya çalıştık. Bu da bizi normalde kullandığımızdan daha pratik mekanlarda çekim yapmaya ve aksiyon sahnelerini fanteziden ziyade daha gerçekçi görünen şekilde çekmeye itti.” diyor.

Yönetmen sözlerine şu şekilde devam ediyor; “Her ne kadar biraz geliştirmiş olsak da bu filme aynı tarzı taşıdık çünkü bu hikaye ‘Kış Askeri’ filminde olduğu kadar süper kahraman tipine uymuyor. Bu filmde denkleme giren ve olağanüstü becerileri olan diğer Marvel karakterleri var. Bu yüzden ‘Kaptan Amerika’nın ayakları yere basan dünyasını alarak bu film için birazcık değiştirdik. Ama gerçek mekanlara bağlı kalarak aynı dinamiği koruduk.” Diyor.

Yapım programının Atlanta bölümü çekilirken tüm oyuncuların, ekibin ve film yapımcılarının beklediği an nihayet geldi. 18 Haziran’da Pinewood Atlanta Stüdyolarının arka otoparkında destansı “Kahramanların Savaşı”nın ilk sahneleri çekilmeye başlandı ve Yenilmezler, Kaptan Amerika’yla Iron Man tarafından yönetilen iki grup haline birbirlerine girdiler.  Joe ve Anthony Russo için “Dövüş Sayfası” ismini verdikleri Kahramanlar savaşı çekimleri uzun bir süredir bekledikleri bir şeydi.

Joe Russo, “Bu çizgi roman hayranları için tarihi bir gün. Biz buna ‘Dövüş Sayfası’ ismini verdik çünkü çizgi romanlardaki iki sayfalık dövüş sahnelerine benziyordu. Güzel çizilmiş çizgi romanın o sayfasını açtığınızda bütün karakterlerin iki sayfa dahilinde savaşma sahnelerini görürsünüz. Diğer sayfalara baktığınızda da detaylı olarak kimin kimle savaştığını anlarsınız. Filmdeki en büyük sahnelerden biriydi bu ve muhtemelen şu zamana kadar yapılmış tüm Marvel filmleri arasında en destansı sahneler arasında. Neredeyse Marvel evrenindeki tüm kahramanlar burada ve birbirleriyle savaşıyorlar.” Diyor.

İş Yenilmezler’in hükümet denetimine girmesine gelince bu serinin çekilmesinden çok önce film yapımcılarının hangi karakterin kimin tarafında olacağına karar vermeleri gerekiyordu. Marvel Sinema Evreni her zaman çizgi romanlarla aynı çizgide gitmediği için film yapımcıları Kahramanların Savaşının film versiyonunun hangi kahramanın Kaptan’ın veya Iron Man’in takımına gideceği konusunda kendi eşsizliğine sahip olmasını istediler.

Film yapımcıları dikkatli bir şekilde düşündükten sonra karakterleri Sam Wilson, Bucky Barnes, Hawkeye, Scarlet Witch ve Ant-Man’in Kaptan Amerika’yı, Black Widow, War Machine, Vision ve Black Panther’in de Tony Stark’ı tutacakları şekilde ayırmaya karar verdiler.

21 Ağustos Cuma günü, 80 günlük çekimin ardından yapım ekibi Leipzig, Almanya’daki havalimanı asfaltında “Kahramanların Savaşı” filminin final savaş sahnesini çektiler. Oyuncular, ekip ve film yapımcıları için Marvel çizgi romanlarındaki en büyük hikayelerden birini beyaz perdeye taşımak dünya çapında harika bir yolculukla sonuçlandı.

zyw7XWkTQUE-1

TARAFINI SEÇMEYE HAZIR OL

Chris Evans, “Filmde çok etkileyici aksiyon sahneleri olsa da sonuç olarak ayakları yere basan bir hikayesi var. Russo’lar insani dokunuşlar içeren süper kahraman filmleri yerine süper kahraman hissi veren insani hikayeler yaratıyorlar. Bu tam bir aile tartışmasını anlatan bir hikaye. Bu yüzden bu kadar harika. Burada yanlış veya doğru yok. Ve iki tarafta da gözle görülür bir kötülük yok. Sadece bağlantı kurduğun ve aynı fikirde olduğun tarafı seçmekle alakalı.” diyor.

Scarlett Johansson, “İki taraf arasındaki çatışma hayranlarla seyirciler arasında bir sohbet başlatacak. Sinemadan çıktıkları zaman hâlâ iki taraf için de savunma yapacaklarını umuyorum. Bu sayede ellerinde evlerine götürebilecekleri bir şey olacak. Burada iki taraf için de bir sav yarattık ve riskler arttıkça kişisel riskler de giderek artacak.” diyor.

Anthony Russo sözlerine şu şekilde ekleme yapıyor; “Bu film aynı zamanda şaşırtıcı ve korkutucu. Bence insanlar oturup filmi izlemeye başladıklarında olayların tahmin etmedikleri bir yere gitmesinden hoşlanacaklar. Ayrıca basit bir anlamda, en sevdikleri süper kahramanların birbirlerini dövmesini izlemek de çok eğlenceli olabilir.” diyor.

 

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

1 Comment

  1. Yine çok güzel bir şey bizi bekliyor ama iki karakteri de çok seviyorum. Dedikleri gibi ortada kalicaz galiba. Ben Iron Man’i tutucam gibi gözüküyor. En çok onu seviyorum. 6 Mayıs’ı sabırsızlıkla bekliyorum. Çok başarılı ve çok gişeli bir film olsun.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Hotel Transylvania Yapım Notları 2 – Hotel Transylvania 01

Hotel Transylvania Yapım Notları

Hotel Transylvania Yapım Notları: Drakula’nın beş kazıklı lüks tesisi, canavarlar
Lisbeth Salander Geri Döndü: Örümcek Ağındaki Kız 3 – Örümcek Ağındaki Kız 01

Lisbeth Salander Geri Döndü: Örümcek Ağındaki Kız

Örümcek Ağındaki Kız, özgün ve girift adalet savaşçısı, uyumsuz ve