Kurbanları Erkek Olan 5 Kısa Korku Filmi

Daha önce yine Öteki Sinema’da kurbanları kadınlar olan kısa korku filmleri ile ilgili bir liste yapmıştım. O filmlerin tamamı tek bir formülle üretilmişlerdi. Bu listede birden fazla formül var ve daha yaratıcı olduklarını söylemek mümkün. Benim en sevdiğim tarz ise kadının av iken acımasız bir avcıya dönüşmesi. Biraz araştırma yaparsanız bu tarzda çok sayıda kısa filme ulaşabilirsiniz. Benim gibi erkek egemen düzenden nefret ediyorsanız bu filmlere sizler de bayılacaksınız!

Bu tarz filmler ile ilgili çözümleme yazılarımı da paylaşacağım Öteki Sinema karasularında… Kim bilir, belki ilerleyen zamanlarda bizde de bu tarz kısa filmler yapılır. Herkese iyi seyirler!

blank

Yazar hakkında: Sidar Serdar Karakaş

blank
Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir