Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 1 – Jumanji The Next Level 11

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye

4 Aralık 2019

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 2 – Jumanji The Next Level posterYeni yılın gelmesine az kalan şu günlerde, Jumanji: Yeni Seviye / Jumanji: The Next Level filminin 13 Aralık 2019 tarihinde sinemalara gelmesi ile oyun tekrar başlıyor.

Jumanji: Yeni Seviye / Jumanji: The Next Level bir önceki film olan Jumanji: Vahşi Orman / Jumanji: Welcome to the Jungle filminde geçen maceralarının ardından hayatta kalmayı başarmış dört genci bir araya getiriyor. Bu dört genç tatil döneminde üniversitelerinden New Hampshire Brantford’daki evlerine dönerler. Şimdi artık üniversiteli olan bu gençler kendi hayatlarında da yeni bir döneme girmeye çalışırlar. Spencer’ın oyuna tekrar girmek zorunda kalmasının ardından Martha, Fridge ve Bethany yeniden bir araya gelirler ve Spencer’ı eve geri döndürebilecek bir kurtarma görevi için Jumanji dünyasına girmek zorunda kalırlar.

Oyun artık bozulmuştur ve oyunculara karşı savaşmaktadır. Karakterlerin Jumanji hakkında bildikleri her şey değişmek üzeredir. Artık bu oyun sadece bir ormandan ibaret değildir, oyun daha büyük ve daha tehlikeli bir hale gelmiştir ve üstesinden gelinmesi gereken korkunç engeller vardır. Bu filmde her şey olabilir yani bu büyük maceranın, inanılmaz görsel efektlerin ve destansı mekanların yanında hiç umulmadık şeylerle karşılaşmayı da bekleyin.

Filmin avatar (karakterlerin oyundaki görüntüleri) takımında, Dr. Smolder Bravestone rolünde Dwayne Johnson, Dr. Shelley Oberon rolünde Jack Black, Mouse Finbar rolünde Kevin Hart, Ruby Roundhouse rolünde Karen Gillan ve Seaplane rolünde Nick Jonas’ı görüyoruz. Ayrıca filme yeni katılan oyuncular da var. Milo rolünde Danny Glover, Büyükbaba Eddie rolünde Danny DeVito ve yeni avatar Ming rolünde Awkwafina’yı izliyoruz. Ancak hiçbir şey göründüğü gibi değildir ve kahramanlarımız oyundaki değişiklikler ile baş edebilmek ve oyundan sağ olarak çıkıp Spencer’ı eve sağ salim getirebilmek için sahip oldukları güçlerinden destek almak zorundadırlar ve bunu da oyun hepsinin sonunu getirmeden önce yapmalıdırlar.

OYUNUN DEĞİŞİMİ

Jumanji: Vahşi Orman filminin dünya çapındaki başarısının ardından, film yapımcıları bu karakterlerin hikayelerini anlatmaya devam etme şansına sahip olacaklarını biliyorlardı. Yapımcı Matt Tolmach şöyle diyor, “İlk film kim olduğunuz ve neler yapabileceğinizi anlamanız ile ilgiliydi. Hayata dair şunu biliyoruz ki sürekli bir değişim içindeyiz. Tabii oyun da değişiyor. Oyunda zorluklar artıyor ve karakterler de değişiyor.”

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 3 – Jumanji The Next Level 08

Yönetmen Jake Kasdan şöyle ifade ediyor, “Filmin ana fikrine ve bu karakterlere yani hem gerçek hayattaki bu çocuklara hem de oyundaki avatarlarına dönebilme şansına sahip olmak, benim için karşı konulamaz bir şeydi. Ancak bu hikayenin en harika tarafı herkesi geri getirebilecek olmamızdı. Hem tüm ekibi geri getirebilecek ama aynı zamanda da herkesin yaptıklarını değiştirebilecektik. Böylece her şey yepyeni olacak. Bu bize ilk filmdeki ana fikri tekrar uygulama şansını verdi ama değişik bir yoldan.”

