Martin Scorsese Öneriyor: Tüm Zamanların En Korkunç 11 Filmi

Martin Scorsese, 31 Ekim 2013’te, yani tam Halloween zamanı, favori korku filmlerini The Daily Beast ile paylaşmış. Okurlarımızın da ilgisini çekeceğini düşündüğümüz bu rafine listeyi biz de sitemizde paylaşalım istedik. Filmlerin altındaki yorumlar Scorsese’ye ait. İyi okumalar.

The Haunting (1963)

The Haunting (1963)

“Hayaletlere inanmayabilirsiniz ama dehşeti inkâr edemezsiniz!” sloganı ile gösterime giren Robert Wise’ın 1963 tarihli korkutucu filmi, öfkeli ve saldırgan hayaletler tarafından işgal edilmiş bir evde yaşananları anlatıyor.

Yazar hakkında: Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bak bunu da seversin...

Korku Sinemasının Kötü Çocukları

Fatih Danacı, Korku Sinemasının Kötü Çocukları başlıklı yazısında korku sinemasının çocukları hangi düzeyde ve nasıl kullandığını inceliyor.

2 Yorumlar

  1. Martin Scorsese minimum 34 yıldır korku filmi seyretmiyor sanırım :) Listeye bakıp The Shining’i gördüğüme sevindim.Bence tüm zamanların en iyi korku filmdir.

  2. Milliyet.com.tr gibi hit sayısının artması için her filme tek sayfa ayırma işi çok can sıkıcı olmuş haberiniz ola.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir