Mad Max Efsanesi Furiosa ile Devam Ediyor

20 Mart 2024

Son yılların en iyi bilim kurgu aksiyon filmlerinden, 6 Oscar Ödüllü, küresel hit Mad Max: Fury Road’un öncesini anlatan Furiosa: A Mad Max Saga / Furiosa: Bir Mad Max Destanı seyirci ile buluşmak için gün sayarken, filmin nefes kesen yeni fragmanı yayınlandı.

Oscar Ödüllü usta yönetmen George Miller, çığır açan Mad Max filmleriyle yarattığı ikonik distopik dünyaya geri dönüyor.

6 Oscar ödüllü küresel hit Mad Max: Fury Road’un güçlü karakteri Furiosa’nın kökenlerini ortaya çıkaracak yepyeni, orijinal, bağımsız bir aksiyon macerasıyla yeni bir sayfa açan filmin ikinci fragmanı yayınlandı.

Mad Max Efsanesi Furiosa ile Devam Ediyor 1 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 1

George Miller’ın bir kez daha yönetmen koltuğuna geçtiği filmde Anya Taylor-Joy, Charlize Theron’un önceki filmdeki Furiosa karakterinin daha genç bir versiyonunu canlandırıyor. Dünya çökerken genç Furiosa, Nice Annelerin Yeşil Diyarı’ndan kaçırılır ve Savaş Lordu Dementus liderliğindeki büyük bir Motorcu Sürüsü’nün eline düşer. Çorak Topraklar’da ilerlerken Ölümsüz Joe’nun başkanlık ettiği Kale’ye gelirler. İki diktatör egemenlik için savaşır. Bu sırada Furiosa eve dönüş yolunu bulmak için çabalarken birçok sınavdan sağ çıkmak zorundadır.

Başrolünde Taylor-Joy’un yer aldığı filmde Chris Hemsworth’un yanı sıra Alyla Browne ve Tom Burke de rol alıyor. Filminin yapımcılığını George Miller ve Doug Mitchell üstleniyor.

Mad Max Efsanesi Furiosa ile Devam Ediyor 2 – Furiosa A Mad Max Saga 2024 1

Senaryoyu önceki filmin ortak yazarı Nico Lathouris ile birlikte kaleme alan Miller’ın kamera arkasındaki yaratıcı ekibinde birinci yönetmen yardımcısı PJ Voeten ve ikinci ekip yönetmeni ve dublör koordinatörü Guy Norris, görüntü yönetmeni Simon Duggan, besteci Tom Holkenborg, ses tasarımcısı Robert Mackenzie, kurgucu Eliot Knapman, görsel efektler sorumlusu Andrew Jackson ve renk uzmanı Eric Whipp yer alıyor.

Mad Max: Fury Road’dan çok sayıda ekip üyesinin devam filmi için geri döndüğü ekipte uzun süredir birlikte çalıştıkları yapım tasarımcısı Colin Gibson, kurgucu Margaret Sixel, ses mikseri tasarımcısı Ben Osmo, kostüm tasarımcısı Jenny Beavan ve makyaj tasarımcısı Lesley Vanderwalt bulunuyor.

Ülkemizdeki dağıtımını TME Films’in üstlendiği Furiosa: Bir Mad Max Destanı, 24 Mayıs 2024’te vizyonda olacak.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman 3 – Venom Let There Be Carnage Zehirli Ofke 2

Venom: Zehirli Öfke 2 İlk Fragman

Venom: Zehirli Öfke 2 filminin ilk fragmanı yayınlandı! Tom Hardy,
The Hobbit - The Battle of the Five Armies 4 – hobbit the battle of the five armies xlg1

The Hobbit – The Battle of the Five Armies

Hobbitler yine dere tepe düz gidiyor, metruk mahallerde kadim merdivenleri