İlk filmdeki liseli gençler artık üniversitelidir ve hayattaki yollarını çizmişlerdir. Tatilde yeniden bir araya gelirler ve bu yeni dönemde yollarını oluşturmak zorundadırlar. “Karakterlerin ilişkileri şimdi bir önceki filmde olduğundan daha kuvvetli. Artık ortak bir geçmişe ve ortak bir başarıya sahipler” diyor yapımcı Hiram Garcia. “Bir önceki film bizlere heyecan verici bir hayali dünya sundu ama bu macera ile birlikte izleyiciler bolca da duygu buldular. Dileklerin gerçekleştiği bir dünyada olmak, yaşayacak sadece tek bir hayatımızın olması ve onu da en iyi şekilde yaşamamız gerektiği fikri, tüm farklı kültürlerde yankı buldu ve nihayet işte buradayız. Bir devam filmi çekiyoruz ve umuyoruz ki her yönüyle çok daha mükemmel olacak.”

Kasdan şöyle diyor, “Hayatlarındaki farklı dönemleri yaşayan karakterleri hikayenin içine alabilecek şekilde dünyayı genişletme fikri beni güçlü bir şekilde etkiledi. Bu çocukları seviyorum ve onların hikayelerini anlatmayı, hikayelerini bu filmde devam ettirmeyi seviyorum. Ayrıca Eddie ve Milo karakterlerinin hikayeye katılmaları yeni yerler keşfetmek gibiydi ve benim için oldukça heyecan vericiydi. Danny bu anlamda bir rüyanın gerçekleşmesini sağladı.”

Orijinal Jumanji filmine ve seriye ilham kaynağı olan Chris Van Allsburg’un hayali çocuk kitabına uzun zamandır hayran olan Tolmach, karakter gelişiminin ve hikaye anlatımının izleyici ile nasıl böyle kişisel bir bağ kurduğunu şöyle anlatır, “Bir çoğumuz neler yapabileceğimizin farkında değiliz. Bu oyun size sahip olduğunuz güçler ve onlara nasıl sahip çıkmanız gerektiği ile ilgili bir fikir veriyor. Jumanji oyunu ile ilgili en önemli şey şu ki,  bu oyun sizi anlıyor. Sizin güçlü ve zayıf yönlerinizi biliyor ve sizi olabileceğinizin en iyisi olmanız için zorluyor .”

Tam da bu yeni filmde yapımcılar Jumanji dünyası hakkında artık daha fazlasını göstermeleri gerektiğini biliyorlardı. Tıpkı karakterlerin oyunun dışındaki dünyayı keşfetmeleri gibi, bizler de oyunun içinde kum tepecikleri, aldatıcı kanyonlar ve buzlu dağlar gibi yeni yerler keşfediyoruz. Bu yeni yerlerin her biri karakterlerimizin üstesinden gelmeleri gereken zorluklarla ve izleyiciyi korkutması garanti aksiyonlarla doludur.

Filmin yapımcısı ve başrol oyuncusu Dwayne Johnson’a göre ekip beklentinin ne kadar yüksek olacağını biliyordu. “Filmin bakış açısı ve çeşitliliği gerçekten destansı, söz konusu Jumanji olduğunda zaten buna mecbursunuz. Biz bu işe böyle bir baskının olacağını ve çıtayı yükseltmemiz gerektiğini bilerek girdik. Filmi bir üst seviyeye getirmemiz gerekiyordu. Ayrıca Jumanji ile ilgili en harika şey de bizi sınırlayan şeylerin olmamasıydı çünkü bu bir video oyunu.”

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 4 – Jumanji The Next Level 09

Bu oyunda hiç kimse “Jumanji macerasının ve serisinin kalbi ve ruhu” olan yapımcı, yönetmen ve ortak yazar Jake Kasdan’dan daha iyi bir skor yapamaz. Tolmach’a göre; “Jake bizleri daha önce yaptğımız filmin başarısına erişebilecek ama aynı zamanda da bu başarıyı geçebilecek bir film yapmamız için yüreklendiren kişidir. Filmdeki yeni karakterler, yeni hayvanlar ve avatarlar oyunu ve hayatlarımızı nasıl yönlendireceğimizi hikaye anlatımı yolu ile bulabiliyorlar.”

