Marvel’dan Seksi Süper Kahraman Romanları!

Marvel’dan seksi süper kahraman romanları! Kulağa garip geliyor değil mi? Çizgi roman yayıncısı Marvel “çıtır edebiyatı” alanına el atıyor. Kadın okurları hedefleyen yayınevi, Hyperion Books adlı bir başka yayıneviyle yaptığı işbirliği kapsamında bu yaz “kozmik kötülükle savaşırken mutluluk ve aşk peşinde koşan güçlü, zeki kadın kahramanları” içeren iki yeni roman yayımlayacak.

00theshehulkdiaries-7417-854C-E450

İlki Incredible Hulk’un dişi kuzeni She-Hulk, diğeri ise X-Men’in dişi mutantlarından Rogue. Yayıncı böylece süper kahramanlarını ilk kez çizgi roman dünyasından edebiyat alanına taşımış olacak.

Kapağında yeşil bir rujun göründüğü “The She-Hulk Diaries” zaman zaman yeşil bir deve dönüşen aşk arayışındaki şirket avukatı Jennifer Walters’ın maceralarını anlatıyor. Walters, “gündüzleri kariyer merdivenlerini tırmanır geceleri ise kötülerle savaşıp dünyayı kurtarırken bir yandan da zaman zaman yeşil bir deve dönüşen bir kız arkadaştan rahatsız olmayacak ‘Bay Doğru’yu arıyor.” Marta Acosta’nın yazacağı romanın yayım tarihi Haziran ayı.

ROGUE-TOUCH-cover she-hulk-cover

Christine Woodward’ın yazacağı Rogue Touch ise, aynı zamanda “gündelik hayatın zorlukları ve romantizm arasında gezinmeye çalışan”, dokunuşu ölümcül X-Men kahramanı Rogue’un maceralarına odaklanıyor.

Rogue ilk erkek arkadaşını komaya soktuktan sonra “yakışıklı ve başka dünyaların adamı James” ile tanışıyor. Rogue, bir araba çalıp otobana çıktıktan sonra yıkıcı güçlerini onu gerçekten anlıyormuş gibi görünen tek adamı korumak üzere kullanıp kullanmamaya karar vermek durumunda kalıyor.

Hyperion’ın yayın yönetmeni Elisabeth Dyssegaard, “Kitapların kadın veya erkek çizgi roman okurlarının yanı sıra süper kahramanlarla zaten sevdikleri bir mecra yoluyla tanışacak olan yeni bir kadın okur grubunu da cezbedeceğini düşünüyoruz” dedi. (Guardian)

blank

Yazar hakkında: Öteki Sinema

blank
Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yorum var

  1. blank

    Olmaz bu iş zorlamanın gereği yok.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir