Mamá (2008) 1 – mama04

Mamá (2008)

4 Ocak 2013

mama 2008 posterGuillermo del Toro’nun yapımcısı olduğu Mama, 18 Ocak 2013’te ABD ile aynı tarihte Türkiye’de de gösterime giriyor. Yönetmenliğini Andrés Muschietti’nin yaptığı film, aynı yönetmenin yine Mamá (2008) isimli kısasından uyarlandı.

Filmin vizyon tarihi yaklaşırken 2008 tarihli kısa, internette tekrar yoğun şekilde dolanmaya başladı. Del Toro, şimdiye kadar izlediği en korkunç sahnelerden birinin bu kısa filmde olduğunu söyledi ve kısanın başına bir de giriş konuşması ekledi. Muschietti’nin yaklaşık 4 dakikalık kısasındaki ustalığa, özgünlüğe ve yaratmayı başardığı korkuya hayran olduğunu söyleyen del Toro, kısayı izler izlemez uzun metraj versiyonunun yapımcısı olmak istemiş.

Başrollerde Jessica Chastain, Nikolaj Coster Waldau, Megan Charpentier ile Isabelle Nelisse’nin yer aldığı Mama’nın (2013) konusu kısaca şöyle: “Victoria ve Lilly adlı kız kardeşler, iz bırakmadan kaybolur. Amcaları Lucas ve kız arkadaşı Annabel çocukları bulurlar fakat bir süre sonra küçük kızlarla birlikte başkalarını da mı misafir aldıklarını merak etmeye başlarlar. Annabel evlerinde başka bir kötülüğün var olduğundan emin olmaya başlar ve duydukları fısıltıların kaynağının ölümcül bir varlık olduğunu keşfeder.”

Guillermo del Toro’nun Sunumuyla Mamá (2008) Kısa Film

Mama (2013) Fragman

Mama (2013) Poster ve Fotoğraflar

mama poster

mama04

mama07

mama08

mama09

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

“Kısa Filmin Öyküsü”: Sistemin İpleri (2015)

Kısa Filmin Öyküsü yazı dizimiz devam ediyor. Sırada Şükrü Özçevik’in
L'equip petit / Minik Takım (2012) 2 – L’equip petit Minik Takım

L’equip petit / Minik Takım (2012)

“Biz de büyüyünce gol atarız.” Temel amacı olan barışın unutulduğu,