Kasdan şöyle ifade ediyor, ”Eğer bir günü başka bir kişinin vücudunda geçirebilseydiniz kendiniz hakkında ne öğrenirdiniz? Bu filmlerdeki  temel fikir de budur. Ancak bu soruyu filmdeki hayatlarını gözden geçiren bu karakterlere sorarsak farklı cevaplar alırız. Tıpkı bu durum gibi yaşlandıkça da kendiniz ile ilgili yeni şeyler keşfetmeyi bırakmazsınız.”

Bir önceki filmde karakterlerimiz bildikleri, yaşadıkları dünyayı bırakıp başka karakterlere büründüler. Bir maceracı, bir doktor ya da bir başbelası gibi. Ancak bu filmde karakterlerimiz aslında kim olduklarını ve oyunun onları nasıl değiştirdiğini fark ediyorlar.

Tıpkı isminde de belirtildiği gibi bu film olayları birçok açıdan bir sonraki aşamaya taşıyor. Bir sonraki aşamaya geçmek için oyunda belirli ve farklı hareket yollarından geçiyorsunuz. Biz de sette birçok farklı Jumanji evrenleri kurduk. Örneğin karlarla kaplı dağlardan geçiyoruz, çöl tepeciklerine gidiyoruz ve ardından tekrar ormana dönüyoruz. Gerçekten de filmde birçok yer görüyoruz. Dwayne Johnson şöyle ifade ediyor, “Eğer ilk Jumanji filmi kadar başarılı bir filme sahipseniz o zaman çıtayı artık yükseltmek zorundasınızdır. Oyununuzu geliştirmeniz ve bir üst seviyeye çıkmanız gerekir ki, bence biz bunu başardık. Sadece bunu başarmakla da kalmadık, aynı zamanda da filme yeni karakterler kattık. Bence izleyiciler bu yeni karakterlerden etkilenecekler.”

Jumanji devamı çekilen diğer filmlerden çok farklı bir film. Bu filmde çok ünlü oyuncuları daha önce hiç oynamadıkları tarzdaki rollerde görüyoruz. Onları bu şaşırtıcı rollerde izlerken başka yerde bulamayacağınız bir tatmin yaşıyorsunuz. “Bu filmde gördüğümüz bir diğer şey de karakterlerin avatarlarının bir önceki filmden farklı olmasıdır. Bu durum da komik sahnelere yol açıyor. Daha önce bu garip vücudun içindeydim ve buna alışmıştım ama şimdi de bu vücudun mu içindeyim? Jumanji  filmindeki ana düşünce sizi oyunda bir avatarın içine yerleştirmesi ve böylece size kendiniz ile ilgili bir şey göstermesidir. Bu durum aynı zamanda da oldukça eğlenceli olabiliyor” diyor Tolmach.

KARAKTERLER HAKKINDA

Bir önceki filmin ana dörtlüsü; Spencer, Bethany, Fridge ve Martha, şimdi üniversite öğrencileridir ve tatil için Bradforth’da tekrar bir araya gelirler. Bu dörtlüden her biri hayatlarındaki bu yeni dönemle farklı şekilde baş eder. Bazıları gelişim gösterirken bazıları da oyundaki başarılarının ardından tekrar gerçek yaşama dönmekte zorluk çekerler.

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 5 – Jumanji The Next Level 07

Spencer ve Martha klasik uzun mesafe ilişkisini denerler fakat kendilerini garip bir durumda bulurlar çünkü Martha artık değişmiştir ve bir önceki filmde kendinde keşfettiği özgüvenin tadını çıkarır. Bu da Spencer’ın Martha’dan uzaklaşmasına sebep olur ve aralarındaki duygusal mesafe açılır.

