Pek Yakında Sinemalarda: Open Windows 1 – Open Windows 002

Pek Yakında Sinemalarda: Open Windows

16 Eylül 2013

Open Windows poster2007 tarihli Los Cronocrimenes (Timecrimes) isimli filmi ile dikkatimizi çeken İspanyol yönetmen Nacho Vigalondo, yeni filmi Open Windows ile tekrar adından söz ettireceğe benziyor.

Daha çok çektiği kısa filmler ile bilinen Vigalondo, daha ilk kısası 7:35 in the Morning (2003) ile 2005 yılında En İyi Kısa Film dalında Oscar’a aday olmuştu. (Yaklaşık 8 dakikalık bu kısa filmi İngilizce altyazılı olarak BURADAN izleyebilirsiniz.) İlk uzun metrajlı filmi Timecrimes ise birçok uluslararası fantastik film festivaline kabul edilmiş, seyirci ve eleştirmenler tarafından haklı olarak beğeniyle karşılanmıştı. Her daim ilgimi çeken zaman yolculuğu mevzusunu harika bir sos olarak kullanan Timecrimes, başından sonuna kadar ilgi ile izlenen eğlenceli bir macera-gerilim filmi. (Eğer hala izlemediyseniz, bu lezzetli filmi kaçırmayın derim.)

Open Windows’un ilk fragmanı geçen Cuma günü yayınlandı. Gene farklı bir yapım ile karşılaşacağımız hem fragmandan hem de başrol oyuncularından belli. Porno film endüstrisinin tanınmış simalarından Sasha Grey son yıllarda birçok koru-gerilim filminde yer alarak kariyerini farklı bir çizgiye doğru kaydırmıştı. Benzer bir şekilde üzerine yapışan Frodo kimliğinden sıyrılmaya çalışan Elijah Wood da Maniac ile ağır bir yükün altına girmiş ve bu yükün altından çok fazla yara almadan kurtulmayı bilmişti.

“Jill, çok ünlü bir oyuncudur. Son filminin dağıtımcısının düzenlediği bir internet yarışması sonucu Jill’in hayranlarından Nick, onunla bir akşam yemeği yemeye hak kazanır. Fakat ünlü oyuncu bu yemeğe çıkmayı reddeder. Bunun karşılığında, kendini Jill’in menajeri olarak tanıtan Chord isimli biri, ünlü oyuncunun her adımını bilgisayar aracılığıyla takip edebilmesi için Nick’e yardım eder. Çılgın bir oyunun tam ortasında kalan Nick, kısa bir süre sonra bir kukladan fazlası olmadığını anlar. Chord’un ünlü oyuncuyu ele geçirmek için tasarladığı planın bir parçası haline gelmiştir.”

Net gösterim tarihi belli olmayan Open Windows, bu sene içinde İspanya’da vizyona girecek.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

2 Comments

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Ma 31 Mayıs'ta Sinemalarda 2 – Ma 2019 03

Ma 31 Mayıs’ta Sinemalarda

Yönetmen Tate Taylor ile yapımcı Jason Blum’dan, Octavia Spencer’ın cesur

Fenomen Dizi Beyazperdede: Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Fenomen dizi beyazperdeye geliyor. Yepyeni bir hikâyeye sahip olan Behzat