Kısa Film: Scary Endings 1 – The Babysitter and The Boogeyman

Kısa Film: Scary Endings

14 Eylül 2015

Amerikalı sinemacı John Fitzpatrick, Scary Endings (Korkunç Sonlar) ismini verdiği, birbirinden bağımsız korku kısalarından oluşan bir dizi yapmaya girişti. Geçtiğimiz hafta içerisinde The Babysitter and The Boogeyman isimli üçüncü kısayı tamamlayıp yayına veren 1975 doğumlu yönetmen, gücü yettiğince her ay yeni bir korku kısası ile Scary Endings’e devam etmeyi düşünüyor.

Üçüncü ayına giren dizinin ilk kısası We Always Come Back, basit bir hayalet hikâyesine odaklanıyordu. İkinci kısa Voyeur, genç bir çifti takip eden röntgenci yabancı üzerinden gelişen bir ev istilası denemesiydi. Son kısa ise adından da anlaşıldığı üzere bebek bakıcısı ve öcü klişelerini bir araya getirmeye çalışmış.

Hemen hemen kemikleşmiş bir kadroyla çalışan Fitzpatrick, kendine birtakım kısıtlar da koymuş. Mesela her bir kısa için en fazla 12-14 saat çekim süresi ayrılabilir ya da bütçe 600 doların üzerine çıkamaz gibi. Ortaya çıkan işlerin öyle ahım şahım olduğu söylenemez ama ilginç bir deneme olduğu aşikâr. Gittiği yere kadar devam edecek olan Scary Endings’i takip listemize aldık. Eğer siz de takip etmek isterseniz Fitzpatrick ve ekibinin YouTube kanalına üye olmanız yeterli.

Aşağıda Scary Endings’in üçüncü kısası The Babysitter and The Boogeyman’i izleyebilirsiniz. Diğerlerini izlemek için www.youtube.com/user/whereistherockhammer adresini ziyaret edebilirsiniz. İyi seyirler.

blank

Murat Kızılca

1971 İstanbul doğumlu. Aylık online sinema dergisi CineDergi ve aylık kültür sanat dergisi kargamecmua için sinema yazıları kaleme alıyor. 2008 yılından beri katkı sağladığı Öteki Sinema’da bir yandan da editörlük görevini sürdürüyor.

1 Comment

  1. Dizinin “Yummy Meat: A Halloween Carol” isimli 4. bölümü yayında. Ekim ayında olduğumuz için doğal olarak Halloween temalı bir kısa çekmiş Fitzpatrick.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published.

Optimized by Optimole
blank

Öteki'den Haber Al

Buna da Bir Bak!

Kısa Film: The Old Chair 2 – cats 2

Kısa Film: The Old Chair

The Old Chair gücünü sıradanlıktan alıyor. Milyonlarca insanın hayatının doğal
Zombi Kısalardan Bir Demet Daha 3 – zk2 arc

Zombi Kısalardan Bir Demet Daha

Zombi kısalardan bal almaya devam. Geçen aykinin bir hayli ilgi