Spencer New York’ta zor zamanlar geçirir. Okulda işler iyi gitmez ve mutlu değildir. Ayrıca Martha ile ilişkilerinin durumu da belirsizdir. Spencer eve döndüğünde  büyükbabasının bir kalça ameliyatı geçirdiğini ve Spencerların evinde Spencer’ın annesi ile yaşamaya başladığını öğrenir. Hatta büyükbaba Eddie (Danny DeVito) Spencer’ın eski odasında kalmaktadır ve artık oda arkadaşı olurlar.

Daha önceleri popüler ve bencil bir kız olan Bethany ise artık çok farklıdır, insanlara yardım eden, tüm dünyayı yardım amaçlı gezen ve yaptığı bu yardımlardan da büyük keyif alan birine dönüşmüştür. Dünyaya farklı bir gözle bakmak Bethany’nin bugünkü bakış açısını da değiştirmiştir.

Fridge ise lisedeki futbol takımının önemli bir oyuncusu iken artık üniversite futbol takımıyla daha büyük bir dünyaya adım atar. Yeni bir yere, yeni bir takıma, yeni bir dünyaya alışmak ne kadar zorlayıcı olsa da Fridge için başka bir dünyaya adapte olmak yeni bir deneyim sayılmaz.

AVATARLAR TEKRAR OYUNA DÖNÜYOR

Oyunun avatar takımı bu yeni filmde tekrar oyuna dönüyorlar ancak bazı değişikliklerle, çünkü önceki filmin sonunda video oyunu bozulmuş ve artık olması gerektiği gibi çalışmıyordu. Bu da artık bu filmde bir çok farklılığın olabileceği anlamına geliyor.

DR. SMOLDER BRAVESTONE

Dr. Smolder  Bravestone (Dwayne Johnson) maceracı, gözüpek bir arkeolog ve kaslı bir aksiyon kahramanıdır. Tekrar oyuna dönen bu avatar, korkusuzluk, tırmanma kabiliyeti, hız, bumerang kullanma ve onun en önemli özelliği olan içten gelen kuvvet gibi eski güçlerine de sahiptir. Ancak bu sefer Dr. Smolder Baravestone büyükbaba Eddie’nin (Danny DeVito) oyundaki avatarıdır. Bir önceki filmde ruhsal sorunları olan bir ergenin avatarı iken şimdi tam tersi bir karakterin avatarı olmuştur. Bravestone’un kahramansı yetenekleri ve Dwayne Johnson’ın fiziksel görünümü ile huysuz, aksi ve kalça ameliyatından yeni yeni iyileşen bir ihtiyarın bir araya gelmesi ortaya oldukça komik sahneler çıkarıyor. Özellikle de New York Asbury Park’tan gelen bu itici adamın Bravestone’un oyuncusu olduğunu izlemek oldukça komik.

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 6 – Jumanji The Next Level 06

Dwayne Johnson şöyle diyor, “Bir aktör olarak Danny DeVito’nun nüanslarını ve oyunculuktaki başarılarını incelemek benim için harika bir deneyimdi. Onun tüm TV dizilerini, filmlerini, en eskilere giderek Taxi dizisine kadar izledim ve onun oyunculuğu üzerine çalıştım. Yaptıkları gerçekten harika. Onun bir tarzı ve oyunculuk zekası var. Danny ile vakit geçirme şansım da oldu ve yapabildiğim en iyi şekilde onu oyunculuğumla canlandırmaya çalıştım. Ayrıca Danny de çok yardımseverdi. Danny DeVito’nun avatarı olmak yani o olmak harika bir deneyimdi.”

DR. SHELDON “SHELLY” OBERON

Jack Black filme daha fazla komedi unsurları katarak Dr. Sheldon “Shelly” Oberon rolü ile dönüyor. Dr. Sheldon, gücünü harita bilimi, arkeoloji ve fosil biliminden alan, tombul bir dâhidir. Zayıf yönleri  ise sıcaklık, güneş ve kumdan nefret etmesi ve bunlara fiziksel olarak dayanamamasıdır. Bu da özellikle çöl sahnelerinde oldukça komik durumlara yol açar. Dr. Sheldon’ın yeni edindiği geometri yeteneği ise önemli bir anda çok işe yarar.

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 7 – Jumanji The Next Level 01

Bir önceki filmde Dr. Sheldon Oberon, Bethany’nin avatarı idi. Görünümüne düşkün, havalı bu genç kızın kendi deyimi ile kilolu, orta yaşlı bir adamın avatarına sahip olması, onun vücudunda oyuna girmesi oldukça komik geliyor. Bu filmde ise Dr.Oberon Fridge’in avatarı olarak karşımıza çıkıyor. Fridge gibi atletik, iri yapılı birinin fiziksel olarak ona hiç benzemeyen birinin vücudunda oyuna katılması kahkahaları da beraberinde getiriyor. Fridge’in Oberon avatarında oyuna katıldığı için uğradığı hayal kırıklığı ve bu yüzden sık sık isyan etmesi oldukça komik bir durum oluşturuyor ayrıca Black de hangi ortamda olursa olsun hangi oyuncunun rolüne girerse girsin komedyenliğini konuşturuyor.

Oyuna dönmek demek sadece karakterlerin oyunu oynamasından ibaret değildir. Şöyle diyor Black, “Biliyorsunuz Jumanji oyunu sadece eğlenmek için değildir. Tüm oyun boyunca kişisel olarak gelişirsiniz çünkü birçok açıdan Jumanji yolculuğu  aynı zamanda da hayat yolculuğudur. Sanırım karakterler de oyun boyunca gelişim gösterdiler. İşte bu durum Dr. Oberon’un entelektüel eğilimlerinde hayat buluyor.”

RUBY ROUNDHOUSE

Başbelası ve dövüş ustası Ruby Roundhouse (Karen Gillan), Martha’nın avatarıdır. Bu avatarın güçleri; karate, tai-chi ve aikidonun yanında etkileyici dövüş dansı becerileridir. Ayrıca şimdi güçlerine bir de geleneksel dövüş aleti olan nunchuck’ı  ekler. Fakat tek zayıf yanı hala durmaktadır; kin ve düşmanlık.

Bu atletik “erkek katili” avatar, diğer oyuncuları değişmiş olan avatarlar arasında artık daha önemli bir role sahiptir. Bir önceki filmde Ruby, Martha’nın kendi gücünü ve dayanıklılığını keşfetmesini sağladı. Gillan şöyle diyor, “Bir önceki filmden bu yana Martha çok değişti. İnanılmaz derecede akıllı ama hala kitap kurdu, sessiz ve pek de sosyal olmayan bir kız. Şimdi içinde bulunduğu avatarı daha önce nasıl kullanacağını öğrenmişti bu yüzden kısa sürede takımın diğer oyuncularından çok daha becerikli olduğunu fark ediyor ve onlara oyun boyunca yardım ediyor.”

Bir kez daha Ruby olmak, Martha’yı alıştığı güvenli ortamından çıkması için zorlar. “Martha artık başka bir kişiye dönüşür. Üniversiteye giden ve havalı arkadaşları olan, yeni bir saç modeline sahip ve burun küpesi takan bir genç kız. Ayrıca artık yeni bir takma ada bile sahiptir. Böylece aslında içinde pek de rahat hissetmediği yeni bir kişiliğe bürünen Martha, bu havalı üniversiteli kız kişiliğinde kendini biraz sahtekar hisseder. Oyuna geri döndüğünde artık ilk filmden bu yana gelişim gösterdiğini görüyoruz fakat onun yolculuğu bir kendine dönüş ve kim olduğunu bulma yolculuğudur. İşte bence oyun onu bu sebepten dolayı yine  aynı avatarın içine yerleştirdi; ona aslında kim olduğunu hatırlatmak için” diyor Gillan.

