Paths of Hate (2010) 1 – Paths of Hate 1

Paths of Hate (2010)

20 Aralık 2011

Paths of Hate (2010) 2 – Paths of Hate posterPaths of Hate, Damian Nenow tarafından yazılıp yönetilmiş olan Polonya yapımı bir kısa animasyon.

“Gri bulutlarla kaplı gökyüzü son bir çarpışmaya ev sahipliği yapmaya hazırdır. İki savaş uçağı karlarla kaplı dağlar ile buz tutmuş göller üzerinde pervasız manevralar yapar ve nefes kesen hızlarda uçar. Kör nefretin esir aldığı iki pilot birbirlerini kovalar. İki ezeli rakibin gözlerinden sadece nefret okunur. Her ikisi de saldırganlığın bütün sınırlarını aşmaya hazırdır. Sonu gelmeyen bir yola girdiklerinde artık iki pilot da insanlıktan sıyrılmış durumdadır, en nihayetinde nefret tarihinin bir parçası olmaya hazır hale gelmişlerdir.”

Damian Nenow, Paths of Hate ile ANIMA – Córdoba Uluslararası Animasyon Festivali’nde büyük jüri ödülünü kazandı. Ayrıca San Diego Comic-Con Uluslararası Bağımsız Film Festivali’nde CCI:IFF Ödülü En İyi Animasyon ve Jürinin Seçimi En İyi Aksiyon / Macera Kısa ödüllerini de aldı.

Yaklaşık 10 dakika süren Paths of Hate, izleyeni bir anda içine alan ve final sahnesine kadar nefes almasına izin vermeyen son derece başarılı bir çalışma.

Nefret, savaş, kin gibi maalesef yaşadığımız hayatın bir parçası haline gelmiş beter kavramların anlamsızlığı üzerine kafa yoran bu kısa animasyonun tamamını aşağıda izleyebilirsiniz. İyi seyirler…

Paths of Hate (2010) 3 – Paths of Hate 1

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

Bir yanıt yazın

Your email address will not be published.

blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Rüyagezer'in Günlüğü (2011) 4 – Rüyagezerin Günlüğü 2011

Rüyagezer’in Günlüğü (2011)

Rüyagezer'in Günlüğü, çekimleri 2010’da başlayıp 2011’de nihayet bulan Pazuzu öykülerinden
Fantastic Planet Film Festivalinden Kısalar 5 – A Night of Horror vs Fantastic Planet 2013

Fantastic Planet Film Festivalinden Kısalar

Fantastic Planet Film festivalinde bu sene pek çok ilgi çekici