Öteki Sinema, Disko Kralı'nda! 1 – disco

Öteki Sinema, Disko Kralı’nda!

20 Şubat 2009

Öteki Sinema editörü ve yazarı Murat Tolga Şen, 21 Şubat Cumartesi Gecesi Okan Bayülgen’in hazırladığı “70’ler Seks Furyası filmleri” temalı Disko Kralı‘nda konuk olacak… Tüm Öteki’ciler ekran başına!

disco

blank

Murat Tolga Şen

1973 yılında doğdu. Öteki Sinema'yı 2005 yılında kurdu ve yayın yönetmenliğini üstlendi. OFCS üyesi olan yazar, 2010’da Beyazperde’de yazmaya başladı. 2014-2016 sezonunda Okan Bayülgen’in Dada Dandinista adlı programının yazı grubunu yönetti. 2017-2019 yılları arasında Antalya Sinema Derneği’nin danışmanlığını yaptı. Aynı zamanda Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası’nda oyunculuk yapan Murat Tolga Şen, Öteki Sinema, Beyazperde ve Medyaradar'da da eleştirmenlik yapıyor.

15 Comments

 1. TV’ye çıktıktan sonra bizi hiç tanımaz bu Murat:)

  Konuklar arasında eski yıldızlar var ise bari röportaj koparmaya çalış.

 2. Benim için ufak türk blogculuğu için büyük bir adım diyosun:) Okan’ın yanında ağzın laf yapabilecek mi bakalım Murat kolay gelsin valla.

 3. abi 03 e kadar dayandım ama sonra gözler iflas etti bende. noldu çıktın mı ? gece 02 de bloga girdim 62 gördüm sayacta

 4. Öncelikle murat abiye teşekkür ederim..Sinema bilgisi,ilgisi ve görgüsü için ;her ne kadar programdaki konu farklı bir bakış açısına dönüştüysede,murat abi heyecanla konuya olan bağlılığı ve birikimiyle öteki sevenlerinin yüreğinde taht kurmuştur……

 5. Sevgili Murat, dün gece büyük bir heyecan ile programı izledim. Gerçekten ötekisinema’nın geldiği nokta hepimizi çok mutlu ediyor. Bunun daha bir başlangıç olduğuna inanıyorum. Emeğine sağlık.

 6. İzledim, 03.00-03.30 arası, aslında TV izlemeyen biriyim, yani normal zamanlarda da TV izlemem ki gecenin üçünde TV izlemem için önemli bir sebep olmalıydı, işte dün gece o sebep vardı. İlgili kanalın intenetteki canlı yayın alanından izledim, yani bilgisayarımdan…
  Tam “okan bunu çıkarmayacak, bu gevezelerden sıra gelmeyecek” derken ismini anons etti. Tam ben bilgisayarımı kapatmaya hazırlanırken, 17 yıllık arkadaşımın orada söyleyecekleri önemliydi benim için, konu ve program ne olursa olsun. Ve sen son derece efendi bir tavırla, en güzel üslupla söylenmesi gerekenleri söyledin. Üstelik Okan’ın da katıldığı sözlerdi bunlar ki ne kadar ukala olduğunu hepimiz biliriz. Ancak 03.30’da neye istinaden cart diye programı kapadığını ve sana o Belgesel yönetmenine soru sorma izni neden vermediğini ve tabii ki soracağın soruyu da çok merak ettim.
  Seni daha güzel yerlerde görmek umuduyla, verdiğin emeğe sağlık diyorum güzel insan…

 7. Çok teşekkürler arkadaşlar, Oldukça heyecanlı olmama rağmen elimden geldiğince derdimi anlatmaya çalıştım. Keşke daha çok vakit olsaydı. Aydemir Akbaş abi ile o gece Erol Günaydın abimiz konuşurken manidar bir şekilde bakıştık. İlerleyen zamanda yazacağım ama olayın biraz soğumasını bekliyorum.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Zenne'nin Yaratıcılarından Yeni Film: Çekmeceler 2 – Cekmeceler Drawers 13

Zenne’nin Yaratıcılarından Yeni Film: Çekmeceler

“ZENNE”nin yönetmenlerinden yine çok tartışılacak yeni bir film; kız çocuk
Görünmez Adam 28 Şubat 2020’de Vizyona Girecek 3 – The Invisible Man Gorunmez Adam

Görünmez Adam 28 Şubat 2020’de Vizyona Girecek

Emmy ödüllü Elisabeth Moss, Universal’ın klasik canavar karakterinden esinlenen dehşet