Kurbanları Erkek Olan 5 Kısa Korku Filmi 1 – maxresdefault 3

Kurbanları Erkek Olan 5 Kısa Korku Filmi

18 Temmuz 2017

Daha önce yine Öteki Sinema’da kurbanları kadınlar olan kısa korku filmleri ile ilgili bir liste yapmıştım. O filmlerin tamamı tek bir formülle üretilmişlerdi. Bu listede birden fazla formül var ve daha yaratıcı olduklarını söylemek mümkün. Benim en sevdiğim tarz ise kadının av iken acımasız bir avcıya dönüşmesi. Biraz araştırma yaparsanız bu tarzda çok sayıda kısa filme ulaşabilirsiniz. Benim gibi erkek egemen düzenden nefret ediyorsanız bu filmlere sizler de bayılacaksınız!

Bu tarz filmler ile ilgili çözümleme yazılarımı da paylaşacağım Öteki Sinema karasularında… Kim bilir, belki ilerleyen zamanlarda bizde de bu tarz kısa filmler yapılır. Herkese iyi seyirler!

[box type=”shadow” align=”” class=”” width=””]

[/box]

blank

Sidar Serdar Karakaş

Çok küçükken kiralık VHS’lerden dayısıyla birlikte zombi filmleri izledi. Zombilerden çok korktu. Büyüyünce o filmleri George A. Romero’nun yaptığını öğrendi. Üstada hayran oldu. Sinema öğrencisiyken Andrzej Zulawksi filmlerini keşfetti. Zulawksi filmleri ona her zaman güç verdi. En zor anlarında kurtarıcı filmi Possession (1981) oldu. 2006 yılında Öteki Sinema’yı düzenli okumaya başladı. Korku filmlerini ve B Filmleri burada sevdi.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rüyagezer'in Günlüğü (2011) 5 – Rüyagezerin Günlüğü 2011

Rüyagezer’in Günlüğü (2011)

Rüyagezer'in Günlüğü, çekimleri 2010’da başlayıp 2011’de nihayet bulan Pazuzu öykülerinden

Prick (2011)

Herkes kendi cehennemine katlanır. 1986 doğumlu Berry’nin ilk filmi olan