Martha oyuna geri dönüp Spencer’ı kurtarmak için  gönüllü olan ilk  kişidir. Gillan şöyle diyor, “Martha ve Spencer’ın aralarında yarım kalmış pek çok şey vardır. Artık üniversiteliler ve hayatları tamamen ayrıldı. Ayrıca da şimdi yani oyuna yeniden girdiklerinde resmi olarak ilişkilerine ara vermişlerdi. İkisi de gerçekten birbirlerini yeniden keşfetmek istiyorlar ama hiç kimse ilk adımı atanın hangisi olacağını ya da diğerinin böyle bir adımı isteyip istemediğini bilmiyor.”

Ortak yazar ve yönetmen Jake Kasdan şöyle diyor, ”Martha/Ruby karakterini oynayan Karen, uzun vadede hiç kimsenin beklemediği bir şekilde filmin ana karakteri olup çıkıyor. Spencer’ın kayıp olması ve yerine başka oyuncunun geçmesi sonucunda filmin büyük bölümünde takımı yönetme görevi Martha’ya düşüyor. Martha da bu görevi harika bir şekilde yerine getiriyor. Onun bu filmde yaptıklarına bayılıyorum.”

Gillan şöyle diyor, “Sanırım bu film, onu seyreden herkes için düşlerin gerçek olması gibi bir şey. Bence hepimiz hayatımızda en az bir kez bir başka kişinin yerinde olup bunun nasıl  bir his olduğunu bilmek istemişizdir. Bence bir başkasının yerinde olmak sizin kendiniz ile ilgili bir şeyler keşfetmenizi sağlar. Ayrıca da bu durum normalde asla yapmayacağınız saçma sapan şeyleri yapma hakkını da size verir. Seyircilerin tüm aktörleri böylesine farklı rollerde izleyeceklerini düşündükçe onlar için heyecanlanıyorum. Martha rolü ile gurur duyuyorum ve bu garip genç kızı oynamak bana çok doğal bir şeymiş gibi geliyor.”

MOUSE FINBAR

Minik, hayvanbilimci ve silah uşağı Mouse Finbar (Kevin Hart) kendi sembolü kırmızı fuları ve koca bir sırt çantası dolusu silahla oyuna geri döner. Artık yeni bir de becerisi vardır, dilbilimi. Bu beceri onun takıma özellikle ciddi bazı sorunlarda yardımcı olmasını sağlar. Finbar’ın zayıf yönleri arasında; yavaşlık, değersizlik hissi ve pastaya olan düşkünlüğü vardır. Bu filmde Mouse, Eddie’nin eski arkadaşı ve eski iş ortağı olan Milo’nun avatarıdır.

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 8 – Jumanji The Next Level 10

Kevin Hart’ın en belirgin özelliği olan hazırcevap komedi  tarzı, Milo karakterinin bezgin uyuşuk konuşma tarzıyla birleştiğinde ve Danny Glover’ın hareketleri ve konuşma tarzını canlandırdığında ortaya oldukça komik sahneler çıkar. Mouse Finbar’ın hikaye boyunca değişik hayvanlar hakkında bilimsel bilgiler vermesi ve hatta bunları nasıl olup da bildiğine kendisinin de şaşırması komik sahnelere yol açar. Danny film boyunca bir video oyununun içine düştüğünü kavrayamaz ve sık sık şöyle sorular sorar: “Öldüm de böyle küçük ama kaslı bir izci çocuğa mı dönüştüm?” Ayrıca sürekli içine düştükleri kötü durumun şartlarını yanlış anlar.

Hart oyunculuğunu değerlendirirken şöyle der, “Sizin de filmde izleyeceğiniz gibi benim oynadığım Danny Glover karakterinin filmdeki avatarı Mouse Finbar. Danny Glover’ın daha yaşlı hali olan bu avatarın aşırı sakin hali beni çok güldürüyor. Söylediği her şey mutluluk dolu. Bu özellik üzerinde oynayabileceğimi düşündüm. Bu yaşlı adam benim tam tersime oldukça sakin.”

