Netflix'te 2023'te Yayınlanacak Güney Kore Yapımları 1 – Netflix 2023 Guney Kore

Netflix’te 2023’te Yayınlanacak Güney Kore Yapımları

22 Ocak 2023

2023’te geniş bir yelpazedeki Güney Kore yapımı dizileri, filmleri, belgeselleri ve şovları izleyicilerle buluşturacak olan Netflix, yakında yayınlanacak olan 34 Güney Kore yapımı içeriğini açıkladı.

Bugüne kadarki en büyük Güney Kore seçkisinde, ekranlara dönecek olan sevilen içeriklerin yanı sıra göz alıcı orijinal yapımlar da bulunuyor.

Yeni Diziler ve Ekranlara Dönen Gözde Yapımlar

Hayatta kalma, en popüler dizilerden bazılarında tekrar tekrar karşımıza çıkan bir tema hâline geldi. Gyeongseong Creature’da 1945’in karanlık günlerinde canavarlarla mücadele ederken, bilim kurgu dizisi Black Knight‘ın geçtiği distopik gelecekte zorlukla nefes alacaksınız. Aksiyon draması Song of the Bandits‘te ise Japon sömürge yönetimi sırasında Joseon’u korumak için savaşanlar ekrana gelecek.

Netflix'te 2023'te Yayınlanacak Güney Kore Yapımları 2 – Black Knight 2023 Netflix

Hayranlar, merakla beklenen diziler Sweet Home, D.P. ve The Glory‘nin bu yıl ekranlara dönmesiyle sevinçten havalara uçacak. İntikam temalı dizi The Glory’nin 2. kısmı Mart’ta yayınlanacak. Dizinin 1. kısmı, 82,48 milyon saat izlenerek 2 Ocak haftasında, Netflix’te en çok izlenen İngilizce olmayan dizi olmuştu. Güney Kore’de yaratık temalı diziler için çıtayı yükselten Sweet Home da genişleyen dünyası ve hikâyesiyle yeniden izleyicilerle buluşacak. Kaçakların peşine düşmeye devam edecek olan D.P. ile birinci sezonun oyuncu kadrosunu tekrar ekranlarda göreceğiz.

Güney Kore Yapımı İçeriklerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Don Kang, düşüncelerini şu şekilde dile getirdi: “Netflix’in dünyanın dört bir yanındaki hayranları daha çeşitli hikâyeler ve türlerle bir araya getirdiği 2022 yılında Güney Kore yapımı içerikler, dünya genelinde popülerlik kazanmaya hızla devam etti. Geçtiğimiz yıl Güney Kore yapımı dizi ve filmler düzenli olarak 90’ı aşkın ülkede Küresel Top 10 listemizde kendilerine yer buldu. Ayrıca Netflix’in en çok izlenen dizilerinden üçü, Güney Kore’den çıktı. Bu yıl anlattığımız hikâyelerle ve bu hikâyeleri anlatma biçimimizle sınırları daha da zorlayacağız. Netflix, Güney Kore yapımı bu içeriklerle sürükleyici, çeşitlilik gösteren ve mutlaka izlenmesi gereken Güney Kore öykülerinin ilk durağı olmayı sürdürecek.

İzleyiciler bu yıl diğer yeni dizilerle aşk öykülerinin (A Time Called You, Behind Your Touch (geçici isim), Crash Course in Romance, Destined With You, Doona!, King the Land, Love to Hate You, See You In My 19th Life), toplumsal konuları ele alan entrikalı öykülerin (Bloodhounds, Celebrity, Mask Girl), dramanın (Daily Dose of Sunshine, Queenmaker, The Good Bad Mother) ve kıyamet temalı öykülerin (Goodbye Earth) her türlüsüne doyacak.

Daha Fazla film, Daha Fazla Şov 2023’te Netflix’te

Geçen yıl Güney Kore yapımı filmlerin ve şovların dünya genelindeki izleyiciler arasında giderek daha fazla popülerlik kazanmasına tanık olduk. Aksiyon gerilim Carter, geçtiğimiz yıl en çok izlenen İngilizce olmayan 10 filmden biri oldu. Çöpçatanlık temalı reality dizisi Single’s Inferno ise şu anda Küresel İngilizce Olmayan Top 10 listesinde.

Netflix'te 2023'te Yayınlanacak Güney Kore Yapımları 3 – Carter 2022 netflix

Netflix, bu yıl Güney Kore yapımı altı filmle film koleksiyonunu genişletiyor. Bu yeni filmlerin ilki, 20 Ocak’ta yayınlanacak olan JUNG-E olacak. Onu birbiriyle çatışan annelik içgüdülerine sahip profesyonel bir katili konu alan Kill Boksoon ve merkezine uyuşturucu çetelerini alan suç temalı aksiyon gerilim filminin devamı Believer 2 izleyecek. Yayına girecek diğer filmler; intikam (Balerin), öğretmen-öğrenci rekabeti (Karşılaşma) ve bilgisayar korsanlığı (Kilitsiz) konularını ele alacak.

Başkaları aracılığıyla farklı deneyimler yaşamayı sevenler ise dayanıklılık (En Güçlü 100, Siren: Survive the Island), zombilere karşı hayatta kalma (Zombieverse), yetişkinliğe geçiş (Nineteen to Twenty) ve akıl oyunları (Şeytanın Aklına Gelmez) temalı reality dizilerden oluşan baş döndürücü bir koleksiyonla seçim yapmakta zorlanacak.

Yayınlanacak yeni içerikler arasında iki yeni belgesel de var. Yellow Door: Looking for Director Bong’s Unreleased Short Film (geçici isim), Oscar ödüllü yönetmen Bong Joon-Ho’nun ilk film serüvenini konu alıyor. Tanrı Aşkına: Kutsal İhanet ise çağdaş Güney Kore tarihinde kendini “Mesih” ilan eden kişileri inceliyor.

Üyelerimizle paylaştığımız içeriklerin çeşitliliği bizi ziyadesiyle heyecanlandırıyor,” diyen Kang, sözlerini şöyle sürdürdü: “Herkese göre bir dizimiz, filmimiz var. Güney Kore yapımı dizilerimizin hem yurt dışında hem de Güney Kore’de izleyicilerle bağ kurmasını dört gözle bekliyoruz.

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Disenchantment Yeni Bölümleriyle Eylül’de Geri Dönüyor! 4 – batch Forest Trio FIN 400dpi 620x401

Disenchantment Yeni Bölümleriyle Eylül’de Geri Dönüyor!

Matt Groening imzalı Disenchantment, yeni bölümleriyle 20 Eylül’de Netflix ekranlarına
The Haunting of Bly Manor İlk Kareler 5 – The Haunting of Bly Manor 2

The Haunting of Bly Manor İlk Kareler

Henry James uyarlaması The Haunting of Bly Manor / The