Oyun Tekrar Başlıyor: Jumanji Yeni Seviye 9 – Jumanji The Next Level 02

“Kevin için normalde onda gördüğünüz enerjiden çok farklı tarzda bir karakter bulma fikri bana harika bir komedi fırsatı gibi geldi. Kevin oldukça rahat ve komik. Ayrıca onun oldukça oturmuş bir komedi tarzı var. Bu yüzden ondan da sürekli böyle bir oyunculuk beklentiniz oluyor” diyor ortak yazar ve yönetmen Jake Kasdan ve sözlerine şöyle devam ediyor, “İlk filmde şunu farkettim, Kevin öyle olağanüstü bir aktör ki insanların ondan bekleyebileceğinden çok daha hızlı bir şekilde oyun tarzını değiştirebiliyor. Onu böyle sakin, yavaş konuşan, bilge bir yaşlı adam rolünde izlemek sanki bir şaka gibi geliyor ama bir kere alıştığınızda bu oldukça komik olabiliyor. Bence Kevin ilhamını film çekilirken aldı ve bunu onlarla yaşamak benim için çok eğlenceliydi.”

BETHANY

Oldukça beklenmedik bir şekilde de olsa Bethany de oyuna tekrar girer. Diğerlerinin oyuna döndüğünü görünce Bethany Alex’e gider ve onunla birlikte bu kurtarma görevine katılmasını rica eder. İlk filmde aralarında oluşan bağa ilave olarak bu filmde kimsenin ummayacağı kadar iyi bir ikili olurlar. Bethany’nin yeni avatarı ise Seaplane’in dizginlerini tuttuğu heybetli siyah bir attır. Her ikisi de diğerlerini bulmak ve Spencer’ı kurtarmak için uğraşır.

JEFFERSON “SEAPLANE” MCDONOUGH

Jefferson “Seaplane” McDonough (Nick Jonas), bir önceki filmde takıma Alex’in avatarı olarak yardım eden cesur pilot olarak oyuna döner. Alex, Jumanji’de 1996 yılından beri takılı kalmış genç bir adamdır ve bir önceki filmin sonunda bu gençlerle birlikte Jumanji’den kaçmıştır.

“Bethany” oyun dışı kalmıştır ve oyuna dönen herkese yardım etmek ister. Fakat Alex dışında daha önce böyle bir deneyim yaşamış kimseyi tanımaz. Alex 20 yılını oyunda geçirmiş biri olarak oyunu herkesten daha iyi tanır. Böylece Bethany ondan oyuna dönmesini rica ettiğinde, Bethany’ye yardım etmesi gerektiğini bilir” diyor Alex rolünü bir kez daha oynayan aktör Colin Hanks. Ortak yazar ve yönetmen Jake Kasdan ise şöyle açıklıyor, “Alex bu sefer ilk filmde kendisini kurtaranları kurtarmak için oyuna giriyor.”

“İlk filmde harika bir şey yakaladık ve bunu tüm dünyaya gösterdik ve biliyorum ki ikincisinde de aynı başarıyı yakalayacağız” diyor Jonas. “Jake, herkesin içindeki cevheri ortaya  çıkarmanın yolunu iyi biliyor. Geri dönmek bir harika.”

blank

Öteki Sinema

Öteki Sinema editörleri Prometheus'un David'i gibi... Siz uyurken bile, hoşunuza gidecek yazıları buluyor, itinayla hazırlıyor ve yayına sunuyor. Öteki Sinema çalışıyor!

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

The Amazing Spider-Man'dan Meraklı Bilgiler! 10 – The Amazing Spider Man

The Amazing Spider-Man’dan Meraklı Bilgiler!

Cuma günü gösterime girecek The Amazing Spider-Man'dan meraklısına özel çekim/yapım
RoboCop Yapım Notları 11 – DF 03534

RoboCop Yapım Notları

RoboCop yapım notları Öteki Sinema'da yayında! Jose Padilha’nın yönettiği film,